DETI3219
7.3.2019
Kategorie: Exklusivně na PP, Společnost

Doba hysterická

Sdílejte článek:

PAVEL VESELÝ

Dnes máme dobu ani ne tak postfaktickou, ale emoční, spíše bych řekl hysterickou. Není důležitá zpráva a přemýšlení nad příčinou a poté důsledkem, který vyvolává další příčinu a další důsledek. Dnešní doba posunula věci dál. Máme dobu emoční. Ten pocit, ten problém, ten skandál. A nejlépe, když se ten skandál týká dětí.

Je zajímavé, nejdříve skandál s Meetoo, dnes v církvi. Když kardinál Dominik Duka lpí na tom, že problém je v rozpadlých rodinách, nikdo neposlouchá. K čemu dnes rodina? Ta má být pro všechny, možná až komunitního typu, kde se budou osoby a obsazení měnit nehledě na to, je-li to muž a žena nebo jiné složení. Všechno je možné, vše je dovoleno.

Lidé mají raději akademické filosofy, kteří je hladí po srsti. A nad tím vším boj LGBT komunity o manželství pro všechny. Tváříme se rádoby pokrokově. Nikoliv. Nejen v 80-tých letech a 90-tých letech byl, ale i dnes, je v hudbě proud skupin a zpěváků gay zaměření a gay komunity. Ať již to byli členové skupin jako Wham, Bronski Beat, Pet Shop Boys a mnozí další. Nikomu to nepřišlo divné, ani u Eltona Johna nebo Freddieho Mercuryho. Prostě to bylo součástí života. Takoví lidé prostě byli a jsou. A až poté přišli spíše neochránci než ochránci lidských práv a začali jako aktivisté bojovat proti těmto faktům a prý za svá práva. A tím se rozbořila pravidla a přišel dnešní přelomový chaos. Kde je ta doba naděje a opravdové demokracie, místo té přehnaně liberální demokracie? Ostatně i komunisté měli svoji lidovou demokracii. K čemu to vedlo, je známé.

Současný hon na církev v případě zneužívání v církvi to hysterie, jak to charakterizoval kardinál Dominik Duka, do určité míry je. Ve smyslu MeeToo. Je potřeba odsoudit zneužívání jako takové. Ať ho však páchá dělník, profesor nebo kněz. Rozdíl není v tom kdo, ale je to trestuhodné jako takové. Na druhé straně po osmi letech byl zproštěn viny kněz, který byl neprávem obviněn. Bude z křivého obvinění obviněn i onen mladík? Dostane nějaký trest za to, že zničil jinému člověku život?

Podobný případ se stal v nedávné době i ve světě a papež František se omluvil. Tedy je potřeba postupovat nikoliv hystericky kolektivní vinou, ale konkrétně prokázanými činy. A nejen v církvi, ale i u dělníků nebo profesorů. Jak řekl i kardinál Dominik Duka, děje se to vše na pozadí rozpadlých rodin a atomizace společnosti. Ve smyslu, vše je dovoleno. Ani papež František nebyl tak radikální v konci konference a jeho závěry byly zcela jasné, věcné a přesné. Nikoliv hysterické, a za to byl i on neprávem kritizován. Bohužel.

Kde byli všichni tito ochránci práv v roce 2010, kdy o celém problému kardinál Dominik Duka mluvil včetně jasného rozboru příčin. Právě ti ochránci, kteří dnes halasně vytvářejí potřebu čistoty všude a ve všem. Téma, které je dnes tak velmi aktuální, zvedl za svého pontifikátu veřejně již Benedikt XVI. Kde byli tehdy tito spravedliví? Nejspíše měli přednáškové turné a zabývali se tématy jako láska, a nebylo to tak emoční a hysterické.

Zneužívání dětí je trestuhodně obecně. O tom není sebemenší spor. Když už se ale tak halasně mluví o zneužívání v katolické církvi, je na čase mluvit i o případech křivého obvinění žen vůči mužům v době rozvodu, že dětem ubližovali nebo zneužívali. Těchto případů je hodně. Mnohým mužům to ničí životy a rozvrací vztahy. Až na europoslance Tomáše Zdechovského, který zde prosazuje již léta cochemský systém v případě rozpadů rodin, se tomu zřejmě nikdo nevěnuje. Když se po mnoha letech prokáže opak, žena i děti jsou téměř beztrestní. Vše se většinou zamete pod koberec. Zdá se, že není v dnešním přívalu feminismu asi zájem něco takového otevírat.

Musíme přece vidět matky samoživitelky, a tento pocit moci, který mnohé ženy zneužívají, se velmi rovná tomu, čím argumentují zastánci odsouzení skandálu v církvi. Některé ženy mají pocit, že děti jsou jejich majetkem, a zacházejí s ním jako s prostředkem, kterým mohou stále muže ovlivňovat a manipulovat s ním. Dítě se v jejich rukou stávají velmi nebezpečným, a bohužel velmi účinným nástrojem proti mužům. Pokud se to prokáže, je dnes bohužel neadekvátně žena chráněna ve smyslu, že byla přece zoufalá. A to i v případě, že ona byla tou, která za rozpadem rodiny stála. Ona je přece matkou samoživitelkou. A přitom se jedná o velký celospolečenský problém. Je jednoduché se zabývat kolektivní vinou.

Doba se mění a svět se vyvíjí. A my v případě nedostatků jiných možností, jak zaujmout, jsme se posunuli do doby hysterické. To bude ještě veselo….

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2019: *****

Ladislav Matoušek 100,- Kč, Miroslav Hlousek 100,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Roman Vašíček 2000,- Kč, Pavel Šubrt 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 400,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiřina Gyárfásová 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Bohumil Loucký 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ludmila Karská 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Milan Tahovský 1001,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. František Žmolil 1000,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Petra Rohlíčková 400,- Kč, Pavel Šána 200,- Kč, Nezn. dárce 220,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Mužík 2000,- Kč, Jana Pejosová 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- + 350,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Miroslav Meder 350,- Kč

Celkem za měsíc: 21 237,00 Kč
Vybráno 60.67%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 075 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.