great-britain-united-kingdom-0
14.12.2019
Kategorie: Politika

Dobrá zpráva z Londýna. Užijte si ji

Sdílejte článek:

LU LINA

Volby ve Velké Británii navzdory očekávání českých médií a jejich expertů zcela ovládli konzervativci Borise Johnsona. Speciální zpravodajská eskadra České televize, vyslaná do Londýna nakoupit vánoční dárky a ohlásit nám, že lid Velké Británie se jasně vyslovil proti brexitu, z toho byla v přímém přenosu poněkud viditelně štajf. Pravděpodobně proto, že ČT se před volbami opět poctivě držela vyzkoušeného a osvědčeného modelu „Proč určitě vyhraje Hillary Clintonová“ . Plyne z toho několik poznatků.

Britové, Skotové, Welšané a Severní Irové středního věku, kteří před třemi lety hlasovali pro brexit mají díky tomu stále malou naději, že se ho ještě za svých životů možná dočkají. Jestli jim ale přinese to, co čekali především – tedy vymanění Londýna z pozice vazala Bruselu – je otázka.

Šlo o další evropský svátek demokracie v řadě, který staří úplně zkazili mladým, blbci chytrým a venkovani „Pražákům“ . A především médiím. Už by se s tím vážně mělo začít něco dělat, takhle se lepší svět opravdu budovat nedá.

Nevím, jak v Británii, ale my tady prakticky od června 2016 neslyšíme nic jiného než to, že většina Britů si přeje zůstat v EU a výsledku referenda ukazujícího opak bylo dosaženo pomocí lží, klamu a Putina. A proto by se mělo hlasovat ještě jednou, respektive podle unijních zvyklostí tolikrát, dokud by nebylo dosaženo výsledku správného a demokratického. Letmá ukázka z titulků minulých let:

Britové si brexit už nepřejí. Většina Britů už brexit nechce. Více než polovina Britů je proti brexitu. Mění britové názor na brexit? Ne, ale mění se struktura, odpůrci EU postupně vymírají, ukázala studie.

A tak pořád dokola. Lhář Johnson, populista a lhář Farage, staří venkovští blbci, Putin, většina miluje Brusel a mělo by se hlasovat znovu. Vida, málem bych zapomněl na apokalypsu, války, bídu, svrab, neštovice a ruskou invazi čekající na každý stát, který díky nacionalistickým pravicovým populistům opustí teplé bezpečí EU.

Věštilo se, jak to ti mladí remainisté, co v roce 2016 ještě nemohli volit, vymírajícím brexitářům letos nandají. Například v Johnsonově londýnském volebním okrsku Uxbridge, měl podle Seznamu slušnou šanci premiéra porazit Ali Milání, mladý a perspektivní íránský marxista a antisemita. Protože tam Johnson nebydlí a protože přibylo 3000 mladých voličů labouristů a naopak umřelo 1500 konzervativců. Někde se ale stala chybka. Buď čte v Uxbridgi  Seznam málo lidí, nebo zasáhl Putin, protože Johnson tam vyhrál.

Sledovali jsme nepřetržitý sled reportáží, ve kterých na každého brexitáře připadalo pět Britů omotaných vlajkou EU. Sledovali jsme, jak Brusel dělá všechno proto, aby jednak Velkou Británii potrestal za drzost a aby všem dalším případným kverulantům ukázal, že odchod je bude velice bolet. A sledovali jsme, jak Česká televize naplnila i v den voleb povinnost vyváženosti a objektivity tak, že do studia ke komentování volebního souboje Rychlých Šípů a Bratrstva kočičí pracky tradičně pozvala pouze fanoušky Rychlých Šípů. Aby se nad sebou příznivci Dlouhého Bidla zamysleli a snáze nazřeli, že stojí na špatné straně síly, asi.

Nechci tím nijak snižovat odbornou erudici například jinak tradičně velice zábavného profesora Přibáně, který by si mohl na Kavčích horách klidně zařídit přechodný pobyt, ale nemít ve studiu při takovéto příležitosti alespoň jednoho z dvojice předních českých expertů na Velkou Británii Kuras – Tomský, působí…velice zvláštně. Já bych tedy jako euroskeptik uvítal takové vyvážení toho jednohlasného eurooptimismu, co tam unisono předváděli ostatní celkem neznámé přítomné mluvící hlavy působící silným dojmem, že jejich stěžejní zkušenost s Velkou Británií spočívá v jednom dávném eurovíkendu v Londýně.

Občané Velké Británie se naštěstí na Českou televizi nedívají a podivné průzkumy mají – podobně jako my – na párku, takže volili podle sebe. A proto ten „překvapivý“ výsledek voleb, který poměrně přesně odráží realitu a ne ten zvláštní paralelní svět, který nám v rámci vrtění psem neustále ukazují média a politici.

Ukázalo se, že těch mladých eurokomsomolců ani v Anglii furt není dost, ačkoliv z dlouhodobého mediálního obrazu by člověk lehce podlehl dojmu, že brexit vždycky chtěla jen malá skupinka Ruskem zblblých pomatenců, co jsou jednou nohou v hrobě.

A pak vždycky přijdou volby či nějaké blbé referendum a voliči ty pečlivě stavěné bábovičky rozkopou. Tentokrát díky tomu získal vysmívaný premiér Johnson v de facto opakovaném referendu – a to všichni chtěli, ni? – nejsilnější mandát od dob Železné lady, aby Velkou Británii konečně vyvedl z EU.

A to je dobrá zpráva. Pro Velkou Británii i pro nás, euroskeptiky. Bez ohledu na to, že Anglie nevratně směřuje do kopru a je jedno, jestli se tak stane pod patronací Bruselu či bez ní. Bez ohledu na to, že i díky uplynulým třem rokům brexitové agónie je šance na další exity, díky  jejichž tlaku by se EU třeba pokusila zreformovat na něco životaschopného a demokratického, prakticky nulová.

Místo toho nás čeká nepochybně velice zajímavá pohádková cesta k uhlíkové neutralitě a jednotné Evropě, na které se,  a to vím docela jistě, nudit rozhodně nebudeme.

Takže si užijme tuhle dobrou zprávu, do roku 2050 už jich nejspíš moc nebude.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 600,00 Kč
Vybráno 10.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 372 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.