djokovic
10.1.2022
Kategorie: Společnost

Djokovič vyhrál. Může zůstat a hrát na turnaji (aktualizováno)

Sdílejte článek:

COM

Tenista Novak Djokovič se nakonec bude moci zúčastnit grandslamového Australian Open. Soud dal nakonec světové tenisové jedničce za pravdu, že zrušení jeho víza nemělo opodstatnění. Ke sporu došlo z důvodu, že Djokovič nebyl očkován proti covidu.

Soudce okresního soudu po pětihodinovém zasedání zrušil rozhodnutí australských úřadů o zrušení víza srbského tenisty. Soud se rovněž usnesl, že žalovaná, kterou je ministryně vnitra Karen Andrews, je povinna uhradit všechny soudní náklady a „podniknout všechny potřebné kroky pro neprodlené osvobození žalobce“ z hotelu pro migranty, kde se Djokovič nacházel od 6. ledna 2022.

Srbský tenista byl zadržen ve středu večer na letišti v Melbourne kvůli problému s doklady. Později bylo uvedeno, že Djokovič nedokázal předložit příslušníkům australské pohraniční služby „objektivní a poctivé důkazy toho, že má legitimní zdravotní výjimku“ z vakcinace proti covidu-19. Po slyšení, které trvalo celou noc, bylo vízum tenisty zrušeno, byl varován o nutnosti opustit Austrálii. Djokovič se obrátil na australský federální soud a odvolal se proti oprávněnosti rozhodnutí pohraniční služby.

Federální pohraniční služba znovu kvůli skandálu se zrušením Djokovičova víza prověřila doklady dvou dalších účastníků tenisového Australian Open, kteří měli výjimku z očkování proti covidu-19 a vstoupili do země bez povinného očkování, a zrušila vízum české tenistky Renaty Voráčové.

Pořadatelé Australian Open 5. ledna potvrdili, že Djokovič získal povolení ke vstupu do země a účasti v turnaji na základě zdravotní výjimky z očkování proti covidu-19. Tato zpráva vyvolala ostře negativní reakci v zemi a byla příčinou tvrdé kritiky na adresu samotného sportovce a také federálních a regionálních australských úřadů, které byly obviněny z dvojího metru.

Australská tenisová federace a vláda státu Victoria učinily prohlášení, že Djokovič získal povolení ke vstupu do země, poněvadž předložil přesvědčivé důkazy, že nepodléhá vakcinaci, místní média a australští uživatelé internetu však na tato tvrzení reagovali skepticky.

Djokovičovi je 34 let, získal 20 grandslamových titulů (9x Australian Open, 6x Wimbledonu, 3x USA Open, 2x French Open). Celkem má na kontě 86 titulů na turnajích pod záštitou Asociace profesionálních tenistů. Djokovič je rovněž držitelem bronzu z Olympijských her v Pekingu (2008). Dříve byla zveřejněna zpráva, že Srb může vynechat první turnaj Grand Slam sezóny kvůli odmítnutí očkování.

Australian Open proběhne v Melbourne od 17. do 30. ledna.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 633,00 Kč
Vybráno 36.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 372 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
54 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)