great-britain-united-kingdom-0
14.12.2019
Kategorie: Politika

Dobrá zpráva z Londýna. Užijte si ji

Loading...
Sdílejte článek:

LU LINA

Volby ve Velké Británii navzdory očekávání českých médií a jejich expertů zcela ovládli konzervativci Borise Johnsona. Speciální zpravodajská eskadra České televize, vyslaná do Londýna nakoupit vánoční dárky a ohlásit nám, že lid Velké Británie se jasně vyslovil proti brexitu, z toho byla v přímém přenosu poněkud viditelně štajf. Pravděpodobně proto, že ČT se před volbami opět poctivě držela vyzkoušeného a osvědčeného modelu „Proč určitě vyhraje Hillary Clintonová“ . Plyne z toho několik poznatků.

Britové, Skotové, Welšané a Severní Irové středního věku, kteří před třemi lety hlasovali pro brexit mají díky tomu stále malou naději, že se ho ještě za svých životů možná dočkají. Jestli jim ale přinese to, co čekali především – tedy vymanění Londýna z pozice vazala Bruselu – je otázka.

Šlo o další evropský svátek demokracie v řadě, který staří úplně zkazili mladým, blbci chytrým a venkovani „Pražákům“ . A především médiím. Už by se s tím vážně mělo začít něco dělat, takhle se lepší svět opravdu budovat nedá.

Nevím, jak v Británii, ale my tady prakticky od června 2016 neslyšíme nic jiného než to, že většina Britů si přeje zůstat v EU a výsledku referenda ukazujícího opak bylo dosaženo pomocí lží, klamu a Putina. A proto by se mělo hlasovat ještě jednou, respektive podle unijních zvyklostí tolikrát, dokud by nebylo dosaženo výsledku správného a demokratického. Letmá ukázka z titulků minulých let:

Britové si brexit už nepřejí. Většina Britů už brexit nechce. Více než polovina Britů je proti brexitu. Mění britové názor na brexit? Ne, ale mění se struktura, odpůrci EU postupně vymírají, ukázala studie.

A tak pořád dokola. Lhář Johnson, populista a lhář Farage, staří venkovští blbci, Putin, většina miluje Brusel a mělo by se hlasovat znovu. Vida, málem bych zapomněl na apokalypsu, války, bídu, svrab, neštovice a ruskou invazi čekající na každý stát, který díky nacionalistickým pravicovým populistům opustí teplé bezpečí EU.

Věštilo se, jak to ti mladí remainisté, co v roce 2016 ještě nemohli volit, vymírajícím brexitářům letos nandají. Například v Johnsonově londýnském volebním okrsku Uxbridge, měl podle Seznamu slušnou šanci premiéra porazit Ali Milání, mladý a perspektivní íránský marxista a antisemita. Protože tam Johnson nebydlí a protože přibylo 3000 mladých voličů labouristů a naopak umřelo 1500 konzervativců. Někde se ale stala chybka. Buď čte v Uxbridgi  Seznam málo lidí, nebo zasáhl Putin, protože Johnson tam vyhrál.

Sledovali jsme nepřetržitý sled reportáží, ve kterých na každého brexitáře připadalo pět Britů omotaných vlajkou EU. Sledovali jsme, jak Brusel dělá všechno proto, aby jednak Velkou Británii potrestal za drzost a aby všem dalším případným kverulantům ukázal, že odchod je bude velice bolet. A sledovali jsme, jak Česká televize naplnila i v den voleb povinnost vyváženosti a objektivity tak, že do studia ke komentování volebního souboje Rychlých Šípů a Bratrstva kočičí pracky tradičně pozvala pouze fanoušky Rychlých Šípů. Aby se nad sebou příznivci Dlouhého Bidla zamysleli a snáze nazřeli, že stojí na špatné straně síly, asi.

Nechci tím nijak snižovat odbornou erudici například jinak tradičně velice zábavného profesora Přibáně, který by si mohl na Kavčích horách klidně zařídit přechodný pobyt, ale nemít ve studiu při takovéto příležitosti alespoň jednoho z dvojice předních českých expertů na Velkou Británii Kuras – Tomský, působí…velice zvláštně. Já bych tedy jako euroskeptik uvítal takové vyvážení toho jednohlasného eurooptimismu, co tam unisono předváděli ostatní celkem neznámé přítomné mluvící hlavy působící silným dojmem, že jejich stěžejní zkušenost s Velkou Británií spočívá v jednom dávném eurovíkendu v Londýně.

Občané Velké Británie se naštěstí na Českou televizi nedívají a podivné průzkumy mají – podobně jako my – na párku, takže volili podle sebe. A proto ten „překvapivý“ výsledek voleb, který poměrně přesně odráží realitu a ne ten zvláštní paralelní svět, který nám v rámci vrtění psem neustále ukazují média a politici.

Ukázalo se, že těch mladých eurokomsomolců ani v Anglii furt není dost, ačkoliv z dlouhodobého mediálního obrazu by člověk lehce podlehl dojmu, že brexit vždycky chtěla jen malá skupinka Ruskem zblblých pomatenců, co jsou jednou nohou v hrobě.

A pak vždycky přijdou volby či nějaké blbé referendum a voliči ty pečlivě stavěné bábovičky rozkopou. Tentokrát díky tomu získal vysmívaný premiér Johnson v de facto opakovaném referendu – a to všichni chtěli, ni? – nejsilnější mandát od dob Železné lady, aby Velkou Británii konečně vyvedl z EU.

A to je dobrá zpráva. Pro Velkou Británii i pro nás, euroskeptiky. Bez ohledu na to, že Anglie nevratně směřuje do kopru a je jedno, jestli se tak stane pod patronací Bruselu či bez ní. Bez ohledu na to, že i díky uplynulým třem rokům brexitové agónie je šance na další exity, díky  jejichž tlaku by se EU třeba pokusila zreformovat na něco životaschopného a demokratického, prakticky nulová.

Místo toho nás čeká nepochybně velice zajímavá pohádková cesta k uhlíkové neutralitě a jednotné Evropě, na které se,  a to vím docela jistě, nudit rozhodně nebudeme.

Takže si užijme tuhle dobrou zprávu, do roku 2050 už jich nejspíš moc nebude.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč


Celkem za měsíc: 10 698,00 Kč
Vybráno 30.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 332 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.