babiskmotr
23.10.2017
Kategorie: Politika, Volby 2017

Dobré ráno s Andrejem Babišem! aneb Co nám nevadí

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FRANTIŠEK SCHILDBERGER

Dobré ráno! Tak jsme se dnes probudili do země, ve které si naprostá většina těch, kdo se obtěžovali k urnám, přeje, aby jim vládl předlistopadový agent StB a polistopadový dotační podvodník, nepoctivý podnikatel, lhář, demagog a člověk v obrovském střetu zájmů.

Naprosté (i když naštěstí ne nadpoloviční) většině obyvatel nic z toho nevadí – a já nejsem s to říct, zdali je to víc etické selhání v tom, co všechno se nepovažuje za amorální – anebo selhání intelektu ve schopnosti číst a analyzovat informace. Protože i když definitivní rozhodnutí justice o Babišově estébáctví či o Čapím hnízdě ještě není k dispozici, fakta jsou tak jasná a jednoznačná, že člověk, který jen trochu uvažuje, nemá proč váhat. Pro jeho příznivce je i fakt, že Babiš je trestně stíhaným člověkem, jen další důkaz jeho kvalit bojovníka proti tradičním stranám. Domnívám se, že rovněž o sviňským metodách Babišova podnikání toho bylo zveřejněno dost na to, aby se slušný člověk od něj s odporem odvrátil. Neodvrátili se. Skoro třicet procent voličů se rozhodlo se svěřit mu do rukou svoji budoucnost.

Říká se, že Češi jsou národ závistivý, že nepřejí druhému jeho úspěch: v případě Andreje Babiše to neplatí. Lidé v klidu posnídají chleba upečený v Babišových pekárnách, přikousnou uzeninu vyrobenou v jeho továrně, poslechnou si písničky z jeho rádia, nakouknou do jeho novin – a autobusem, na jehož pohonu se podílí řepka z Babišových polí, ho odjedou zvolit, aby byl předsedou vlády. Nic jim nevadí, že ročně vydělá miliardu korun čistá ruka, nic jim nevadí, že má – jen tak sobě pro radost, se ztrátou provozovanou – michelinskou restauraci na francouzské Riviéře: nic, nic, v případě Andreje Babiše Češi nejsou ani trochu závistiví.

Lékaři stávkují proti EET, které zavedl Andrej Babiš, kvůli EET se zavírají na venkově hospody, tisíce lidí jsou na EET finančně škodní: ale nic nevadí, lidé to berou jako důkaz Babišovy schopnosti a síly.

Myslím, že je to jasné: znejistění a bezradní Češi hledali diktátora.

Ať nás nemate, že Andrej Babiš nevypadá jako Hitler anebo Mussolini: diktátor v Česku nemá působit jako voják či zápasník v profesionálním ringu. Diktátor v Česku získává body na tom, že je tak trochu směšný, že vypadá ustaraně, má brýle komicky posunuté na špičku nosu (podobně brýle nosil před padesáti lety jiný v Česku oblíbený Slovák Alexander Dubček) a stále není schopen naučit se opravdu dobře česky. Diktátor pro opuštěné a bezprizorné Čechy je jako jejich otec. Přísný otec. Fotr.

Autor: František Schildberger

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 1 900,00 Kč
Vybráno 5.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
43 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.