_____ursuhotovo
17.3.2020
Kategorie: Politika

Dobré ráno, Ursulo!

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Jistě jste zažili v životě situaci, kdy jste přišli tak nějak, jak se říká, s křížkem po funusu. Možná jste se rozhodli si koupit něco, co už před nějakou dobou vykoupili jiní. Nebo jste měli dojem, že jste něco vymysleli a ono to už pár let funguje. Třeba jste se dívali v noci na jasné letní nebe, pozorovali hvězdy a říkali si, že to vlastně mohou být ve skutečnosti malinké součásti něčeho velkého a my na jedné z nich žijeme. Ve skutečnosti je vnímání velikostí relativní, takže jsme miniaturním kouskem nějaké…obří židle. Skoro byste si to nechali patentovat, a pak zjistíte, že jde o teorii, kterou už dávno jakýsi fyzik vytvořil a je to jakýsi atomový model vesmíru a jeho chápání.

Podobně nyní můžeme vnímat Ursulu von der Leyenovou, která za Evropskou komisi přišla s návrhem uzavřít Schengenský prostor zvenčí. Tento naprosto nepotřebný subjekt hrající si na rozhodující sílu v Evropské unii navrhuje cosi, co by mělo platit prvořadě od založení samotné EU. Jestliže je volný pohyb uprostřed Schengenského prostoru, pak logicky k vstupu do něj musí platit stejná pravidla, které jsme znali v dobách socialismu v Československu. Hranice tehdy byly chráněny pohraničníky a na mnoha místech vysokým plotem. Oplotit téměř celou Evropu nelze, ale pohraniční stráž jednotlivých států sousedících s neunijními a neevropskými zeměmi měla být plně funkční již od počátku a měla též bránit vstupu každému, kdo neměl výsadní právo být občanem některého z územních celků a národních států spadajících pod značku Evropské unie. Nynější návrh komise je pouze ukázkou toho, že by to dávno bylo možné a díky neochotě a neschopnosti politiků došlo ke stavu, kterého jsme svědky.

Pokud bude nyní nápad vzešlý z ,,moudrých“ hlav eurokomisařů uveden do provozu, o čemž tito neschopní spekulanti ještě jednají, bude zajímavé sledovat, dojde li okamžitě k bleskovému přesunu ozbrojených sil na pomoc řeckým pohraničníkům zadržujícím s vypětím sil turecko-migrantskou invazi. Jde totiž o místo nejvíce ohrožené neregulovaným vpádem cizích státních příslušníků. Dále je třeba bedlivě pozorovat, kde a na jak dlouho zakotví své pašerácké lodi Lékaři bez hranic a další neziskovky porušující snad všechny možné zákony o vstupu do států Evropské unie, a to za podpory státní moci a justice velké části členů EU. Zde je třeba upozornit především na významnou roli německých elit, které odstartovaly masovou migraci i za cenu devastace vlastní země a hodnot, které ze země našich sousedů na dlouhou dobu udělaly vedoucí mocnost v Západní Evropě. Absolutní neúcta k vlastním občanům dovedla Německo na pokraj vnitřního rozkladu, občanské neposlušnosti, k ztrátě demokracie, ideálů a v neposlední řadě i rozporu mezi mladou a starší generací přerůstající až k šikaně seniorů. Jejich výměnu za příchozí migranty, náhradu lásky a úcty k vlasti nenávistí a neschopností změnit vlastní vnímání světa nepřizpůsobivých, tolerování všeobecného pocitu nebezpečí, riziko ztráty prosperity a změnu ve prospěch hrané solidarity, to vše normální a jen trochu přemýšlející člověk prostě nemůže nikdy pochopit.

Epidemie koronaviru ukázala dostatečnou sílu jednotlivých národních států. Všimněte si, že se nikdo z bývalých členů východního bloku nebyl v Bruselu zeptat, může li uzavřít své hraniční přechody. I když se Merkelová s Leyenovou mohly zbláznit, když se to stalo, nikoho nezajímaly. To musela být vcelku potupa. Když k tomu přidáme Řeky hrdinně odmítající další invazi z Asie a Afriky, to i přes zbabělost Frontexu, který by jim měl s ochranou hranic pomáhat, jde o naprosto totální prohru jakési Evropské komise. Navíc je paralyzován i parlament v Bruselu a každý bojuje sám za sebe. Zde je třeba zatleskat těm, kteří nespoléhali na pokyny shora a bez dlouhých řečí, třeba i s chybami, začali bojovat za své země. Je potěšující, že reakcí na chování České republiky, Polska, Maďarska, Slovenska a Rakouska zareagovali i ostatní a taková Francie přistoupila později na podobná pravidla. Bohužel se mezitím v ní, Německu a Španělsku koronaviru dost dařilo a počty nakažených geometricky rostly. O to složitější ukočírovat to teď namistrovaní západní politici budou mít.

Ke koloritu nynějších dnů patří i další situace. Pražský primátor Hřib vyhlásil od úterý povinnost používat roušky a respirátory v MHD. Ta by sice dávno měla přestat fungovat, ale slyšet od člověka prskajícího síru na Čínu slova, že by všichni měli používat produkt, který je prioritně pro svět vyráběn právě v ní, je i v této těžké době úsměvné. Podobné je to s rychlotesty na zjištění onemocnění, pro které vyrazila naše letadla směrem na východ. Opět jde o ukázku imbecility pražských koaličních zastupitelů a Hřib by se měl do Číny letět osobně omluvit a požádat Peking o odpuštění. Řeči o tom, že epidemie začala ve Wu-chanu, neobstojí, protože o tom, jak se tam virus objevil, se povedou ještě dlouhé spory. Politická nevyzrálost pirátských a ostatních rychlokvašek nadělala mnoho škod, podobně i řada výroků hlupáků blízkých Milionu chvilek. A vše tak nějak zastřešují tupé výroky Hrušínského, který za pár let dokázal pošpinit jméno svého slavného otce. Zlatým hřebem posledních dnů je prohlášení Šimona Pánka, respektive jeho Člověka v tísni, když bylo nahlášeno v rámci povinných omezení utlumení zahraniční činnosti pražské centrály této kolaborantské organizace. Šimone, děkujeme, teď nám spadnul kámen ze srdce.

Nepotřebnost Evropské unie, neschopnost Evropské komise a absolutní nefunkčnost neziskovek dosud se tvářících jako humanitárních je jedním obrovským pozitivem, které nám boj s koronavirem ukázal. Zapamatujme si to a po odeznění nynější krize do nich přestaňme investovat. Pokud nám budou z EU nabízet za tři měsíce peníze na jakoukoliv obnovu čehokoliv, bude to připomínat rozdávání potravinových přídělů esesáky v prvních dnech okupace. Tenkrát plno lidí ignorovalo vítání fašistických vojsk německými spoluobčany a kolaboranty a nechalo se vzápětí krmit kuchaři polních kuchyní parkujícími na náměstích. Zatímco se v pozadí zatýkalo dle před připraveného scénáře. Nezapomeňme také na to, že v době nynější krize dokážou Němci zabavovat zdravotnický materiál zakoupený ostatními členy EU v třetích zemích světa a dopravovaný přes německé přístavy. Nyní jsme se dokázali oprostit od nefungující EU, dokažme to i nadále. Vnímáte i přes ty zákazy určitou svobodu?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč

Celkem za měsíc: 17 111,00 Kč
Vybráno 48.88%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 379 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
politicon.cz
53 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.