prerozdelovani
5.3.2017
Kategorie: Společnost

Diktatura přerozdělování

Sdílejte článek:

MICHAL HÁJEK

Diktatura přerozdělování – to zní hrdě. Jednou se ten pojem do historie postaví po bok takových “velikánů”, jakými byla diktatura proletariátu, fašismus nebo apartheid. A tato dnešní diktatura používá, či spíše zneužívá, ke své propagandě a reklamě ještě další pojmy, jejichž záměrně dezinterpretovaný a mylný výklad vydává za své opodstatnění a smysl své existence.

Jsou to: sociální spravedlnost, sociální stát a mezigenerační solidarita. Pojďme tedy odhalit, jak tahle „svatá trojice“ funguje ve skutečnosti. Protože jak možná už správně tušíte, je to celé podvod a cíl je jediný: vytvořit pomocí přerozdělování ráj pro jedny a jak jinak, za cenu pekla pro “ty druhé“, protože ono to na tomto světě technicky jinak nejde.

Mezigenerační solidarita, kterou si berou politici do huby, je především odpovědnost. A to odpovědnost nás živých za to, v jakém stavu naši zemi předáme těm po nás, co se ještě nenarodili nebo jsou malincí. Stát, který přerozděluje stamiliardy a přitom zadlužuje ještě nenarozené děti, to je nějaká mezigenerační solidarita? Nikoli, to je prostě podvod, pyramidová hra, lež, jejímž cílem je jediné: ukrást co nejvíc, dokud to celé “nepraskne.”

Sociální spravedlnost je také něco úplně jiného než tvrdí politici. Sociální spravedlnost znamená, že každý má kolik si zaslouží – zaslouží od slova zásluha. Spravedlivé je, aby člověk měl podle toho jak pracuje, kolik je ochoten obětovat pro lepší život svůj nebo svých blízkých. Kolik se vzdělává a jistě také kolik přinese celku (právě na daních a odvodech). Když mají všichni stejně bez ohledu jak se přičinili, není to žádná sociální spravedlnost, nýbrž kryptokomunismus a zločin krádeže. Organizuje-li navíc takový systém stát a legitimizuje-li ho svými zákony, je to organizovaný zločin, na který jsme si – jenom – zvykli. A ten zvyk nás stojí neuvěřitelné, neuvěřitelné peníze.

Sociální stát je jen jiné jméno pro systematické okrádání odpovědných a pracovitých. Ve skutečnosti mu o žádné sociální aspekty nejde – k sociálně slabším a skutečně potřebným se totiž dostane pouze minimum vybraných (a přerozdělovaných) peněz, většina zmizí v útrobách (nákladech) státu a v dotacích a podporách předem vybraných firem. Sociální stát říká: sebereme ti jakékoli peníze chceme a bude to pro tebe brutálně nevýhodné, jsi-li pracovitý. A jestli to nechceš, jsi zloděj a zločinec – a dříve nebo později tě potrestáme. Opět – čirá logika socialismu, který se jen z uranových dolů a Gulagů přesunul do přeměny soukromých peněz ve veřejné a jejich přerozdělení. Ano, náš stát je diktatura přerozdělování.

Co zbývá? Otevřít oči. Je nejvyšší čas. A co udělat? To si můžete přečíst zde.

ZDROJ: Michal Hájek, Česko 2050

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 5 175,00 Kč
Vybráno 14.78%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 38 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.