LIDEDAV
29.7.2019
Kategorie: Společnost

Diskuze odpovídající situaci

Sdílejte článek:

J3K

Sociální sítě se staly určitým zrcadlem nálady ve společnosti. Přestože řada lidí se z facebooku již odhlásila, případně byli vymazáni, jen minimum spoluobčanů netuší, co to facebook je. Šťastní lidé nemající potřebu vlastnit počítač připomínají sice Robinsony na pustém ostrově, nicméně jejich mysl poté není zatížena posunem velké části společnosti na sociálních sítích se vyskytující někam k fantasmagorii. Možná by se ve své částečné nevědomosti divili, jak mnozí lidé uvažují.

Diskuze na facebooku se stávají stále vyhraněnějšími, argumentuje se agresivně a vlastní pravda a přesvědčení jsou často podstatnější než fakta. Na druhou stranu je třeba přiznat, že realita, kterou je dvojstranný způsob předávání informací, které se naprosto liší, poskytuje prostor k nekonečným sporům. Klasickým příkladem je podávání důkazů o vzniku klimatické krize. Základní rozpory totiž existují i mezi samotnými vědci a glosátoři jejich výzkumů a následných výroků pracují dle zadání. Jedna část lidí zkoumajících dopad lidských činností na kvalitu životního prostředí bije na poplach, jejich protistrana poukazuje na dlouhodobý vývoj planety spojený s určitými cykly, které ji postupně ohřívají a zchlazují. CO2 je pro jedny smrtící plyn likvidující vše živé a zastánci této teorie by nejradši chodili po zbytek života pěšky, pro druhé je to nutná součást přírodních procesů, která při zachování zelené vegetace do přírody prostě patří a výmysly o potřebné likvidaci uhlíkové stopy vedou ke změnám, které mohou naše okolí ještě více poškodit. A nás také.

Další spor se rozhořel kolem kůrovců, kteří bez ochrany porostů devastují naše lesy. Jestliže Zelení s Bursíkem v čele a ochránci přírody organizovanými v hnutí Duha kdysi zabránili aktivní obraně před škůdci, pak rozšíření se kalamity do většiny České republiky můžeme připsat právě jim. Společně s likvidací porostů, pěstováním nevhodných plodin dále využívaných k výrobě biopaliv a slučováním malých polí dochází k vysoušení krajiny. Nikoliv auta, ale nesmyslné aktivity ekoteroristů způsobují pravý opak toho, čeho by tito ochránci chtěli dosáhnout, tedy zelenomodré planety. Kontraproduktivnost činnosti většiny ochránců přírody tak je více než zjevná. A přesto se Bursík nově zastává post, ze kterého bude vykřikovat, že auta se spalovacími motory musí z Prahy pryč. Jeho drzost je odpovídající tomu, kolik prostoru se těmto demagogům opět dostává. Jsou totiž v souladu s liberální a levicovou evropskou politikou. S klimatu a problematiky kolem ní se stalo další náboženství. A jako každé takové má své fanatiky, kazatele, vykonavatele a také vlažné vyznavače a ateisty. Momentálně se otěží evropské vlády drží právě ti fanatici volající po agresivní likvidaci mnohých výdobytků vědy a výzkumů převedených do praxe a volně dostupných k užívání širokému obyvatelstvu a po jejich nahrazení něčím jiným, co je sice horší, ale zase o mnoho dražší. Navíc v rámci svého přesvědčení popírají přírodní a fyzikální zákony.

Vědci a odborníci dodávající důkazy a materiály vztahující se ke klimatické krizi (ale i ti zabývající se migrací, financemi či historií) plují na dvou lodích. Na jedné krásné jachtě luxusně vybavené a bohatě dotované se nachází ti, pro které není problém dle zadání napsat, že oteplování způsobují motorová vozidla, vytvořit k tomu dlouhou studii a vše hezky barevně a věrohodně prodat jak seriózním, tak i mainstreamovým médiím a samozřejmě i politikům a předurčeným aktivistům. Ti z toho vytvoří doktrínu a začnou vytvářet nástroje, které zabrání katastrofě, jež ve skutečnosti nehrozí. Na druhé bárce však najdeme ti, kteří pracně sbírají fakta, hrabou se ve statistikách a starých měřeních, hledají v kronikách a zároveň jsou schopní odborně vysvětlit, co se skutečně děje. Nemají náležitou podporu, finanční zázemí a mediální prostor, takže uveřejňují svá pozorování a závěry daleko složitěji, protože nejdou s politickou garniturou, usvědčují ji ze lži a jsou nepohodlní. Přesto máme to štěstí, že se občas podaří získat informace o jejich práci a i na sociálních sítích šířit i jiné, než oficiální myšlenky. Liberálové však už usilovně pracují na okleštění těchto možností a rozšiřují působení cenzury.

Naše vláda se nepřipojila ke globálnímu klimatickému paktu. Jeho činností mělo být další rozšiřování působení odborníků z luxusní jachty na světové dění. Přestože nemusíte patřit k obdivovatelům Andreje Babiše, tento počin jeho vlády lze zařadit mezi několik málo úspěchů této instance pod jeho vedením. Diskuze na stránkách Grennpeace Česká republika týkající se odouzení Babiše za odmítavý postoj, a naopak pochvala slovenské prezidentce Čaputové chválící tuto úmluvu, se zvrhla nejen v dohady o klimatu, jeho změnám a důvodů k nim vedoucím, ale posunula se i na úroveň typu Babiš je zloděj a hajzl. Neřešilo se tedy počasí, ale politika, přičemž bylo evidentní, že zastánci fanatismu v podobě konspirativních vědeckých studií vybraných odborníků prosazujících doktrínu byli výrazně protibabišovští, zatímco jejich oponentům byl předseda vlády vcelku ukradený a chválili ho pouze za tento politický počin. Jako by se kopírovala situace na politické scéně. Fanoušci činnosti Milionu chvilek a voliči STANu, Topky, ODS, Pirátů, Lidovců a také konzumenti vysílání ČT24 budou kritizovat vše, co Babiš udělá, navíc se svým eurounijním eurořiťolezectvím podporujícím liberály a Zelené podílejí tito účastníci diskuze na prosazování nelogického ekošílenství. Možná, kdyby Babiš začal nahlas bojovat za všechny Evropskou unií prosazované změny, obrátili by všichni jeho odpůrci a byli bychom jednou z mála zemí, kde by elektromobilita neměla šanci. Jenže co by potom dělal takový Bursík a opoziční strany? Změnily by své prounijní smýšlení na opačné jen proto, aby zůstaly protibabišovští? Jak lze vidět klimatologie už není o počasí, ale je to politika. Se všemi svými záludnostmi.

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 13 261,00 Kč
Vybráno 37.88%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 865 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
5 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.