zakonparagraf
20.12.2018
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Dlouhé prsty Babišova miláčka

Sdílejte článek:

MILAN HALBICH

12.11.2016 jsem v článku https://pravyprostor.cz/co-zmuze-obycejny-clovek-proti-vuli-a-moci-politiku-ovlivneni-nejen-vyberoveho-rizeni/ mj. konkrétně popsal jakým způsobem Jan Richter ovlivňoval, tehdy ještě „jen“ jako krajský předseda Hnutí ANO, výběrová řízení do vedoucích pozic a rozhodovaní rady Ústeckého kraje a jaké praktiky používal.

Dnes je Jan Richter poslancem Parlamentu ČR a zastává cca. 22 funkcí viz článek: https://www.euro.cz/politika/babisuv-pan-ridici-manazer-ano-richter-pusobi-ve-22-funkcich-1407038. Svou kariéru postavil na rektálním alpinismismu především přes zadnici ministra Brabce ad. velmi vlivných lidí nejen z Hnutí ANO.

Od kolegy, který s Richterem jednal, jsem obdržel informaci, že pokud o něm nepřestanu zveřejňovat příspěvky na svém FB profilu apod., tak na mě pošle GIBS a nechá mě svléknout z uniformy.

Koncem roku 2018 se konalo celkem třikrát výběrové řízení na ředitele Výchovného ústavu v Místě u Chomutova, kde jsme s Richterem v minulosti pracovali viz první článek.

Před zahájením tohoto řízení byly předány informace nejen novinářům o tom, že Jan Richter (mj. jako člen školského výboru MŠMT a blízký člověk ministra školství) bude chtít prosadit do funkce nové ředitelky pí. Smolíkovou, se kterou má nadstandardní vztahy a především se jedná o manželku jeho kamaráda, který ve zmíněném ústavu pracuje většinou o víkendu jako etoped, kde měl velmi silnou pozici i bez maželky v případné pozici ředitelky.

P. Smolík v týdnu přednáší na UJEP. Odtud také pramení Richterovy tituly Mgr. Bc et Bc et Bc. Jako ekonomka zde zatím pracuje přítelkyně ředitele Dvořáka. Také zde se v minulosti ukazála konkrétní provázanost, která se notně projeví i v budoucnu. Financování činností Výchovného ústavu probíhá ze státního rozpočtu prostřednictvím zřizovatele a tím je MŠMT.

V prvním výběrovém řízení „vyhrál“ konkurz stávající ředitel p. Dvořák, který mmch. nejdříve avizoval, že půjde do důchodu a do výběrového řízení se již nepřihlásí. Svůj názor změnil viz níže.

Na druhém místě skončila dnes již bývalá zástupkyně ředitele Dvořáka. Po nátlaku p. Ředitele raději ukončila dlouholetý pracovní poměr a dalších výběrových řízení se již nezúčastnila. Z chování pana Dvořáka a jeho lidí v konkursní komisi mi bylo na blití. Věděl jsem již z minolosti, jaký je p. Dvořák křivák a kdo pro něj pracuje, tak to zase tokový šok nebyl. P. Dvořák ve finále jen sklidil co zasel.

Paní Smolíková skončila třetí.

Mohlo by se zdát, že se nějaký Halbich poněkud seknul v predikci.

Na základě stížnosti bylo výběrové řízení vypsáno po druhé a následně zrušeno zřizovatelem.

Třetí pokus již dopadl dle představ poslance Richtera i pí. Smolíkové. Chtěl jsem být přímo u toho divadla, tak jsem se do konkurzu také přihlásil.

Nečekaně vyhrála“ pí. Smolíková, stávající ředitel skončil druhý a já byl označen jako nevhodný kandidát.

Ve výchovném ústavu se plánuje nová výstavba budovy školy. Právě to mohla být motivací pro ředitele Dvořáka, aby si svou funkci ještě prodloužil. Byla by tak znovu velká šance na možný odklon financí, ke kterému v minulosti mohlo dojít ve Výchovném ústavu při výstavbě nových dvojdomků pro děti. Tyto odklony, další případné nesrovnalosti i konkrétní odpovědné lidi, by mohl odhalit nezávislý audit i výpovědí zasvěcených do tohoto veřejného tajemství.

Budeme to hlídat a informace budou předány příslušným orgánům. Na základě osobních jednání a zkušeností nejen se zákulisními špinavými praktikami politiků si nejsem úplně jistý, zda se nám podaří tyto zaběhuté praktiky aktuálně změnit. Všichni víme, že Bureš má téměř neomezenou moc a jeho provázonost s orgány činným v trestním řízení je obrovká a nebude politická vůle.

I přesto, že v rozhovoru s bývalou náměstkyní (kauza ROP severozápad ad.) komunistického hejtmana Bubečka, který mají k dispozici orgány činné v trestním řízení, zazněly od pí. Vaňhové konkrétní informace o použiváných praktikách poslance Richtera – vyhrožování, ovlivňování Rady ÚK ad., zasahování lidem do soukromí apod., včetně informací o zmanipulovaných zákazkách u Policie ČR, o kterých bývalá náměstkyně hejtmana věděla (nesouvisí s Richterem), tak orgány činné v trestním řízení vše zametli, kromě pí. Vaňhové nebyli vyslechnuti uvedení svědci a „nezávislí“ novináří z ČT ad. najednou vycouvali.

Přesto jsem přesvědčen, že nesmíme zůstávat nejen vůči těmto svinstvům lhostejní. Padni komu padni musí začít platit pro všechny bez výjimky. Ryba vždy smrdí od hlavy a pořád Bohužel platí „dneska já tobě a zítra ty mně“ a „ruka ruku myje“.

Pro mě osobně je nejhorší ta bezmoc. Nejen na Úřadu vlády, u Policie, ale i v komunální politice se pohybuji mezi šmejdy, vím, co je to za morální odpad a jaká konkrétní šméčka dělají, ale nic moc s tím dělat nemůžu a nejen já. Určitou útěchou může být fakt, že žádný strom neroste do nebe. Chci ale víc.

Mgr. Bc. Milan Halbich

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 738,00 Kč
Vybráno 19.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 373 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
4 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.