prerozdelovani
5.3.2017
Kategorie: Společnost

Diktatura přerozdělování

Loading...
Sdílejte článek:

MICHAL HÁJEK

Diktatura přerozdělování – to zní hrdě. Jednou se ten pojem do historie postaví po bok takových “velikánů”, jakými byla diktatura proletariátu, fašismus nebo apartheid. A tato dnešní diktatura používá, či spíše zneužívá, ke své propagandě a reklamě ještě další pojmy, jejichž záměrně dezinterpretovaný a mylný výklad vydává za své opodstatnění a smysl své existence.

Jsou to: sociální spravedlnost, sociální stát a mezigenerační solidarita. Pojďme tedy odhalit, jak tahle „svatá trojice“ funguje ve skutečnosti. Protože jak možná už správně tušíte, je to celé podvod a cíl je jediný: vytvořit pomocí přerozdělování ráj pro jedny a jak jinak, za cenu pekla pro “ty druhé“, protože ono to na tomto světě technicky jinak nejde.

Mezigenerační solidarita, kterou si berou politici do huby, je především odpovědnost. A to odpovědnost nás živých za to, v jakém stavu naši zemi předáme těm po nás, co se ještě nenarodili nebo jsou malincí. Stát, který přerozděluje stamiliardy a přitom zadlužuje ještě nenarozené děti, to je nějaká mezigenerační solidarita? Nikoli, to je prostě podvod, pyramidová hra, lež, jejímž cílem je jediné: ukrást co nejvíc, dokud to celé “nepraskne.”

Sociální spravedlnost je také něco úplně jiného než tvrdí politici. Sociální spravedlnost znamená, že každý má kolik si zaslouží – zaslouží od slova zásluha. Spravedlivé je, aby člověk měl podle toho jak pracuje, kolik je ochoten obětovat pro lepší život svůj nebo svých blízkých. Kolik se vzdělává a jistě také kolik přinese celku (právě na daních a odvodech). Když mají všichni stejně bez ohledu jak se přičinili, není to žádná sociální spravedlnost, nýbrž kryptokomunismus a zločin krádeže. Organizuje-li navíc takový systém stát a legitimizuje-li ho svými zákony, je to organizovaný zločin, na který jsme si – jenom – zvykli. A ten zvyk nás stojí neuvěřitelné, neuvěřitelné peníze.

Sociální stát je jen jiné jméno pro systematické okrádání odpovědných a pracovitých. Ve skutečnosti mu o žádné sociální aspekty nejde – k sociálně slabším a skutečně potřebným se totiž dostane pouze minimum vybraných (a přerozdělovaných) peněz, většina zmizí v útrobách (nákladech) státu a v dotacích a podporách předem vybraných firem. Sociální stát říká: sebereme ti jakékoli peníze chceme a bude to pro tebe brutálně nevýhodné, jsi-li pracovitý. A jestli to nechceš, jsi zloděj a zločinec – a dříve nebo později tě potrestáme. Opět – čirá logika socialismu, který se jen z uranových dolů a Gulagů přesunul do přeměny soukromých peněz ve veřejné a jejich přerozdělení. Ano, náš stát je diktatura přerozdělování.

Co zbývá? Otevřít oči. Je nejvyšší čas. A co udělat? To si můžete přečíst zde.

ZDROJ: Michal Hájek, Česko 2050

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč

Celkem za měsíc: 9 390,11 Kč
Vybráno 26.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 19 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
4 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.