freedom_of_speech_by_guido101
2.5.2016
Kategorie: Společnost

Dnes Adam B. Bartoš, zítra kdokoli z nás. Svoboda slova je nedělitelná!

Sdílejte článek:

JAN HOFÍREK 02|05|2016

Pronásledování Adama Benjamina Bartoše represivními orgány současného režimu, kterého jsme svědky již delší dobu, vyvrcholilo před několika dny jeho zadržením a obviněním z údajných tří trestných činů, konkrétně hanobení národa, rasy a etnické skupiny osob, podněcování k nenávisti vůči skupině osob a popírání holokaustu.

Jde o známé gumové paragrafy, které se dají zcela libovolně ohýbat podle přísloví „kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde“. V této souvislosti si kladu otázku, proč je pan Bartoš předmětem takového policejního zájmu, když jakékoli relevantní důkazy pro jeho trestnou činnost absentují a musí být tudíž saháno k paragrafům, které by se stejně dobře daly použít vůči 90% Čechů, jejichž názory např. v otázce migrantů jsou totožné s těmi Bartošovými?

Domnívám se, že hlavním důvodem je snaha zastrašit lidi a dosáhnout toho, aby se přestali sdružovat a organizovat na sociálních sítích, resp. aby se báli veřejně projevovat své názory. Tento bezprecedentní útok na svobodu slova je samozřejmě ve státě, který se prohlašuje za demokratický, naprosto nepřípustný a svědčí o postupujícím rozkladu režimu, jenž může svou agónii prodlužovat už jen antidemokratickými, silovými prostředky – „kobyla, která chcípá, nejvíc kope“.

Pro skutečnost, že stíhání Adama B. Bartoše je zcela účelové, svědčí mimo jiné to, že např. osočování a dehonestace prezidenta republiky zůstávají zcela mimo zájem policie, ačkoliv k nim dochází permanentně a za vydatné pomoci sdělovacích prostředků. Na druhé straně jsme svědky nezvyklé policejní horlivosti tam, když tatáž média někoho vykreslí jako pravicového extrémistu a fašistu, což je právě případ pana Bartoše. Takový člověk je na základě „důkazů“, sestávajících povětšinou z kontextu vytržených vět, zatčen a obviněn a de facto i odsouzen – Bartošovi hrozí tři roky nepodmíněně, hlásají unisono prorežimní média. Zbývají už jen protestní petice „pracujícího lidu“, požadující co nejpřísnější potrestání „samozvance a ztroskotance“…

Chci zdůraznit, že s řadou názorů Adama Benjamina Bartoše nesouhlasím. Protestuji však proti tomu, aby byl za ně stíhán – svoboda slova je nedělitelná a policejní zvůle v jednom případě je precedentem do budoucna, kdy právě takto může být postupováno proti komukoli dalšímu.

Bohužel se zdá, že režim svou zastrašovací taktikou slaví úspěch. Když čtu diskusní příspěvky pod články, informujícími o Bartošově kauze, mnoho lidí se vyjadřuje ve smyslu „dobře mu tak“. Ačkoli nemám rád okázalá gesta, za této situace se cítím povinen říct JE SUIS ADAM B. BARTOŠ!

ZDROJ: Jan Hofírek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 15 750,00 Kč
Vybráno 45.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 42 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...