gambler
18.4.2016
Kategorie: Ekonomika

Do soukromého utrácení nemá stát co kecat!

Sdílejte článek:

JP 18|04|2016

Minulý týden prošel sněmovnou návrh zákona, který by měl řešit legální i nelegální sázení. O co jde? Samozřejmě v první řadě opět zejména o to, kolik peněz český stát svým obyvatelům sebere.

Tím nechci popírat, že by gamblerství, tedy patologická závislost na hazardních hrách, nebyla závažným společenským problémem. Je. Ale tak, jako je každý člověk jiný, vychází z jiného prostředí, má jiné možnosti a jiné schopnosti, tak také má jiné disposice k závislostem. Takový člověk potřebuje zejména odbornou terapeutickou pomoc, pokud ji přijme. Pokud ne, není vůbec od věci, aby přišel úplně o všechno a skončil na ulici.

Co je ovšem neakceptovatelné, to je omezování přístupu k hazardním hrám pro všechny ostatní. Něco takového lze, s přimhouřením obou očí, tolerovat v případě mladistvých (byť i zde by bylo žádoucí, aby tím, kdo mladistvého před nebezpečím něčeho takového bude chránit, byla zejména rodina), ale rozhodně nikoli u osob zletilých a svéprávných. Stát zde opravdu není proto, aby vodil občany za ruku a chránil je před tím, že se spálí o horká kamna.

Tohle je primární problém celého návhru zákona o hazardních hrách — a je tristní, že právě tohle nikomu nevadí a že právě proti tomuhle nikdo neprotestuje. Že ministerstvo financí nedokáže efektivně vymáhat daně, to je primárně problém ministerstva financí (a z pohledu obyvatele této země je to spíše dobře než špatně). Pokud si nějakým férovým způsobem vyděláte peníze, nelze vám bránit, abyste si s nimi dělali naprosto cokoli, co uznáte za vhodné (a co nepošlapává negativně vymezená práva ostatních). Měli byste mít právo ony poctivě vydělané peníze třeba i pálit nebo splachovat do záchoda, pokud to budete považovat za dobrý nápad — a nikdo by vám v takovém jednaní neměl mít právo bránit (mimochodem, i to pálení nebo splachování peněz je v této zemi nyní trestné).

Tím nechci zpochybňovat další argumenty proti tomuto zákonu, tedy zejména pak proti blokování konkrétních internetových adres. I ty ostatní argumenty jsou naprosto validní. Blokování bude neúčinné (a tedy zbytečné), bude zatěžovat subjekty, které jsou v tom zcela nevinně a nelze ani vyloučit, že si přesto, že bude neúčinné, vyžádá složitá a drahá technická řešení, která opět nazaplatí nikdo jiný, než občané této země (ať už v poplatcích za připojení k Internetu nebo v daních).

Zase se snažíme vzdát svobody za účelem získání bezpečí a zase se to nepovede. Kolikrát se o to ještě musíme pokusit, abychom na to konečně přišli?

ZDROJ: jamapekelna.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 628,00 Kč
Vybráno 38.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 31 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz