babis rouska
18.9.2020
Kategorie: Společnost

Do koronavirového marasmu se propadáme stále hlouběji

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

FLASKAAle vládní kapela chlácholivě hraje stále dál. V podstatě se nic vážného neděje, akorát nám hranice zavírá kdekdo. Vzpomeňme si jak to začalo.

Epidemie vypukla na jaře v severní Itálii. Ve zdejších fabrikách totiž pracuje hodně čínských dělníků, kteří to sem zřejmě přivezli. Čína za podpory světové zdravotnické organizace (WHO) vše tutlala a tak v Itálii nikdo nic netušil. A v té sladké nevědomosti se odehrál zápas ligy mistrů italského Bergama se španělským klubem (teď už nevím jakým), s kterým přileteli desetitisíce fanoušků ze Španělska. A malér byl na světě a měli jsme dvě nejpostiženější země v Evropě.

A teď to přišlo. Náš premiér si nezapomněl přisadit, že Itálie to nezvládla a my to zvládli, protože jsme zadusili ekonomiku v hodnotě půl giga korun českých. Hřál se na výslunní reflektorů. Občas něco vypustil ministr zdravotnictví Vojtěch, jehož opatření se nesetkala s podporou veřejnosti, tak je premiér v přímém přenosu hned zařízl. Tohoto chaosu měl dost už i vládní epidemiolog Maďar, který za sebou prásknul dveřmi. A ukazuje se, že pravdu měl zjevně on.

Premiér se hájí, že vyslyšel přání veřejnosti na rozvolňování opatření. To je pravda. Lidé si přeci volí takové představitele, kteří jim nejvíce vyhovují. A Andrej Babiš chtěl vyhovovat maximálně. Jenže správný státník se pozná podle toho, že zavede opatření nepopulární. A ještě větší státník se pozná podle toho, že lidem ta nepopulární opatření dokáže vysvětlit, zdůvodnit a lidi přesvědčit že je to potřeba. V případě Andreje Babiše tak nehovoříme o státníkovi, ale o populistovi.

Populismu jde dál s fraškou rozesílání roušek důchodcům, které jsou rozbalené, bůh ví jak a kým balené a poštovné má asi hodnotu toho nákladu. Nebylo by bývalo lepší důchodcům rozeslat voucher na roušky za poštovné obyčejného dopisu, na jehož základě by si roušky vyzvedli v lékárně, hygienicky zabalené a odborně skladované?

Populismus premiéra jde ještě dál a zubynehty se brání vytvoření krizového štábu, protože by zase zmizel z televizních kamer. A tak čas tiká a účet roste. Ale Andrej Babiš věří, že mu to zachrání volby. Za jakou cenu? To ho vůbec nezajímá. Až se bude na podzim zase skládat účet, tak bude ve Sněmovně stejně jako dnes tvrdit, že to přeci nebylo v jeho kompetenci, ale v kompetenci ministra zdravotnictví. Obávám se, ale že mnoho jeho voličů to už bude pozorovat z nemocničního lůžka, nebo dokonce vůbec. S nimi ale bohužel i mnoho jeho nevoličů.

A tak je v té Itálii, které se tak vysmíval, a která to nezaviněně odnesla asi nejvíc, dnes mnohem bezpečněji než u nás.

Tak na odlehčenou ještě pár obrázků z mého zdejšího pobytu.

Padova má asi 212000 obyvatel. Je zde sídlo university, která je jedna z nejstarších na světě. V centru města, stojí středověký soudní palác, Palazzo della Ragione. Zasedací síň v horním patře je 81,5 m dlouhá, 27 m široká a 24 m vysoká, stěny jsou pokryty freskami z 15. století.


Roušky jsou všude. Na ulici část, na trhu všichni.


Kapitalismus v plné parádě. I nabídka roušek musí být pestrá, obsáhlá, ale hlavně rychlá.

Jediné, co jsem na místním orloji pochopil byl náš čas na vnějším ciferníku s římskými číslicemi. Jinak mi nic smysl nedávalo.


Nádvoří univerzity je volně přístupné a výzdoba stojí za to.


Soudní síň vám svými rozměry a monumentálností vyrazí dech. A musíte myslet na to, že je to stavba skoro půl tisíciletí stará.


I tady má ten rudý mor své podhoubí.

Benátkách už asi není potřeba psát vůbec nic. Tak několik už totálně a notoricky známých pohledů.


Opravdu zde není nával turistů. Procházka je více než příjemná.

Dostaneme se i na střechu kostela sv. Marka, kam to nikdy dříve pro nepředstavitelné fronty u vchodu nebylo možné.


Dóžecí palác.


Ceník sice pevný, ale smlouvání možné. Vyvěšeno 80 Euro za půl hodiny. 60 usmlouváte jak nic.


Na velkou vodu jsou stále připraveni, skoro na každém rohu.


Mňam.

Siesta.

Tak zase příště a ciao.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 172,00 Kč
Vybráno 34.77%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 125 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 3,29 out of 5)
Loading...
politicon.cz
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.