divideetimpera
18.12.2017
Kategorie: Společnost

Divide et impera II.

Sdílejte článek:

MIROSLAV SLÁDEK

Hrstka nejbohatších

V naprostém rozporu s bájeným vyobrazením bohatství a bohatých lidí v lidovém podvědomí je skutečný původ a způsob udržování bohatství té málo početné hrstky. Její příslušníci mají zvláštní druh nadání, který jim zajišťuje úspěch spolu s trochou štěstí být v pravou chvíli na pravém místě a být zároveň větším grázlem než ti ostatní, kteří se shlukli ve stejný čas na stejném místě za stejným účelem.

Toto zvláštní nadání spolu s naprosto asociálním vnímáním zločinu a to jako nezávažného a prospěšného, pokud se jedná o ně samotné a strašlivě závažného, pokud se jedná o příslušníky ovládané masy a zvláště ty z nich, kteří se odvážili vládnoucí hrstce vzdorovat, to je základem jejich bohatství. Tvrzení, že za každým velkým majetkem je zločin je dnes a denně ověřováno konkrétními událostmi.

Zároveň však ti nejbohatší touží ještě po dalším rozmnožování svého majetku a dříve nebo později začnou toužit po politické moci. I když v naprosté většině případů to je touha vyvěrající ze strachu o nabytý majetek a přesvědčení, že politickou mocí lze zamaskovat jakýkoliv zločin, zdroj majetku. (Že toto přesvědčení není neopodstatněné se mohly přesvědčit celé generace vysokých funkcionářů komunistické diktatury z nichž se dnes rekrutují právě ti nejbohatší na úrovni střední Evropy. Jenom privatizací dvou státních podniků Unipetrolu a Škody Plzeň byla společnost okradena o desítky miliard, trvalý zdroj příjmu z výroby. Veškeré tyto miliardy skončily u několika nejbohatších prominentů komunistické diktatury.)

Vzhledem k naprosté asociálnosti, nedostatku charakteru a spáchaným zločinům nemá hrstka nejbohatších naprosto žádné morální právo vládnout. Jestliže tomu i přesto tak je, je to zaviněno jenom lhostejností nebo hloupostí masy ovládaných.

Ovládané masy 

Lhostejnost, lenost přemýšlet a hloupost jdou ruku v ruce a jsou ve společnosti vlastně synonymy pro vyjádření jedné a téže charakteristiky. V podstatě polovina masy prohlašuje ať již z lenosti nebo špatně maskované hlouposti, že ji politika nezajímá. Je to samozřejmě i podstatně pohodlnější, protože číst, poslouchat, vnímat informace a poté je třídit a nad nimi přemýšlet je velmi náročné a přesahuje schopnosti vrozené velké části masy. Nehledě k tomu, že by při přemýšlení jedinec mohl dospět k jinému názoru, než je ten oficiálně povolený, mohl by začít vyhledávat společenství lidí, kteří jsou na tom podobně, a to by nakonec mohlo vést k upoutání pozornosti udavačského aparátu vládnoucí hrstky a její odmítavé reakci, která by velmi snadno mohla vyústit v pronásledování, ztrátu ekonomického postavení a pád do bídy.

Oproti tomu lhostejné přijímání nařízení vládnoucí hrstky bez sebemenšího protestu, mlčení i v těch nejkřiklavějších případech beztrestně páchaných křivd je naprosto bezpečnou variantou chování. Natolik bezpečnou, že se jí dá promarnit celý život v základním vegetativním stavu v čekárně na smrt, bez jediné vzrušující události, která by se alespoň vzdáleně podobala vzdoru nebo dobrodružství. 

Druhá polovina masy je vyloženě hloupá v tom smyslu, že se nechá velmi snadno zmanipulovat mediální kampaní, především televizní. (Devastující vliv především televizní manipulace na masu, důraz, který na ni klade vládnoucí hrstka a prospěšnost pro udržení její nadvlády nad masou, nejlépe dokumentují poslední parlamentní volby v roce 2017. V nich uspěly přesně ty kandidující politické strany, které dostaly bez ohledu na jejich historii, početnost členské základny, pevnost organizační struktury, konzistentnost programu, úlohu ve společnosti, vládě a parlamentu, největší prostor v televizním vysílání.

Tato úměra je přímá a stoprocentní a umožnila postoupit do parlamentu i stranám, které nesplnily dokonce ani jedno z uvedených kritérií. V parlamentu je tak přítomno devět uskupení vydávajících se za politické strany, které byly saturovány naprosto největším počtem hodin na televizní obrazovce.) Na důvěře v informace sdělované prostřednictvím televizní obrazovky nic nemění ani fakt, že většina masy se mohla dokonce i několikrát v životě přesvědčit o tom, že na ni byl vyvíjen nátlak z televizní obrazovky, bylo jí manipulováno a byly jí podsouvány jako pravdivé informace, které se mnohdy ve velmi krátké době ukázaly jako naprosto lživé. Tato hloupost je zároveň zvyšována neschopností alespoň pokusu o objektivní hodnocení dané situace. Tuto neschopnost způsobuje především zakořeněná závist. Ovšem ne závist vůči skupince nejbohatších, ta je nedotknutelná, ale vůči těm příslušníkům masy, které vylíčí média jako schopné, inteligentní a upřímné. Vůči nim je velmi snadné vyvolat závistivou reakci jakoukoliv snůškou lživých pomluv.

Autor: Miroslav Sládek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Miloslav Zabloudil 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Aleš Berka 300,- Kč, Mgr. Eva Kocábková 1000,- Kč, Pavel Janda 300,- Kč, David Stránský 1000,- Kč, Bc. Hynek Julínek 1000,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Ondřej Vodehnal 200,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Martin Macháček 200,- Kč, Luděk Kurka 200,- Kč, Miroslav Meder 650,- Kč, Robert Schlesinger 1000,- Kč, Vilém Černohorský 150,- Kč, Libor Fránek 50,- Kč, Otakar Matěk 50,- Kč, Eva Bielovicová 300,- Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Irena Mathauser 500,- Kč, Jan Slaba 200,- Kč, Petr Žabička 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Alena Fuszteiová 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Markéta Frydlová 200,- Kč, Milan Černý 1000,- Kč, Marie Svajdová 200,- Kč, Vojtěch Smrčka 1000,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, Petra Rohlíčková 300,- Kč, Martin Vojtíšek 500,- Kč, Jiří Mondek 500,- Kč, Helena Kominíková 100,- Kč, Michal Horák 666,- Kč, Hana Pekárková 300,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Pavel Michalík 500,- Kč, Jaroslav Borufka 300,- Kč, Rene Grabmuller 2000,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Mgr. Jiří Kraus 1984,- Kč, Jaroslav Neuman 200,- Kč, Martina Franzová 1000,- Kč, Jan Traxler 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 33 650,00 Kč
Vybráno 96.14%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 7 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,22 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.