clintonbiden
24.4.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Do koše “ubožáků”

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRTam údajně patří každý, kdo nevelebí program a vůdce Demokratické strany, jejíž kandidát Joe Biden usiluje o získání úřadu amerického prezidenta. Demokraté zvolili taktiku českých „demokratů“, kteří po roce 1989 téměř vše, co vytvořili občané v éře vlády komunistické strany prohlásili za špatné. Sice neprohlásili občany za ubožáky, ale jako by se stalo. Asi proto se 20 let nestaví dálnice, vysokorychlostní železnice, jaderné elektrárny a dokonce i výstavba nových bytů se potácí na třetinových číslech časů tzv. normalizace. Asi si čeští „ubožáci“ víc nezaslouží.


Termín „ubožáci“ jak první vyslovila Hillary Clintonová ve své volební kampani, kde hlavním tahounem měla být její podpora „přínosného, ozdravného a užitečného“ globalismu. Clintonové „deplorables“, tedy ubožáci, které globalizace semlela, jí ale prohráli volby. Dnes dávno závislá (nejen)americká média se navíc snaží co nejvíce kritizovat současného amerického prezidenta Trumpa, až se jeden diví proč tak zuřivě. Kritika všech politiků za jejich chyby je žádoucí, ale jednosměrná však zavádí ke spekulacím, že je účelová a podplacená.

Pojďme se podívat na hlavní obvinění, že prezident Trump podcenil pandemii koronaviru.

31. ledna – prezident Trump zakázal lety z Číny a následně z Evropské unie, která velmi ostře proti tomuto kroku protestovala. Jak se ukázalo, EU se od začátku vystupovala nejen vůči USA, ale i vůči členským státům EU za uzavírání hranic velmi kriticky. Dodnes zdůvodnění této kritiky chybí.
5. února – Demokraté obvinili prezidenta Trumpa z nedemokratických praktik za jeho zákaz cestování do Číny. Nápadná podoba s EU například u Maďarska, kdy všechna obvinění vůči premiéru Orbánovi musela nakonec Jourová v televizní debatě OVM dementovat.
24. února – Nancy Pelosiová, předsedkyně Sněmovny reprezentantů Spojených států amerických a členka Demokratické strany, ve svém videu propagovala přílety čínských turistů. Po prokázání trapnosti a nebezpečnosti této propagace video stáhla.
13. března – Starosta New Yorku DeBlasio vybízí na videu Newyorčany, aby se neřídili žádnou doporučovanou karanténou vyhlašovanou Bílým domem a dál řídili svůj každodenní život jako obvykle. Pozn. Karantény nevyhlašuje prezident USA, ale jsou zcela a plně v kompetenci guvernérů jednotlivých amerických států.
Jistě lze kde co v životě popřít, ale co se jednou objeví na internetu, to je tam navždy a zůstane, i když to autor stáhne.
7. února pobavil Trump svět výrokem, že doufá, že příchod teplejšího počasí v dubnu učiní celé nákaze přítrž. Svět se smál, ale vědci nikoliv, už proto, že připouštěli obdobné závěry. (1)
Zveřejněná tabulka je z toho pohledu jistě zajímavá.

Jižní státy Kalifornie Florida Texas New Mexico Alabama
Smrtnost 3,7% 3,1% 2,6% 3,1% 3,5%
Severní státy New York New Jersey Connecticut Vermont Massachusetts
Smrtnost 7,7% 5,1% 7,0% 4,9% 5,8%

Z celkových dat se vymyká pouze jižní stát Luisiana s úmrtností 5,7%. Ale zde jsou důvody především v jasné nekázni a chudobě jisté části obyvatelstva. (2)

Je vhodné připomenout, že úředníci zdravotnictví přiznali, že první pacient zemřel na koronavir až 6. února. Tedy po 31.lednu a zákazu Trumpa. Bylo to v Santa Claře a druhý zemřel 17. února, opět v Santa Claře v Kalifornii. (3)

