175299281_1312478832525958_347509487566020772_n
18.4.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Díky hnutí „Black Lives Matter“ do luxusní čtvrti „pro bílé“

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

DAVIDTento týden dorazilo hnutí Black Lives Matter s plnou silou i k nám. Rozhodnutí disciplinární komise UEFA, která potrestala zcela nepřiměřeně fotbalistu Slávie Ondřeje Kúdelu za údajný rasismus, a to zákazem nastoupit v 10 zápasech UEFA, zatímco doslova vražedný útok (černého) hráče Glasgow Rangers na slávistického brankáře Koláře „ocenila“ pouze 4 zákazy a „soukromé zúčtování“ údajně rasisticky uraženého fotbalisty Kamary s Kúdelou dokonce jen zákazem nastoupit ve 3 zápasech, značně pobouřilo českou veřejnost. Máme si zvykat. Černý muž bude mít proti bílému do budoucna vždy pravdu. Natož proti bílému muži z východní Evropy. A v zámoří se navíc ukazuje, že díky BLM se dá nejen dosáhnout stavu, kdy o slově „person of colour“ se nesmí pochybovat. Díky „správnému“ angažmá ve věci utlačovaných menšin se dá také luxusně žít. Bohatí bílí muži rádi poskytnou dary těm, kdo jim pomohou udržet status quo a korporace neváhají štědře podporovat hnutí, která odvádějí pozornost od skutečných sociálních propastí.


Šéfka Black Lives Matter, která sama sebe popisuje jako „trénovanou marxistku“, Patrisse Khan-Cullorsová, byla nucena obhajovat před kamerou svůj značný realitní majetek – tím, že trvala na tom, že „pohlíží na svůj domov v dobře situované oblasti Los Angeles jako na společný majetek BLM“. Bývalému novináři CNN Marcovi Lamont-Hillovi řekla ve čtvrtek: “Způsob, jakým žiji svůj život, je v přímé podpoře černochů, včetně členů mé černé rodiny”. To bylo poté, co rozpor mezi jí uváděnými ideály a jejím životem už získal všeobecnou pozornost. Cullorsová také trvala na tom, že nedostává plat ani výhody od Nadace Black Lives Matter Global Network Foundation – a nezmínila nic o svých odměnách za svou práci jako jedna z hlavních postav hnutí Black Lives Matter, o značných částkách, které obdržela ze smluv s nakladatelstvími a televizemi nebo o odměnách za projevy v různých institucích. Uznala ale, že „rozhodně udělala chyby“, aniž by vysvětlila, o jaké chyby jde.

Cullorsová se dále vyjádřila, že její výdaje jsou stejné jako u tolika černochů, kteří „investují do sebe a své komunity“ a kteří „se rozhodli investovat své výdělky do své rodiny, a stejně jsem se rozhodla i já“. Cullorsová nevysvětlila, a novinář Hill se jí ani neptal, proč se rozhodla koupit dům v hodnotě 1,4 milionu dolarů v Topanga Canyon, módní čtvrti Los Angeles, kde je jen 1,4% černé populace – nebo proč se zjevně rozhodla jej koupit prostřednictvím právnické osoby. Podle mediálních zpráv o nákupech za několik milionů dolarů nejde o jedinou takovou koupi. Cullorsová v LA. V roce 2016 koupila dům se třemi ložnicemi v Inglewoodu a o dva roky později následovala další nemovitost se čtyřmi ložnicemi v jižním Los Angeles. Spolu s manželkou Janayou Khan (další protagonistkou hnutí) letěla Cullorsová v loňském roce do Georgie, aby si koupily ranč o rozloze 3,2 akrů s všemožným vybavením, včetně soukromého hangáru pro letadla s přistávací dráhou a obchodu s mobilními vozy a karavany. S manželkou byly také loni spatřeny na Bahamách, kde si prohlížely nemovitost v Albany, 600-akrovém oceánském ráji, který zahrnuje soukromý přístav a „designové golfové hřiště“.

Během doby, kdy se vystupňoval zájem médií o její nákupy, poskytla Cullorsové „pomoc“ sociální média. Facebook blokoval webovou adresu článku New York Post o jejím realitním hýření. Pokusy o odkaz na story na Facebooku přinesly zprávy o chybě, protože „tento odkaz je v rozporu se zásadami komunity“. Černý novinář Jason Whitlock byl v pátek zablokován na Twitteru z podobných důvodů, když napsal tweet, kde označil BLM za „jednu z posvátných krav Big Tech“. Reakce na sociálních sítích na počínání a slova šéfky BLM byly rozpačité – ale mnozí nebyli překvapeni. Jiní však poukázali na to, že vůdkyně hnutí přímo porušuje cíle své organizace, mezi které mimo jiné patří i zrušení rodiny a manželství.

„Aktivistka tělem i duší“ Cullorsová podepsala v říjnu televizní smlouvu s Warner Brothers, v době, kdy bylo hnutí BLM na vrcholu své popularity (a kupní síly). Bude prý vytvářet originální programy, včetně scénářů, animací, programů pro děti a digitálních médií. Její kniha „When You Call You a Terrorist“ vyšla v roce 2016, i když není jasné, zda záloha, kterou získala, byla dostatečně velká, aby si mohla koupit dům.

Peníze a jejich rozdělení se vůbec ukázaly v organizaci BLM jako problém, protože regionální vedoucí si stěžují na nerovnosti a na nepřiměřenou roli spoluzakladatelů při vedení směru hnutí. Členové hnutí také neváhali vyjádřit svůj skepticismus ohledně peněz, které Cullorsová rozhazuje – šéf BLM v New Yorku Hawk Newsome vyzval k vyšetřování a poukázal na pokrytectví a zjevný rozpor mezi vlastním popisem Cullorsové jako socialistky či marxistky a konstatováním, že její zjevné střety zájmů vedou ke ztrátě důvěry veřejnosti.

Kdyby bylo hnutí BLM systému nebezpečné, jeho vůdci by dopadli jako vůdci Žlutých vest ve Francii, důkladně zmláceni, jako katalánští “separatisté”, odsouzení k dlouholetým trestům vězení, či jako Julian Assange – zřejmě zavřený na doživotí buďto v Británii, nebo v USA. Je to jednoduchý ukazatel, koho si systém „vykrmuje“ a koho eliminuje. Je s podivem, že spousta lidí toto nevnímá.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 936 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)