hrob-667x381
6.1.2019
Kategorie: Humor

Docházka ministrů i poslanců se musí zlepšit. Omlouvá jedině smrt, slibuje Babiš

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 2,90 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PT

Čtvrtek v Poslanecké sněmovně. Nabitý sál napjatě poslouchá interpelaci poslance Roznera, který chce po ministru kultury Staňkovi vědět, kdy konečně odkoupí od Rómů památník v Letech a postaví tam prasečák. Viditelně nervózní a zpocený ministr se vleče k pultíku jako k popravišti a pod tíhou argumentů nakonec podává demisi a odchází do sprch. Tak by si podobnou situaci představovali poslanci opozice.

Realita je ovšem jiná. Roznera, tou dobou na rychlokurzu historie ČR pro ignoranty, zastoupil kolega Koten, který interpelaci ukončí uprostřed slova, protože ho nenapadne otočit stránku. Za nepřítomného ministra odpovídá nepřítomnému Roznerovi řídící schůze Pikal nepřítomným pohledem a známou formulkou – ministr není přítomen, pokud poslanec umí číst, bude dotaz zodpovězen písemně. A v prázdném sále to nikomu nevadí, pouze Faltýnek požádá o zhasnutí světel v levé části sálu, aby i vládní poslanci mohli lépe spát.

Problém nastává v okamžiku, kdy Pikal zjišťuje, že v sále není přítomen žádný člen vlády, což by podle jednacího řádu znamenalo přerušit schůzi a vydat se napospas facebookovým statusům přítomných novinářů. Po zevrubném prohledání budovy je naštěstí nalezen jeden z ministrů a s velkou slávou je dovlečen do sálu. Ministr je vzteklý, kouše a kope, ale opoziční poslanci jsou v kondici. Když je ministr aspoň částečně přikurtován ke svému křesílku, může schůze pokračovat interpelací nepřítomného poslance Farského na nepřítomného premiéra ve věci nepřítomného masa v kosteleckých uzeninách.

I přesto z této scénky udělají novináři malou kauzu a ostuda je na světě. Jako první na výtky ohledně interpelací zareagoval ministr za ANO Brabec. „Ježiš, zas tam nikdo nebyl? No to bude Babiš hřímat. To bude kampáň,“ směje se na kameru, dokud nezjistí, že je zapnutá. Potom vážným hlasem dodává, že docházka ministrů se určitě zlepší. A když ne, přistoupí k razantnějším opatřením. S tím se shoduje se svým předsedou Babišem. Ten jako první zavedl sankce pro ministry své vlády. Za nepřítomnost na interpelacích jim odepřel pravidelnou dodávku masa z Kosteleckých uzenin. Toto opatření se ukázalo jako nepromyšlené, neboť po něm ministři přestali chodit na interpelace vůbec. Po příslibu, že za včasnou docházku do Sněmovny nebudou dostávat žádné produkty Agrofertu, se sice docházka o něco zlepšila, ale pořád jde v průměru o 0,71 ministra na jeden blok interpelací.

Nicméně zlepšit se musí i docházka poslanců. Toho si je vědom i předseda Sněmovny Radek Vondráček. „Máme tady dokonce notorické nechodiče, kteří pošlou omluvenku ze zdravotních důvodů, a já je pak načapám, jak tajně kouří na nádraží. Když jsem si je pozval na kobereček, omluvili se a nepřišli. Pozval jsem si do kabinetu jejich rodiče i prarodiče. Bohužel většina z nich opět nedorazila ze zdravotních důvodů, prý jsou mrtví. To je prostě otázka výchovy,“ přemýšlí Vondráček a za vlasy přitom vytahuje z výklenku u výtahu kouřícího Kuberu. Dává mu výchovný pohlavek a pouští ho: „Ten je z vedlejší třídy.

Nápad přitom Vondráček má:Nechali jsme se inspirovat v Bělorusku. Před vstupem do parlamentu tam mají nástěnku, kde jsou barevně vybarveni přítomní poslanci a černobíle absentéři. Poslancům, kteří navíc nedodají řádnou omluvenku podloženou relevantním důvodem, je zároveň krácena jejich denní mzda o padesát procent. Vedle pak mají další nástěnku, kde jsou fotografie opozičních poslanců, kteří už nepřijdou nikdy,“ zasnil se Vondráček. Proti tomuto systému zatím nikdo nic nemá. „Omluvenku ze zdravotních důvodů seženu u Ratha. A sem tam pošlu i rodinné důvody, ty mi nikdo nedokáže,“ přemýšlí na zahrádce poslanec ODS Blaha, který byl v Poslanecké sněmovně naposledy na exkurzi se základní školou.

ZDROJ: strach.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 300,00 Kč
Vybráno 9.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 430 times, 6 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.