115342
4.5.2016
Kategorie: Historie

Dlouho zatajovaná fakta: Rusové jsou zodpovědní za vypuknutí II. sv. války i milióny jejich obětí

Sdílejte článek:

COM 04|05|2016

Rusové jsou spoluodpovědní za miliony obětí během II. světové války. I díky Sovětskému svazu totiž před 76 lety napadlo nacistické Německo našeho severního souseda Polsko, čímž rozpoutalo krveprolití, které nemělo dosud v dějinách lidstva obdoby. Propaganda komunistů se snažila v 20. století svou vinu popřít. Přitom na začátku války bylo fakticky spojencem Adolfa Hitlera ne z vypočítavosti, ale protože chtělo společně s nacisty pokořit demokratický, dekandentní a kapitalistický západ.

Slova Kremlu, které se dostaly i do učebnic dějepisu v Československu a dalších států socialistického bloku o tom, že chtěl Stalin pouze získat čas, se dnes ukazují jako lež. Zatímco německé zločiny jsou dobře zdokumentovány a málokdo o nich pochybuje, ty ruské jakoby byly zamlčované dodnes. Spojenectví nacistického režimu se Sověty proti imperialistickému, kapitalistickému a prohnilému Západu ze dne 23. srpna 1939 mělo přitom dalekosáhlé následky pro celý svět.

Všechny informace pocházejí z knihy, která vyšla před pár měsíci pod názvem Ďáblovi spojenci od Rogera Moorhouse.

  1. Námluvy v Moskvě

Poté, co nacisté připojili k Třetí říši Rakousko a vyhlásili Protektorát Čechy a Morava, jen málokdo čekal, že se Hitler zastaví. V Polsku se připravovali na útok, věděli totiž, že po odmítnutí jednání s Německem o Gdaňsku nacistického vůdce rozzuřili do nepříčetnosti. Netušili však, že se právě v Moskvě chystá něco, co ovlivní životy milionů z nich. Už po obsazení Československa se začala měnit Stalinova zahraniční politika sbližování se s Hitlerem. Vysvětlit to měl britskému velvyslanci Staffordu Crippsovi tak, že dochází k novému rozdělení světa.

“SSSR chce změnit starou rovnováhu. Anglie i Francie ji chtěli udržet. I Německo chtělo tuto rovnováhu změnit. A tato touha zbavit se staré rovnováhy vytvořila základ pro nový přístup k Německu.”

Podobnost nacistického a bolševického režimu během jednání o paktu Molotov-Ribbentrop naznačil i německý negociátor Karl Schnurries.“Existuje jeden společný prvek v ideologiích Německa, Itálie a SSSR. Odpor vůči kapitalistickým demokraciím. Nemáme nic společného s kapitalistickým západem. Proto se nám jeví nepřirozené, aby socialistický stát stál po boku západních demokracií,” argumentoval.

Sověti viděli v podpisu paktu oslabení Západu a tím i vytvoření možnosti pro další lidové revoluce. Stalin otevřeně pakt obhajoval i na veřejnosti, když přiznal, že mu jde o světovou nadvládu, když přijde správný čas. Nacistické Německo mu v tom mělo výrazně pomoci.

23. srpna přilétá do Moskvy ministr zahraničních věcí Ribbentrop, jehož vítají na letišti vlajky s hákovým křížem, hymna Deutschland, Deutschland uber Alles a vřelé objetí soudruhů.

Už za pár hodin si na Hitlerovo zdraví a světový mír připíjí i samotný diktátor Stalin. Tajný dodatek, který je s Hitlerovým režimem dohodnut, mu umožní v následujících měsících zaútočit na země, které budou ruské trauma snášet až do rozpadu SSSR.

  1. Rozdělené Polsko

Už za pár týdnů se o spojení dvou nedemokratických států, které si chtějí rozdělit moc na planetě na úkor západu, dozví celý svět. 1. září útočí na Polsko Německo. Za dva týdny nato přichází do zdecimovaného Polska z východu útok Rudé armády.

Přesně podle textu paktu se obě armády setkají podél řek Narev, Visla-San. V Polskem Brestu se obyvatelé stanou svědky neobyčejného představení. Po setkání německého generála Guderiana a Rusa Krivošejna následují přátelské objetí, výměna cigaret, popichování i společné pitky mezi německými a sovětskými vojáky. Nechybí ani vojenská přehlídka obou armád. Zvěrstva, které budou následovat v příštích měsících a letech na obou obsazených částech Polska, však mají dvě tváře. Zatímco ty německé jsou dobře zdokumentovány, ty sovětské se odtajnili až po pádu režimu a na příkaz Gorbačova.

