vintage-steam-train-trip-11120200
27.2.2020
Kategorie: Společnost

Dlouhý vlaky

Sdílejte článek:

RED HOOK

Slovenský premiér České republiky pan Babiš jel v úterý vlakem z Prahy do Benešova a celou cestu mu mozek pracoval jak mašinka Tomáš, neúnavné „Š Š Š“, znáte to, a když vystoupil, poklekl, políbil perón a řekl, že je potřeba vlakama přepravovat do práce a z práce mnohem víc lidí a ministr dopravy a všeho možného pan Havlíček přikyvoval, až mu váčky pod očima cinkaly jak kliklak, bo pan ministr spí jen hodinu denně a jinak maká a maká a maká a prostě takovéhle nasazení je neuvěřitelně o vůli a já znám pouze jednoho, co tohle dokáže, jmenuje se Wolverin a je to skvělej mimoň, jako náš pan ministr.

A pan premiér řekl, že těch víc lidí se přepraví, když se prodlouží nástupiště a v továrnách když začnou vyrábět delší vlaky a já úplně viděl, jak panu Prchalovi v tu chvíli zaskočil šnicl a pan ministr Havlíček chvilku vypadal, že odpoguje někam do ztracena, ale díky tomu, že se umí nelidsky ovládat jen nakrčil čelo a řekl, že tohle mu přijde vizionářské, a že nástupiště by bylo třeba mít dlouhé něco málo přes dvě stě metrů a v České republice maj takováhle nástupiště jen dvě nádraží, Hlavák v Praze a Masaryčka taky v Praze, a že by ten dlouhej vlak moh zatím jezdit mezi těmahle stanicema, bez přestupu, a výhodu by to mělo takovou, že když byste šli někoho vyprovodit na cestě do práce a on nased na Hlaváku do toho super dlouhýho vlaku a vy mu zamávali a vlak se rozjel, tak byste v klidu došli na Masaryčku a tam byste ho přivítali, protože než by se tam ten dlouhej vlak doplahočil, byli byste tam pěšky dvakrát.

Tvl.

Mi nevadí, když lidi blbnou na kvadrát, akorát nejsem nadšenej z toho, když mi někdo takovej dělá vedoucího.

Jinak prodloužit nástupiště v dalších nádražích je podle pana ministra Havlíčka akce asi na pět let, což v překladu znamená, že s našema současnejma pacientama, co nás vedou, to nebude nikdy. Já kdysi čet scifi knihu, tuším byla od Lema a tam byla popisovaná doprava v budoucnosti a lidi se přesouvali po jezdících chodnících a ty chodníky jezdily různě rychle, bo šlo o takové pásy poskládané vedle sebe a nejpomalejc to jezdilo na kraji a nejrychlejc uprostřed, tam to fakt byl fofr, sto pade za hodinu jako nic a já bych do tý budoucnosti ty naše soudruhy a soudružky vedoucí zaved, na ten nejrychlejší chodník, a pak bych ty zbylý chodníky vypnul a nechal je, ať frčej vstříc netušeným zítřkům, rozevlátý vlasy a vztyčený čela a uslzený oči plný modravejch dálek a leť si, sokole švarný a nehoď u toho tlamu a my pomalejší že bysme si v klidu sedli, dali si pivko, zapálili cigáro a užívali si ten vzácnej pocit, že se do nás chvíli nikdo nesere.

Tak.

Tačvúd s Gekonem se mě nedávno ptali, jestli je to s těma dlouhejma vlakama pravda. Jsem jim řekl, že bohužel jo. Slzej doteď.

Dnes bude pod mrakem a větrno. Což je mi celkem jedno, protože na zahrádce se ještě sedět nedá.

To je zatím vše.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 936,00 Kč
Vybráno 8.38%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 954 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...
loading...
3 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.