Black-Lives-Matter-London-20200612033711917blm
11.9.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Diktatura menšin aneb peníze naštěstí vládnou světu

Sdílejte článek:

PETR MACHOVSKÝ

Když před přibližně dvěma lety hovořil profesor a kněz Petr Piťha při svém kázání o diktatuře menšin, vzbudil tím v části společnosti značné pozdvižení, pohoršení a znechucení. Liberální myslitelé mu za to ihned vyhlásili válku.

Osobní válku, kterou již několik let vedou i proti kardinálu Dukovi. Zesměšňovali jej, ťukali si na čelo, nálepkovali jej, uráželi jej. Prostě…používali klasické „tolerantní liberální“ zbraně hromadného ničení.

Tehdy bylo jasné a dnes je snad ještě jasnější, že Petr Piťha měl naprostou pravdu. Tuším, že tehdy byla řeč o LGBT menšině, ale ono to platí prakticky o každé menšině. Jeho slova byla přitom vyřčena dávno před kampaní Black Lives Matter, která dala diktatuře menšin pomyslný štempl.

V podstatě neuplyne den, kdybychom nečetli či neslyšeli o utiskování té či oné menšině. Jednou je to menšina nebinárních osob, podruhé pedofilní menšina, pak zase černošská menšina. A tak pořád dokola.

Asi jste si také všimli, že často se ta děsivá obvinění z fobií a rasismu neozývají přímo z té dané menšiny. Za skutečná nebo domnělá práva se hlasitě perou příslušníci většinové společnosti. Buď to jsou politici z nejmenovaných stran, nebo tak činí aktivisté. V obou případech zneužívají menšiny jako nástroj pro dosažení svých cílů – úspěch ve volbách, získání většího vlivu ve státních institucích atd.

Mezi aktivisty to jsou nezřídka mladí lidé z dobře situovaných rodin, kteří se nemusí zabývat prací či starostí o rodinu, takže bojují za údajně lepší a spravedlivější svět, kde….budou vládnout tvrdou rukou menšiny. Respektive, kde budou oni sami vládnout tvrdou rukou prostřednictvím té či oné menšiny.

Jenže diktatura zůstává pořád jen diktaturou. Ať už vládne tvrdou rukou většinová společnost nebo menšiny. Je úplně jedno, jestli někoho týráte proto, že je černý a ve společnosti tvoří menšinu, nebo proto, že je bílý a ve standardní evropské společnosti tvoří většinu.

Snaha o zřízení diktatury menšin má mnoho podob. Aktuálně je nejsilnějším tahounem dosažení těchto cílů Black Lives Matter. Naposledy se to projevilo např. na Oscarech, které už nikdy nebudou jako dřív.

Americké filmy se oficiálně stanou součástí angažovaného umění, kde nerozhoduje kvalita scénáře, herecké výkony nebo návštěvnost, ale ideologie. My to známe z budovatelských filmů, básní a vůbec celého umění z období před rokem 1948. Ale ani ti komunisté nedosáhli takového stupně šílenství. I v těch 50. letech se natočilo pár zajímavých filmů, na které se dá koukat i dnes.

Přesto zůstávám optimistou, protože jako ekonom se přirozeně zajímám o finanční stránku věci. Trh možná nevyřeší úplně všechno, ale to zásadní ano. Diváci nebudou poslušně utrácet za politické agitky ve prospěch jedné nebo druhé menšiny. Nějaký čas se budou díry v rozpočtech filmových společností všemožně lepit. Bude se tvrdit, že nové angažované umění diváci vítají s nadšením. Jenže pak těm našim novodobým socialistům dojdou peníze i těch druhých a zglajšajtovaný filmový průmysl se zhroutí jako domeček z karet.

A nakonec i všechno, co je součástí celé této chiméry. Stinnou stránkou na tom všem je to, že to bude stát spoustu peněz i nás ostatní…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč

Celkem za měsíc: 14 333,00 Kč
Vybráno 40.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 568 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
politicon.cz
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.