  1. Deportace NKVD

V německé části bude docházet k etnickým čistkám, v té ruské k politickým. Obětem to asi mohlo být jedno.

Sověti odvlekli z Polska do gulagů přes 1,5 milionu nevinných lidí. Deportace se uskutečnily v únoru, dubnu a červnu 1940 a pak ještě v červnu 1941. Úmrtnost dosahovala přes 30 procent. Těla lidí, kteří umírali během strastiplné čtyřtýdenní cesty, většinou pouze vyhodili z vagónů a zůstaly ležet vedle trati. Velká většina z těch, kteří dorazí na místo určení, se konce války nikdy nedožije. I masakr v Katyni popírali dlouhá desetiletí a omluvili se za něj až před pár lety. Masové vyvraždění vojenské elity, inteligence a dokonce i obyčejných úředníků. Na základě paktu následně Sověti obsadili Estonsko, Litvu, Lotyšsko a zaútočili na Finsko. O rok později už obsadili Moldavsko a část dnešního Rumunska. Ve všech těchto zemích probíhaly čistky vedené příslušníky tajné služby NKVD. Statisíce deportovaných a tisíce mrtvých, takový byl jejich výsledek.

  1. Hospodářská a mediální spolupráce

Oba státy výrazně spolupracovaly během let 1939 – 1941 v oblasti hospodářství. Němci například postavili pro Rusy bojový křižník třídy Admirál Hipper s názvem Lutz. Sověti po příjezdu lodi do Leningradu hlásali tento krok jako významnou transakci mezi oběma zeměmi. Rusové v rámci hospodářské spolupráce enormně těžili ze zisku německých vojenských technologií a dostali dokonce úvěr ve výši 200 milionů marek. Naopak Sověti se zavázali dodat průmyslové zboží ve výši 120 milionů marek a nerostné suroviny za 180 milionů marek. Zajímavé je i to, jak se oba režimy vyrovnali s nenávistí vůči sobě. Jejich propagandy si našli nového společného nepřítele – demokratický západ.

Cenzura pracovala na plné obrátky jak v Goebbelsově mediální mašinérii, jakož i v bolševickém Rusku. Filmy, které byly namířeny proti novému spojenci, byly staženy z kin a zakázány. Například Profesor Mamlock a Rodina Oppenheimoých – dramata popisující nacistické pronásledování Židů. Nejznámější případ čistek propagandy bylo dílo Alexander Něvskij od Sergeje Ejzenštejna, který do stažení vidělo 23 milionů Rusů. Z německého tisku zase na oplátku zmizely zmínky o židobolševizmu, barbarském komunismu a pošklebování se ze životnímu stylu Rusů.

I Němci však měli film, který byl zakázán v září 1939. Dílo s názvem Friesennot zobrazovalo brutální perzekuci obyvatelstva německé vesnice po útoku Rudé armády. Vznikly také nové německé filmy, které vykreslovaly Sověty v pozitivním světle. Přímo na pokyn Goebbelse vznikl takto i snímek Bismarck, nebo Der Postmeister, natočený na motivy Puškinovy povídky. 

Vše se vrátilo do starých kolejí 22. června 1941, kdy všechny dohody padly. Sověti se díky německému útoku dostali opět do tábora Spojenců, i když Stalin tomu nemohl uvěřit. Dokonce vydal nařízení, aby se jeho vojáci nebránili. Do poslední chvíle si totiž myslel, že informace o invazi jsou dílem britské propagandy.

Po válce se území Sovětského svazu, které mělo před válkou, několikanásobně zvětšilo. Když si odmyslíme obrovské lidské oběti v Rusku, tak zjednodušeně řečeno, jako jediný stát rozšířil díky válce své území. Jako startovací čára jim sloužila právě dohoda Molotov-Ribbentrop, která určila sféru vlivu SSSR v Evropě. Ta se rozšířila a vydržela až do destrukce SSSR, jehož zašlou slávu chce současná moc v Moskvě obnovit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 16 447,00 Kč
Vybráno 46.99%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 521 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 3,33 out of 5)
Loading...