divideetimpera
18.12.2017
Kategorie: Společnost

Divide et impera II.

Sdílejte článek:

MIROSLAV SLÁDEK

Hrstka nejbohatších

V naprostém rozporu s bájeným vyobrazením bohatství a bohatých lidí v lidovém podvědomí je skutečný původ a způsob udržování bohatství té málo početné hrstky. Její příslušníci mají zvláštní druh nadání, který jim zajišťuje úspěch spolu s trochou štěstí být v pravou chvíli na pravém místě a být zároveň větším grázlem než ti ostatní, kteří se shlukli ve stejný čas na stejném místě za stejným účelem.

Toto zvláštní nadání spolu s naprosto asociálním vnímáním zločinu a to jako nezávažného a prospěšného, pokud se jedná o ně samotné a strašlivě závažného, pokud se jedná o příslušníky ovládané masy a zvláště ty z nich, kteří se odvážili vládnoucí hrstce vzdorovat, to je základem jejich bohatství. Tvrzení, že za každým velkým majetkem je zločin je dnes a denně ověřováno konkrétními událostmi.

Zároveň však ti nejbohatší touží ještě po dalším rozmnožování svého majetku a dříve nebo později začnou toužit po politické moci. I když v naprosté většině případů to je touha vyvěrající ze strachu o nabytý majetek a přesvědčení, že politickou mocí lze zamaskovat jakýkoliv zločin, zdroj majetku. (Že toto přesvědčení není neopodstatněné se mohly přesvědčit celé generace vysokých funkcionářů komunistické diktatury z nichž se dnes rekrutují právě ti nejbohatší na úrovni střední Evropy. Jenom privatizací dvou státních podniků Unipetrolu a Škody Plzeň byla společnost okradena o desítky miliard, trvalý zdroj příjmu z výroby. Veškeré tyto miliardy skončily u několika nejbohatších prominentů komunistické diktatury.)

Vzhledem k naprosté asociálnosti, nedostatku charakteru a spáchaným zločinům nemá hrstka nejbohatších naprosto žádné morální právo vládnout. Jestliže tomu i přesto tak je, je to zaviněno jenom lhostejností nebo hloupostí masy ovládaných.

Ovládané masy 

Lhostejnost, lenost přemýšlet a hloupost jdou ruku v ruce a jsou ve společnosti vlastně synonymy pro vyjádření jedné a téže charakteristiky. V podstatě polovina masy prohlašuje ať již z lenosti nebo špatně maskované hlouposti, že ji politika nezajímá. Je to samozřejmě i podstatně pohodlnější, protože číst, poslouchat, vnímat informace a poté je třídit a nad nimi přemýšlet je velmi náročné a přesahuje schopnosti vrozené velké části masy. Nehledě k tomu, že by při přemýšlení jedinec mohl dospět k jinému názoru, než je ten oficiálně povolený, mohl by začít vyhledávat společenství lidí, kteří jsou na tom podobně, a to by nakonec mohlo vést k upoutání pozornosti udavačského aparátu vládnoucí hrstky a její odmítavé reakci, která by velmi snadno mohla vyústit v pronásledování, ztrátu ekonomického postavení a pád do bídy.

Oproti tomu lhostejné přijímání nařízení vládnoucí hrstky bez sebemenšího protestu, mlčení i v těch nejkřiklavějších případech beztrestně páchaných křivd je naprosto bezpečnou variantou chování. Natolik bezpečnou, že se jí dá promarnit celý život v základním vegetativním stavu v čekárně na smrt, bez jediné vzrušující události, která by se alespoň vzdáleně podobala vzdoru nebo dobrodružství. 

Druhá polovina masy je vyloženě hloupá v tom smyslu, že se nechá velmi snadno zmanipulovat mediální kampaní, především televizní. (Devastující vliv především televizní manipulace na masu, důraz, který na ni klade vládnoucí hrstka a prospěšnost pro udržení její nadvlády nad masou, nejlépe dokumentují poslední parlamentní volby v roce 2017. V nich uspěly přesně ty kandidující politické strany, které dostaly bez ohledu na jejich historii, početnost členské základny, pevnost organizační struktury, konzistentnost programu, úlohu ve společnosti, vládě a parlamentu, největší prostor v televizním vysílání.

Tato úměra je přímá a stoprocentní a umožnila postoupit do parlamentu i stranám, které nesplnily dokonce ani jedno z uvedených kritérií. V parlamentu je tak přítomno devět uskupení vydávajících se za politické strany, které byly saturovány naprosto největším počtem hodin na televizní obrazovce.) Na důvěře v informace sdělované prostřednictvím televizní obrazovky nic nemění ani fakt, že většina masy se mohla dokonce i několikrát v životě přesvědčit o tom, že na ni byl vyvíjen nátlak z televizní obrazovky, bylo jí manipulováno a byly jí podsouvány jako pravdivé informace, které se mnohdy ve velmi krátké době ukázaly jako naprosto lživé. Tato hloupost je zároveň zvyšována neschopností alespoň pokusu o objektivní hodnocení dané situace. Tuto neschopnost způsobuje především zakořeněná závist. Ovšem ne závist vůči skupince nejbohatších, ta je nedotknutelná, ale vůči těm příslušníkům masy, které vylíčí média jako schopné, inteligentní a upřímné. Vůči nim je velmi snadné vyvolat závistivou reakci jakoukoliv snůškou lživých pomluv.

Autor: Miroslav Sládek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 738,00 Kč
Vybráno 19.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 20 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,22 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.