putinrf
14.12.2019
Kategorie: Historie

Divná země, divní lidé v ní

Sdílejte článek:

PETR BURIAN

Ruský prezident Putin odsoudil označení paktu Ribbentrop-Molotov ze srpna 1939 jako počátek zahájení II.sv. války Hitlerem a Stalinem. Vzkázal, že Evropě předloží jiné historické dokumenty, jen co je ruští falzifikátoři dokončí.

Rusko je divná země s divnými lidmi. Vypjatý nacionalismus, bída a oficiální lži jsou u nich národním sportem, na který si nenechají sáhnout. Co taky čekat od národa, který nechal postřílet svého jediného osvíceného panovníka i s celou rodinou v době zavádění demokratizace a hospodářských reforem, a kterému už po století vládnou jen zločinci nejhrubšího zrna, registrovaní gangsteři, organizátoři masových čistek, anebo šéfové tajné policie.

Ještě před deseti lety Putin smlouvu o rozdělení si Evropy Hitlerem a Stalinem odsuzoval jako nemorální. Dneska si vzpomíná, že to všechno bylo vlastně úplně jinak a Sovětský svaz se útokem na Polsko pouze bránil německé agresi v době, kdy ostatní svět byl hluchý a slepý. A prý k tomu vyčaruje i historické dokumenty. Budou zřejmě ze stejného pera jako ty které tvrdily, kterak se Sovětský svaz udatně bránil agresi čtyř neutrálních států (Finska, Lotyšska, Estonska, a Litvy) a to tak, že místní obyvatelstvo vyvážel náklaďáky do okolních lesů a tam hromadně popravoval do masových hrobů bez jakékoliv příčiny. A bude to stejná taškařice jako když místní kolchozy a sovchozy v okolí Pripjati pracovaly normálně ještě tři dny po výbuchu Černobylu, jako když nás sovětská vojska v době hlubokého míru v roce 1968 přijela osvobodit se svými kumpány od nás samotných, anebo když se sovětští potápěči domlouvali klepáním na ocelový plášť s dva dny mrtvými námořníky potopené ponorky Kursk.

Každopádně je dobře, že se panu Putinovi zázračně vrací paměť. Stejně jako se mu vrátila poté, co zprvu nerozpoznával vlastní vojáky na Krymu a na východě Ukrajiny a pak je zpětně vyznamenal za chrabrost. Nebo když záběry výlučně ruských obrněnců na Krymu označil za americkou provokaci. Anebo když si jeho vládní propaganda začíná rozpomínat, že Stalin vlastně nebyl zas až tak zlý vládce, ale pouze se dělaly jen některé dílčí chyby, ke kterým byl dotlačen. Věrolomným západem, jak jinak. A že Sovětský svaz byla vlastně duhová oáza bezvadných lidiček a pevná hráz světového míru, po které se všem bývalým národům dnes strašně stýská.

Jak říkám, divná země s divnými lidmi, u nichž nejvytíženějšími institucemi jsou odbor průmyslové špionáže, úřad vládní propagandy, národní komise pro sportovní doping a štáb pro tajné operace kdekoliv. Pro které je každý s jiným názorem fašista, diverzant, nebo americký agent. Což jsou prakticky všichni za hranicemi jejich země včetně domácích nepřátel lidu, tedy těch, kteří otrocky nepapouškují oficiální propagandu. Země, která napadla, anektovala, ovládala, nebo vedla válku s každým svým sousedem, a to i vzdáleným na dostřel děla, či doletu rakety středního úderu. Země, která si během dvou staletí doslova vystřílela kanóny největší území na zeměkouli a během dalšího už ideologicky ovládala třetinu světa. Země, která si vyvraždila takové množství vlastního obyvatelstva a zdecimovala tolik generací intelektuálních elit, že to v součtu dohromady nedaly ani dvě světové války, u jejichž příčin Rusko vždy stálo. Země, která při svém rozpínavém záboru Sibiře, Dálného východu a střední Asie vyhladila na sto malých národů a národností, středoasijská města srovnávala děly a dynamitem se zemí i s jejich obyvatelstvem, a která zavedla koncentrační tábory moderního typu. Země, která v rámci obranného paktu VS napadala výhradně jen její členy, v rámci hospodářské pomoci členských států RVHP drancovala jejich průmysl a za to správné šíření svobody, práva a blahobytu považovala jen genocidu, totalitu, bídu a hladomory všude tam, kam páchlo baganče jejího vojáka.

Konkurovat v dílčí historii může Rusku snad jen maoistická Čína, hitlerovské Německo, nebo Pol Potův režim. A to je opravdu společnost “par excellence”, takže se nedivím Rusům, že raději ztrácejí kolektivně paměť a naopak si jasně vzpomínají na něco, co nikdy neexistovalo.

Generálporučík nacistické armády Heinz Guderian a brigádní generál ruské armády Semjon Krivošein salutují společné vojenské přehlídce německých a sovětských vojsk po dobytí Polska zvané jako “Pochod vítězství” v Brest-Litevsku 22.září 1939.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 600,00 Kč
Vybráno 10.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 400 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 2,16 out of 5)
Loading...
politicon.cz
97 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.