12.11.2015
Kategorie: Ekonomika, Společnost

Dobro útočí, připravte si peněženky!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RED/MILAN ROMAN 12|11|2015

Nejprve nám dali jistotu chudoby, pak dělali pro lidi, nyní nás chrání, dávají nám jistoty a fungující stát. Ze všech stran se na nás valí kampaně za peníze nás všech. Nejprve zrušení poplatků ve zdravotnictví, pak obědy zadarmo pro žáky v inkluzivní škole, nakonec EET, hlášení, udávání.

Diskutuje se o limitu na volební kampaň, který říká, kolik může strana utratit vlastních prostředků. Nicméně současní vládci toto omezení snadno obejdou tím, že jejich kampaň zaplatíme všichni a navíc probíhá permanentně. Volební balíčky, nazvané “sociální”, vyberou poslední zbytky hotovosti nebo úspor od každého z nás a Sobotka s Babišem se může spokojeně usmívat.

1841942_vtipky-vtipy-volby-kampan-kolaze-internet-ateo

Je férové ​​říci, že je naprosto v pořádku, pokud levicová vláda dělá politiku pro lidi s nižším vzděláním a nižšími příjmy. Avšak ani při tomto “páchání dobra” nesmíme zapomenout na to, že nakonec si to odskáčou přesně tito lidé – s nižším vzděláním nebo nižšími příjmy. Bohužel, při těchto “balíčcích dobra” se spolu s nimi stanou oběťmi i lidé střední třídy.

Už totiž přišli o více. Navíc, při této slepé sociální politice, která zcela ignoruje demograficky vývoj země je více než reálné, že dnešní “dobro” se projeví na jejich důchodech. A to tím, že rozdíl mezi jejich mzdou a důchodem, který od státu dostanou, bude takový dramatický, že je ve stáří čeká strmý pád do propasti bídné životní úrovně. To bude znamenat pro lidi z dnešní střední vrstvy sociální katastrofu.

Čekat od nekvalifikovaných lidí, že to pochopí, nemůžeme. Stejně nemůžeme očekávat od lidí s malým výdělkem, že odmítnou naděje na slibované lepší zítřky. Nemůžeme ani od jedněch, ani od druhých očekávat, že se vzdají touhy na slibované jistoty, nebo přiznají, že je to fata morgana. Čekat od současných ministrů s jejich mentální výbavou, že by přiznali pravdu, také nelze.

Jediným řešením naší společné budoucnosti je proto změna. Změna v tom, že si přiznáme pravdu, i když je nepopulární. Změna v tom, že se budeme dívat dopředu a na budoucnost se opravdu připravovat. 

Námět: Milan Roman

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 300,00 Kč
Vybráno 9.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
2 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.