23.3.2015
Kategorie: Společnost

Dobře živení úředníci – vyhoďme je z kola ven!

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ 23|03|2015

Žijeme ve zvláštní době – době otrokářské. Úředníci, které si platíme si pomlaskávají u korýtek nějak moc. Co by si ale nepomlaskávali, když je pozorujeme z uctivé vzdálenosti a v pokorném předklonu. Jak jinak si vysvětlit některé absurdity, o kterých se jako o absurditách už ani nemluví. Třeba boj jednoho olomouckého kavárníka, který sveřepě trvá na tom, že si před svou kavárnu bude dávat pár stolečků a židlí i mimo schválenou dobu. Prostě – když je hezky, chce, aby si lidi mohli sednout venku. Jenže radnice to dovoluje jen od dubna do října. A tak platí pokuty a sbírá podpisy pod petici… 

Absurdní? Ne, to je jen nová doba. Doba, kdy si úředníci regulují a dělají co chtějí a my jen pokorně přijímáme jejich rozhodnutí. Až na pár bláznů, které to ale stojí dost peněz. Tenhle náš odvážný kavárník je pravidelně za svoji rebelii asi čtyř stolečků na chodníku i mimo povolenou dobu pokutován… Opakovaně. Je to rebel? Ne, není. Je to normální občan, který ještě nemá vymytý mozek a trvá na něčem, co je normální a přirozené. Navíc jeho aktivita absolutně nikomu neškodí. Naopak – lidi tam rádi chodí, mohou si sednout za slunečného zimního dne ven a pozorovat cvrkot. Navíc dělá dobrou kávu.

A co na to naši politici. Ti se snažili nebo aspoň svoji snahu deklarovali. Mluvili o tom, že by se s tím dalo něco dělat a řešili a řešili… Ale nic nevyřešili. Asi se úředníků také bojí. Sakryš – k čemu jsou ale takoví politici, kteří neumí takovouhle prkotinu vyřešit? Vždyť to není ústavní zákon nebo tak něco. Pro mě je to opravdu dost jasný signál, že potřebujeme v politice rebely, ranaře, lidi, kteří se nebudou bát a kolem námi placených úředníků nebudou chodit po špičkách a v obavách, aby je nenaštvali. Vždyť oni je mají úkolovat! Chce to silnou motivaci a ochotu dělat klidně razantní a nekorektní rozhodnutí. Myslete na to v dalších komunálních volbách – ne uhlazené a všehoschopné politiky – potřebujeme predátory, nekorektní bojovníky za návrat zdravého rozumu nebo nám úředníci za chvilku budou regulovat i náš sexuální život.

banker-pig-in-suit-counts-his-wealth-via-Shutterstock1-615x345

Volání za nekorektnost a rychlejší postupy je opravdu na místě, těch absurdit přibývá. Třeba dnes jsem si přečetla, jak nějaká agentura učí firmy prodávat na základě nejniternějšího psychologického pozorování svých zákazníků. Ani jsem nemohla číst dále, jak mě to rozhodilo. To jsme se už všichni zbláznili? Copak to nevidíme? Maloobchodní obraty neklesají proto, že neumíme prodávat, ale proto, že lidi mají méně peněz.

Pryč je ta doba, kdy si lidi kupovali věci třeba jen tak pro radost nebo když je něco zaujalo. Při cestě z práce domů si třeba slečna koupila tamhle svetřík, tam parfém, onde zase něco dobrého k snědku. Dnes lidi zvažují útratu každé koruny. Vše si předem prozkoumávají a vyhodnocují. Spontánní nákupy jsou velmi zřídkavé. Jéžiš – to fakt není o psychologii! To je o blbém vedení tohoto státu. To je o špatné ekonomice a o nezměrně špatných politicích z minulých let, kteří to dopustili.

Kdyby tihle obchodníci, kteří si najímají agenturu, která jim pomůže lépe prodávat – jinak řečeno – bojovat o neustále se zmenšující kousek koláče z maloobchodních tržeb, radši udělali něco pro lepší politiku! Ty peníze, které strkají těmhle prodavačům teplé vody (ehm – psychologům prodeje) by měli radši dát nějakým lidem, kteří to tady začnou dávat doopravdy do pořádku. Jo, jasně – žádní tady nejsou vidět. Pravice špekuluje, jestli bude lepší snížit daň o tři nebo o tři a půl procenta a o nějakém skutečném řešení ani neuvažuje. Bodejť – taky má strach, bojí se médií, bojí se voličů a hlavně se bojí sama sebe. Hlavně do ničeho moc nerýpat…

A tak si tady žijeme – nikým nevolení úředníci ve spolupráci s politiky se slabým mandátem (k volbám chodí čím dál méně lidí) si to tady nějak pytlíkujou a my se jim podřizujeme – absolutně. Až na pár rebelů, kteří si odmítají přiznat, že přirozené a normální věci jsou zapovězeny. Už si zvykáme. Že se nestydíme!

Já vím, jsem s tím otravná. Furt píšu o stejných věcech, ale co se dá dělat. Jsem taky jako ten kavárník. Jako on pořád staví venku stolečky, já pořád dokola píšu a burcuju. A budu doufat, že nakopnu pár dalších rebelů. Až nás třeba časem bude více, než těch ustrašených. A aby můj hlas byl více slyšet, rozhodla jsem se kandidovat do Senátu. Za rok a půl v Olomouci. Jako pravicový kandidát – proti všem otravným nesmyslům a sociálním inženýrům a za návrat selského rozumu a všeho přirozeného. Držte mi palce!

ZDROJ: Eva Hrindová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 47 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...