duchod617
15.1.2020
Kategorie: Ekonomika

Do penze o žebrácké holi?

Loading...
Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Předseda vlády včera v televizi komentoval materiál o důchodové změně, reforma je asi nadsazený termín, předložený ministryní – úplně tomu nerozumí. Podle všeho však on i ministryně setrvávají na chvályhodném záměru na prvním místě pokračovat v navyšování průměrného důchodu nad zákonný předpis o dorovnání inflace a nárůstu platů. Procento průměrného důchodu k průměrnému platu v ČR je civilizační hanbou. Připomínky k důchodovému navyšování od pseudoodborníků „demokratické“ opozice se podobají kvákání. Podle statistik Eurostatu podíl důchodů na HDP v ČR činí něco přes 8%, v hanebné velkorysosti státu následují už jenom Bulharsko a Rumunsko. Poslední Irové dávají starým něco málo nad 5% HDP, rozšifrovat, co se za tím skrývá by vyžadovalo další informace.

.
Většina EU zemí přispívá na důchody víc než 10% HDP, Řekové vedou peleton nešťastným způsobem nad 15%. Podle nepřesného grafického odečtu, při současném tempu stárnutí české populace se dostaneme do hladiny nad 10.5% za 10, 15 let, ale ani to nebude nic tragického, Rakušané se dnes pohybují kolem 14%. Tedy televizní připomínky pseudodemokratů, že důchody se nesmí zvedat, že na ně nebude, je záležitostí jejich ideologické fantazie. Závěr z televizních rychlo připomínek demokrat-partají může být pouze jeden – nevolit je. Navíc stát má obrovské finanční rezervy ve zdanění vysokopříjmových subjektů a ve velkých ztrátách při realizaci investic.

Český důchodce nemá jen relativně mizerný důchod ve srovnání s ostatními, ale podle grafů Eurostatu má navíc náklady v základních potřebách vyšší než ostatní země. Např. za potraviny zaplatí kolem 15% víc než průměrná česká domácnost, v Německu je toto procento poloviční, platí o 20% víc za vodu, elektriku a plyn než průměrná domácnost, v Německu je tento podíl třetinový. Na zdraví vydá v ČR důchodce téměř o 50% víc než nedůchodce. Tato fakta dokreslují tragickou polohu stárnutí v ČR. Často se setkáváme v televizních médiích s rozumy miliardářů a megabohatých, kteří mají velké obavy o udržitelnost rozpočtu státu. Strefují se např. do dopravní slevy. Velká část těchto lidí vděčí za excesívní bohatství bývalému režimu, státní majetek se z velké části de facto rozdal jejich manažerům. Když už se někomu musel darovat, předpokládalo se, že oni budou dobrými hospodáři. Dnes jsou to vesměs už jejich děti, jim blízcí kastovní příbuzní, asi by bylo spravedlivé, kdyby se tato kasta progresívně zdanila, jejich bohatství už neplyne ze schopností a přínosu pro stát. Zde má důchodový systém velké rezervy.

ČR do roku 2080 při dnešních demografických parametrech ztratí kolem 7% populace. Polsko 23%, Řecko 34%, ve Švédsku přibude 48% lidí oproti dnešku, hlavní templ ve Stockholmu se stane mešitou. Zde leží klíč k důchodům a ke všem rozumným reformám, ekonomický růst je sice příznivý důchodovým systémům, ale nikdy netrvá věčně. Pokud se zreformují důchody podle liberálních představ české pseudodemokratické opozice, pak existuje pouze větší nebo menší vzdálenost od chilského modelu a ten, jak se ukazuje, moc udržitelný není, musí se hledat něco jiného.

Průměrný počet dětí na ženu se v ČR kolem 2000 blížil katastrofickému 1.1 dítěte, státní podpory zvedly toto číslo k 1.7 dítěte, má se za to, že v dosahu dnešního charakteru státních motivací není možné už dál tento parametr moc zvednout. Např. v roce 1970 průměr na ženu činil 1.9 dítěte a státní politice se průměr podařilo zvednout na 2.1 v 1980, což je pro udržitelnost společnosti jediná akceptovatelná hodnota. Tradičně v nejlepších číslech se pohybuje Francie, kolem 1.9 dítěte na ženu, ale i tam se vláda domnívá, že je nutné důchodový systém změnit, Macron před pár dny oznámil, že po lidových protestech se reforma odkládá.

Stárnutí a vymírání evropské populace je důsledkem vadné politiky posledních desetiletí, jiný důvod neexistuje. Řešení tohoto negativního jevu musí mít hlavní společenskou prioritu, nic není důležitější. Důchodová reforma může být faktorem, který napomůže zvrátit tyto trendy, důchod by měl být velkým procentem vázán na počet dětí dotyčného. Od počátku civilizace to bylo zcela normální. Biologický instinkt pokračování byl odměněn, nejen tedy sexem, ale i pomocí ve stáří. Separace instinktu a odměny je důvodem nemocné psyché člověka i společnosti. A neplození dětí. Slast učiněna nejvyšší hodnotou, až absurdně unifikovaně povinná slast v milionech otravovat historická centra a pláže. Slast z obrovských skleněno-betonových center, kde se dítě udusí, pokud se výjimečně vyskytne. Parametry tradičně demograficky deficitního Maďarska se začaly v posledních letech podstatně vylepšovat Orbánovou rodinnou politikou, ovšem tato politika je podle evropskounijní interpretace nepřípustná, akcentuje národní aspekty. Aby vůbec mohla být funkční, není nic jiného možné. Např. rodiny se čtyřmi a více dětmi neplatí vůbec žádné daně, opatření prokazatelně povzbudilo porodnost u střední třídy. Demografická dynamika nejen vede k udržitelnému sociálnímu systému, ale má velký vliv i na ekonomiku státu. Národ, který plodí děti je schopen důstojným způsobem čelit výzvám, které století klade.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč


Celkem za měsíc: 10 698,00 Kč
Vybráno 30.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 848 times, 6 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.