nevermore_by_the_sixthleafclover-danv8xz
2.6.2019
Kategorie: Společnost

Diktatura pravdy a lásky

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Dlouhé roky se nám sugerovalo, že láska a pravda jsou něčím, co má přístup přímo do božího ofisu. Jen málokteří si dovolili oponovat této velké lásce a pravdě, dodnes nás tím denně krmí česká televize a kulturní trafikanti. Už Lenin kdysi v definici hmoty několikrát opakoval, že se nesmí přehánět některé definiční atributy, jinak vyjde idealistický paskvil, opačně asi platí totéž, pokud se to moc přehání s láskou nebo pravdou a nedejbože s oběma dohromady, pak z toho vyjde materialistická zvrácenost a margarín v tradiční čokoládě. Bohužel nezůstane jenom u toho a společnost dospěje do stavu, proti kterému a doufejme, že nešlo jen o komedii, pravda a láska bojovala, do totalitarismu ještě horší provenience, taková je historická dialektika.


Předpokladem diktatury, a o tom zrovna český národ hodně ví, je vymizení historie, deformace pravdy a negování přirozenosti. Všechno to jsme zblízka zažili, od nejtrapnějších pionýrů v agitce přesvědčující zemědělce, že JZD pro ně bude dobré, členy ÚV a jejich kulturní odnože tvrdící, že strana má poznávací monopol a lid může souhlasit aklamací. Nemá dnešek, s monstrem zvaným EU a klimatickými pionýry a s chvilkami pro demokracii, nebezpečně blízko černé můře minulosti, snad s tím rozdílem, že tenkrát nebyly na trhu polojedovaté banány a pláže jenom v Jugošce.

Francouzský filozof Michel Onfray, který stojí mimo mainstreamové trafiky, pokud má ještě dnes filozofie smysl, pak on je určitě velkým filozofem, důkazem pro to je fakt, že společnost urgentně potřebuje jeho analýzy. V hovoru s web magazínem controversoquotidiano o své knize “Théorie de la dictature”.

  • Nepřeháníte s tvrzením, že Francie 2019 připomíná Orwellovo „1984“.

Určitě ne. Žijeme už v této společnosti. Diktatura má dlouhou historii. Pojmenování pochází z Říma, jednomu člověku se udělily maximální pravomoci, aby vyřešil problém. Splnil misi a pravomoci vrátil. Evropa znala diktaturu Tamerlána, Cromwella, Kalvína, Robespierra atd. Obvykle dnes máme na mysli hnědý nebo rudý fašismus Hitlera, Stalina, Maa, Pol Pota, nejsme schopni zahrnout do našich představ delší historickou periodu, Hitler a Stalin nestojí mimo historii.

  • Pokud se teoreticky zabýváte diktaturou, soustřeďujete se na Orwella..

Domnívám se, že Orwell byl myslitelem stejné úrovně jako Machiavelli nebo La Boétie a „1984“ je základem ke studování post-nacistické a post-stalinské diktatury, ve formě, která je relevantní naší epoše. Vycházím ze schematu diktatury nového typu, které předpokládá jisté konstanty: zničení svobody; bída jazyka; eliminace pravdy; potlačení historie; negace přirozenosti; rozšíření nenávisti; aspirace na impérium.

  • Jak to všechno vzniká?

Pro zničení svobody: neustálý dohled; zničení osobního života; potlačení samoty; povinná radost z povinných oslav; uniformita veřejného mínění; kriminalizace myšlení jako takového. K zbídačení jazyka je nutné: praktikovat novou hantýrku; používat výrazové nejednoznačnosti; potlačit některé typy vět; jazyk ztotožnit s mluveným jazykem; mluvit unifikovaným jazykem; potlačit klasiky. K potlačení pravdy: učit ideologii; instrumentalizovat média; šířit polopravdy, vykonstruovat realitu. Pro potlačení historie: zrušit minulost; přepsat historii; dopsat historická fakta; likvidovat knihy; industrializovat literaturu. Pro negování přirozeného: destruovat radost z žití; organizovat sexuální frustrace; sterilizovat život, plození medicínsky asistované. K šíření nenávisti: vytvářet nepřátele; živit války; psychiatrizovat kritické myšlení; modelovat člověka. Pro imperiální aspiraci je nutné: formovat děti; řídit (pseudo)opozici; vláda elit; člověk služebník progresu; skrývat mocenské páky. Kdo může dnes říct, že se nenacházíme v této situaci.

