DOBROSKUTEK
24.9.2018
Kategorie: Společnost

Dobré skutky

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK KAŠPÁREK

.
K prolomení české migrační politiky je každý prostředek dobrý. Nyní se objevilo nové beranidlo v podobě imaginárních sirotků. Z některých politiků se najednou stávají lidské bytosti plné soucitu. Pro zvýšení efektu by ještě mohli v přímém přenosu pobíhat po studiu a zoufale lomit rukama.

A víte co? My jim věříme, že jsou celí říční konat dobro. A tak jim poradíme, jak na to.

Možností, kde páchat dobré skutky, je přehršle: V Africe, na Středním východě, doma, kdekoliv jinde, a to až do roztrhání těla. Dobrých skutků není nikdy dost. Na rozdíl od účelových proklamací. Ale dosti utopie. Nyní zase trochu vážně.

Údajní sirotci jsou víceméně virtuální realitou. Europoslankyně za KDU-ČSL Šojdrová ani neví, kde nějaké vhodné sirotky tak narychlo najít. A s tím souvisí také několik otázek. Jaké sirotky bude shánět? Děti kolem deseti let? Jak se asi dostaly do Evropy? Budou to starší sirotci? Sirotci, kterým bude ve skutečnosti přes dvacet?

Opět je všechno jinak.

Majitelé pravd pochopili, že jejich agitace ohledně přijímání uprchlíků selhala. A to měli k dispozici velmi silné zbraně – televizi, rozhlas a tisk. Většina „obyčejných“ lidí pozvolna poznávala, že žijeme ve světě, ve kterém je zatajování pravdy na denním pořádku a obrátila se alternativnímu zdroji informací – k internetu. Zde již není prostor jen pro privilegované, ale doslova pro všechny. Proto nyní elity tak úporně volají po jeho cenzuře.

Takže musela nastoupit nová fáze plánu. Bylo nutné přijít s něčím, co vždy zabere. A tak se vynořili sirotci. Děti. Na to by měl konečně už slyšet i občan nepoznamenaný vymýváním mozků.

.
Ale ani premiér Babiš nehraje zrovna čistou hru. V jednom prohlášení řekne, že žádné uprchlíky, tedy ani sirotky, nepřijmeme a hned v následující větě oznámí, že pověřil neziskové organizace, aby tyto děti vyhledaly. Sype nám písek do očí? Buď platí první věta, nebo druhá. Nemohou platit obě současně. Leda tak v politikově světě. Na druhé straně Babiše docela chápu. Hrozí mu, že bude zařazen do fronty společně s Draculou, masovým vrahem Mansonem a madam Bathory. Ne nutně v tomto pořadí. Spíše by stanul na čele průvodu. S takovou formou vydírání se těžko bojuje.

Ale nebudeme si hrát se slovy. Všichni moc dobře víme, o co tu jde: Přijmutím syrských „sirotků“ bychom vyslali signál unijní elitě, že i u nás budou brány postupně prolomeny.

.
A zase vrátíme tam, kde jsme začali. K dobrým skutkům. Tentokrát ale vážně. Poslanecká, senátorská pomoc komukoliv v České republice by také vyslala signál. Když už to jsou takové soucitné duše. Třeba kdyby pomohli lidem, kteří musí zemřít, protože jim naše zdravotní pojišťovny odmítají platit léčení. A tito pacienti jsou skutečně v bezprostředním ohrožení života. (Dost dobře nechápu, jak manažeři těchto zdravotních pojišťoven, kteří si vyplácí milionové odměny, mohou mít klidný spánek).

To by byl signál mnohem vyšší hodnoty. Pak bychom si možná i mohli našich volených zástupců vážit. Těžko si jich ale můžeme vážit, když využívají všech špinavých triků, aby republiku zatáhli do stejné situace, v jaké se nachází všechny evropské země, bez vyjímky, které migranty přijaly. Žádný vděk od těchto utečenců před válkou se nekonal. Pokud tedy za projev vděčnosti nepovažujeme loupeže, vraždy a znásilňování.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur)

Celkem za měsíc: 5 156,44 Kč
Vybráno 14.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 9 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.