husakberznev
29.5.2020
Kategorie: Historie

Dnes tričko s Husákem a zítra třeba s Urválkem?

Sdílejte článek:

PETR OMELKA

Časy mění a někdo by mohl říct, že lidé čím dál víc blbnou. Otázkou zůstává, jestli se ta naše blbost jednou neobrátí proti nám.

Byl asi rok po revoluci, všichni se ještě radovali, že šel “rudoch od válu” a náš trh pomalu doháněl to, kam to soudruzi se svým řízeným hospodářstvím dopracovali. Konečně člověk mohl koupit barevný televizor bez toho, aby strávil noc před prodejnou ve spacáku. Já ale nechtěl nic, co by bylo v minulém režimu nedostatkovým zbožím. Chtěl jsem koupit obyčejnou žárovku. Přesto jsem odešel s prázdnou.

Ne, že by žárovky neměli, ale já jsem si nějak nedokázal představit, že si ji koupím od klučiny s Husákem na triku. Měl jsem obdobný pocit, jako strýc Ivany Chýlkové ve filmu Díky za každé nové ráno, když si přinesla domů prošívanou bundu a jemu připomenula to, co musel nosit v gulagu. Přemýšlel jsem, co ho k tomu vede. Byl snad jeho tatík nějakým okresním tajemníkem, nebo to dělá jen z pubertálního protestu? Ale tehdy by mne ani ve snu nenapadlo, že se dnes na nějakém eshopu dočtu že:

“Gustav Husák, tehdejší československý prezident, je nyní nejprodávanější retro vzor. Na tento portrét jsme se museli ze školních lavic dívat celý den. Proto jsme ho zařadili do nabídky, protože tohle tričko u každého vzbudí pozornost.”

Logika toho textu je sice úžasná, ale časy se mění a upoutat pozornost byla všem mladým vždy blízká. Také jsme kdysi upoutávali. Dnes je to Husák, za nás to bylo tričko s nějakou “hnusnou máničkou”. Ovšem, prodávat vysavače s Masarykem na triku, by bylo chápáno jako výtržnictví a soudruh vedoucí by byl bez prémií.Dnes máme demokracii a také zákon, který vidí zobrazování představitele zločinecké organizace jen jako nezávadný zdroj příjmů.

O inteligenci a smýšlení toho, kdo si něco takové obleče, nechci polemizovat a je to jeho věc, ale až potkám na ulici trička s Josefem Urválkem nebo Aloisem Grebeníčkem, budeme s těmi našimi zákony a demokracií asi už definitivně v …háji.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 750,00 Kč
Vybráno 7.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 616 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 3,57 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
58 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.