MIGREU2
16.4.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

“Do Evropy míří rekordní počty Afričanů,” varuje Frontex

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Není to nic nového, nicméně nyní už tento fakt oficiálně potvrzuje i Frontex, potažmo tedy EU. Jak jsem zde mnohokrát upozornila, tak jak Itálie, tak Španělsko zažívají nebývalou invazi, do obou zemí už za první měsíce letošního roku přišel rekordní počet vetřelců z Afriky.

To však není vůbec nic proti tomu, co se teprve do Evropy chystá. Samozřejmě i v Africe jsou velmi dobře informovaní o restrikcích, stejně tak už ovšem ví i o postupném rozvolňování, od čehož si vetřelci slibují rychlejší průchod Evropou do cílové destinace, kterou je zpravidla Německo.

“Očekáváme, že jakmile budou restriktivní opatření proti Covidu uvolněna, bude snadnější se dostat do Evropy, takže se celá masa, která se nyní kumule v Africe, pohne směrem do Evropy”. Toto je varování Leggeriho, výkonného ředitele Frontexu.
.

“Někteří Afričané už byli na cestě, ale pak je zablokovala omezení proti Covidu, například v Maroku, zemi, která zavedla velmi přísná opatření,” vysvětluje ředitel agentury Frontex. “Jiní se naopak rozhodli emigrovat. Uvidíme, co se stane v subsaharské Africe, kde již vidíme mohutné pohyby směrem k severu.” Leggeri zejména poukazuje na to, že je už nyní nadměrně přetížena zejména Itálie.

“Je jasné, že pandemie způsobila všude hospodářskou krizi a my už máme indicie, které říkají, že díky krizi se vydávají do Evropy především přistěhovalci ze zemí Maghrebu,” vysvětluje Leggeri. “Jedná se o Libyjce a Tunisany, kteří připlouvají do Itálie nebo Alžířany, kteří přijíždějí na Sardinii a do Španělska. Je to situace, která vyžaduje, abychom byli ostražití, musíme jednat.”

“V roce 2020 byla také znovu aktivována západoafrická trasa, do Evropy se už rok vydávají především masy lidí ze Senegalu a Mauritánie. Dnes procházejí Španělskem a Itálií nejdůležitější toky nelegálního přistěhovalectví,” zdůrazňuje Leggeri.

Tolik tedy informace přímo z Frontexu, který ovšem – jak známo – funguje velmi často spíš jako taxi zdarma pro vetřelce. Často tak jen doplňuje lodě neziskovek, jichž se do vod Středozemního moře v nejbližších dnech vydává rekordní počet, většinou z Německa.

A nakonec nezapomeňte, že EU v těchto dnech připravuje jak schválení Migračního paktu EU, tak už za měsíc hodlá uvést do praxe tzv. Evropský pilíř sociálních práv, který sjednocuje sociální politiku. Cílem tak zřejmě je především ona neustále zdůrazňovaná přerozdělovací “solidarita”…

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 821 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
98 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)