Doba koronaviru má i své úsměvné stránky, byť zde se jedná o hořký smích. Již zmiňovaná Nancy Pelosiová, předsedkyně Sněmovny reprezentantů, když předváděla v noční show své drahé kuchyňské spotřebiče, předvedla k tomu i svou sbírku zmrzliny pro labužníky. A to v době, kdy Američané v naprosté nouzi stojí v milionové řadě na příjem státní pomoci. Voda na mlýn „deplorables“ tekla plným proudem, když mnozí připomněli výrok francouzské královy, která když viděla protestující Paříže a zjistila, že nemají chléb, se zeptala, proč tedy nejedí koláče. „Nechte je chvíli jíst.“, řekla údajně královna Marie Antonietta, následně dne 16. října 1793 popravena v rámci francouzské revoluce.

Trumpův tábor proto dal Pelosi novou přezdívku: Nancy Antoinetta s výrokem „Nechte je jíst zmrzlinu“. (4) Inu „deplorables“ podle nejvýše postavené Demokratky smí i mlsat.

Vrátíme-li se k vážnému tónu, pak je zřejmé, že karanténami a postupným uvolňováním éra koronaviru nekončí a její politická rovina teprve začíná. Obvinění Číny z Japonska, Austrálie i dalších zemí přibývají. Americký stát Missouri již podal žalobu na Peking a žádá po něm náhrady za ztráty na životech a hospodářský chaos. Nepochybně nezůstane sám. Šéfredaktor německého deníku Bild, Julian Riechelt, Číně napsal: „Vaše vláda a vaši vědci už dávno věděli, že koronavirus je vysoce nakažlivý, ale svět jste ohledně toho nechali tápat!“ K objasnění původu pandemie vyzvala Čínu pod tlakem veřejnosti i kancléřka Angela Merkelová, která v prvních týdnech pandemie byla jako obvykle zalezlá a věnovala se své taktice: Vše vysedět. Čína čelí i útoku z Brazílie kvůli twitterovým výrokům ministra školství Abrahama Weintrauba, který Čínu obvinil z toho, že koronavirus byl součástí čínského plánu na ovládnutí světa. (5)

Ostatně úloha Světové zdravotnické organizace- WHO se také jeví velmi podezřelá. Její představitel, Tedros Adhanomna, na oprávněnou kritiku za zpoždění a nepřesnost zpráv o koronaviru reagoval typickým způsobem a obvinil své kritiky z rasismu. Jak příznačné. Jenomže Adhanomnovo tutlání nebezpečí koronaviru až příliš připomíná obdobné tutlání, kterého se dopustil jako etiopský ministr zdravotnictví, když popíral epidemii cholery v Etiopii v letech 2006, 2009 a 2011. Žádnou důvěryhodnou osobou tento čínský obdivovatel rozhodně není.(6). Nepřekvapí, že v popularitě stoupající Merkelová hned přispěchala s obhajobou WHO, která se přitom neuměla rozhodnout ani u nošení roušek.

Doba pokoronavirová bude horká.

 

 

Zdroje:

(1)https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/koronavirus-donald-trump-bily-dum_2003191314_pj

(2) https://www.thegatewaypundit.com/2020/04/not-reported-current-data-provides-support-china-coronavirus-reacts-significantly-sun-heat-look-numbers-southern-states/
(3) https://www.thegatewaypundit.com/2020/04/right-first-coronavirus-death-us-month-earlier-thought-virus-already-spreading-february-huge-development-firefauci/
(4) https://www.thegatewaypundit.com/2020/04/trump-camp-releases-best-video-ad-year-let-eat-ice-cream-video/
(5) Více na https://www.e15.cz/zahranicni/svetem-se-siri-proticinske-nalady-trump-je-chce-vyuzit-ve-volbach-1368967
(6) https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/kritizovany-sef-who-tedros-uspesny-politik-a-spojenec-ciny-40319984

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 432,- Kč
Vybráno 38.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 529 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,63 out of 5)
Loading...
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)