VIRROUSKA
4.5.2020
Kategorie: Společnost

Dny poté

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝCo přijde, až se vše vrátí zpět k normálu? Celá ta taškařice kolem koronaviru stála obrovský balík peněz zvětšený o řadu pokusů odklonit část investicí do soukromých kapes. Je otázkou, zda li se na většinu podvodníků a podvodů přijde, nicméně žijeme v relativně úřednickém státu s bujícím policejním aparátem, takže se dá čekat, že Finanční správa fungující pod vlivem předsedy vlády, tedy člověka, který má bohatou zkušenost s různými převody peněz ze strany na stranu, dotacemi, všimnými a dalšími prazvláštními toky peněz bude následně dostatečně činná. Není to tak, že by Babišovi vadilo, že rozházel dost peněz, z nichž šla část nenáviděným podnikatelům a živnostníkům, ale spíše o to, aby neměl pocit, že ho někdo okradl či ošálil. Utekly by mu tak peníze, které by jinak sám využil. Ostatně touto nenávistí se prezentoval v době vstupu do politiky, když řekl, že je tu třeba především velkých a vlivných firem, které vytváří silnou ekonomiku, zatímco ti malí se asi dle něj pouze vezou.

Lze tedy očekávat, že po jistém uklidnění se opět roztočí kola finančních kontrol fungující jako drtička malých a středních podnikatelských subjektů. A opět půjdou tam, kde vycítí existenci firemního a soukromého majetku. Nebude je zajímat pravda, ale udělají vše proto, aby z lidí ,,vyrazily‘‘ co nejvíce peněz, které budou ve státním rozpočtu nyní chybět. Nelze očekávat, že by díru v něm totiž zalátala Evropská unie, protože ta je stále hladová a nadále jde za svým předraženým projektem – Zeleným údělem. Pokud se nespustí eurorotačky produkující balíky ničím nepodložených peněz, nebudou mít kde bruselští úředníci peníze brát. Vzhledem k tomu, že krize postihnula celou Evropu bez výjimky a Němci si budou chtít prosadit drahou vakcinaci přinejmenším Evropy, žádné milodary nepřijdou. A pokud ano, bude to jen politický úplatek pro elity. Babiš tedy bude muset zkusit vytvořit určitou rezervu, se kterou bude moci manipulovat. A jak jistě tušíte, ve svůj prospěch. Agrofert něco stojí a volby se pomalu blíží. O těch příštích se možná rozhodovalo právě nyní. A vzhledem k neschopnosti opozice si dovolíme konstatovat, že vítězem se pravděpodobně stane….ANO.

Ostatně Babiš zvolil taktiku menší viditelnosti. V první řadě jsou jiní činitelé. V případu neúspěchu by pročistil vládu a zbavil se nepohodlných, v opačném případu se pochválí a zvednou se preference. Opozice vaří z vody. Prošustrovala první tři týdny epidemie. Poté se opět demagogicky a jednohlasně zkusila postavit na odpor a nebyla schopna jasně formulovat své návrhy a představy, aby pak tvrdila, že je vláda použila k úspěšnému zvládnutí situace. Bohužel příliš nebyly slyšet ani SPD a Trikolóra, snad jen návrh na vypovězení Lisabonské smlouvy z úst poslanců za Trikolóru byla významnějším počinem, který však vzhledem k početnímu zastoupení neměl šanci na úspěch. Zato chování Top 09 děkující činitelům Evropské unie za pomoc v době jakési pandemie je výsměchem realitě a opět se ukazuje, že tato strana a jí blízcí naprosto postrádají smysl pro realitu. Kdyby totiž ten Covid-19 byl skutečně takovým zabijákem, jak nám představovala média a část epidemiologů a lékařů, pak bychom bez EU i s ní vymřeli úplně stejně. Naštěstí se zdá, že pravdu měla druhá část profesionálů upozorňujících na falšování statistik, mediálního šikanování, hysterii kolem falešných informací a na záměry Billa Gatese využít existence nového viru k prosazení vlastního byznysplánu.

Virus umožnil propláchnout státní pokladnu. Krize vždy umožňuje zbohatnout té části společnosti, která je u zdroje peněz. Samozřejmě byla vláda přinucena pustit bakšiš plebsu, tedy mimo zrušení beztak nesmyslné daně z převodu nemovitosti zasílala i peníze na účet OSVČ. Vždy, když se rozdělují plošně peníze, dojde k nespravedlnostem, s tím se musí počítat. Důkazem jsou za normálních okolností sociální dávky pro nepřizpůsobivé. V době epidemie si o těch 25000 často řekli lidé, kteří na ně neměli nárok. Buď ve skutečnosti nepřerušili svou činnost, nebo zneužili rozdělování podpory (např. matky na mateřské dovolené), přesto ji dostali. Dá se tedy očekávat, že se finanční úřady zaměří na tyto jednotlivce a budou požadovat vrácení i s tučnou pokutou. Jisté je, že plno dalších na těch 25000 nedosáhlo, nebo si o ně prostě neřeklo. Zajímavé by také bylo zjistit, kam šla podpora vyplacená Pražským magistrátem. Údajně šlo o 600 milionů korun rozebraných za 9 minut. Upřímně řečeno, o této částce určené k ,,pomoci‘‘ firmám v nouzi věděli jen vyvolení a vzhledem k praktikám úředníků na magistrátu lze asi tušit, kam dotyčné miliony zahučely.

Následky covidu na sebe nenechají dlouho čekat. Už začalo zdražování především potravin. Budou se měnit nejen daňové zákony, ale i ty, které budou dávat větší pravomoci vládě. Finanční úřady budou pověřeny dalším zpřísněním postupů vůči podnikatelům a utahovat šrouby se budou na mnoha frontách. Nelze očekávat, že by byly ušetřeny firmy, které svou činnost přes koronu nepřerušily a nadále byly produktivní. Týkat se to může i řidičů, majitelů čehokoliv. Hlavním úkolem vlády bude najít dosud přehlížené, nebo ,,nedostatečně‘‘ využívané zdroje peněz. Dopady této činnosti pocítíme nějak všichni. Jak se říká, dobře už bylo.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 000,00 Kč
Vybráno 5.71%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 187 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
50 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.