  • Kdysi někteří křesťané praktikovali (i teoretizovali) se spirituálním odporem proti totalitarismu, jako Bílá Růže v nacistickém Německu. není to pro vás inspirativní?

Určitě. Ale konfrontovat se není totéž, co reflektovat. Dnešní diktatura neatakuje těla, zničí pouze duše (ducha), je to jiný způsob jak nakonec zničit i těla. V roce 2008 jsem publikoval knihu „Eichmannův sen“, řešil jsem problém poslušnosti a odporu, nechal jsem před popravou potkat Eichmanna s Kantem. Během procesu tento zločinec řekl, že jeho jednání bylo pod zorným úhlem Kanta, to Arendtová odmítla ve své knize. Já jsem se snažil ukázat, že Eichmann četl velmi dobře Imanuela Kanta.

  • Tu knihu jste dedikoval památce Inge Schollové a Bílé Růži. Vaše svoboda slova směrem k politické levici a k islámu obtěžuje. Je nutné hodně riskovat, aby se zaujalo veřejné stanovisko k zakázaným tématům, s rizikem veřejného lynče?

Rozesmává mě to, co si mainstreamový tisk o mě myslí, ale on není mírou mých hodnot. Žádný novinář, ani nikdo mocný, nezastaví má slova nebo mé pero. Tato svoboda se samozřejmě musí zaplatit vyloučením z veřejných trafik, zaplatil jsem to, není to vysoká cena. Své hodnoty měřím s náhledem a soudem 3 osob, dvě z nich už nežijí, ale konfrontuji své psaní i s nimi. Myslím, mluvím, píši pod kritickým pohledem těchto osob – a je to úžasný luxus skutečné svobody, jsem si toho vědom..

  • Gendrové teorie jsou výplod totalitární společnosti?

Jsou výplodem společnosti, jejímž cílem je vést totální válku s přirozeností, všechno, doslovně všechno, se stane artefaktem, produktem, objektem, věcí, zbožím, jinak řečeno: tržní hodnotou. V průběhu času se rýsuje možnost integrálního kapitalismu, který produkuje úplně vše, všechno se prodává a kupuje. Gendrová teorie je jedním z prvních základních kamenů tohoto planetárního vězení. 

  • Pokud se umožní asistovaná prokreace dvojici žen, pak biologické schema se nahradí schematem úmyslné konstrukce. Nepřispěje to k totalitarismu, jak známe z knihy „1984“.

Jde o proces nepřirozené deformace a umělé transformace reality. Neguje se přirozené, destruuje se, špiní se, devastuje se, vykořisťuje se, a pak se to nahradí něčím umělým. Např. tělo: víc hormonů, víc endokrinních žláz, víc testosteronu, věci, které změní endokrinní rovnováhu. Chápete… Tedy injekce hormonů těm, kteří chtějí změnit pohlaví. Tato nenávist k přirozenému, válka vyhlášená přírodě a příprava tranhumánního. Nejsem biologickým otcem, ale adoptoval jsem dvě děti své ženy a stal jsem se otcem a dědečkem holčičky, nejsem tedy proti schematu záměru, ale to všechno odpovídá logice, které nezbaví dítě referenčních bodů, na které má nárok. Velmi jsem oponoval metapsychologii freudovské psychoanalýzy, dnes se ztotožňuji s některými psychoanalytiky, kteří polemizují s vymizením otce směrem k dvěma otcům nebo dvěma matkám.

Autor: LC

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 218 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
4 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)