africa
30.3.2018
Kategorie: Politika

Dobročinností k záhubě

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

VLADISLAV SVOBODA

Podle studie americké společnosti PEW-Institute se migrace ze zemí subsaharské Afriky razantně zvýšila a bude zhoršovat. Podle této studie se během příštích pěti let chystá do Evropy další miliony Afričanů.

 

Analýza uvádí, že do Evropy chce odejít polovina obyvatel žijících v šesti subsaharských zemí. Dále 44 procent ze Senegalu, 42 procent z Ghany, 38 procent z Nigérie, 22 procent z Jihoafrické republiky, 19 procent Keňanů a z Tanzánie je to nejmíň – pouze 8 procent.

Když se podíváme na počet obyvatel, které mají tyto země, dojdeme k číslu několika desítek milionů. Uvádí se, že hlavní příčinou má být sucho. Pokud se podíváme na uvedené země, tak se to skoro poloviny netýká.

Za vlnou uprchlíků vidím spíše ještě jeden problém. Tou je dobročinnost Evropy, především neziskových organizací. Díky ním se v posledních dvou desetiletí postavilo v Africe tisíce škol a miliony dříve negramotných se stalo gramotnými. To je určitě víc než chválihodné. Jenomže co dál s těmito gramotnými, někdy i vysokoškolsky vzdělanými, když není práce a populace stále dramaticky stoupá. K tomu je nutné připočítat raketový rozmach globalizace a rozvoj počítačů a chytrých telefonů.

Není problém pro tyto gramotné si zjistit, že poblíž je úplně jiný svět, než ten který znají doma. Bohužel Evropa a nejen Evropa (především Čína) využívá Afriku pouze jako zásobárnou nerostného bohatství a plodin, které se nedají pěstovat v Evropě. Na ostatní jejich zemědělské komodity a výrobky (zvláště ty které by konkurovaly evropským výrobkům) dala Evropa velká cla např. třtinový cukr. Průmysl a výroba v Africe není v podstatě žádná.

Proto Evropa stojí před rozhodnutím. Buď musí zabezpečit své hranice. A nebo změnit svou obchodní politiku. Pokud to neudělá, tak Evropa zčerná a změní se její etnické složení a kultura.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 750,00 Kč
Vybráno 4.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.