DIKTATURA
5.8.2021
Kategorie: Politika

Diktatura elit pokračuje

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝPokud jste si mysleli, že jsme v roce 1989 opustili ukončením socialistické éry období diktatury, v té době oficiálně proletariátu, značně jsme se mýlili. Možná jsme se v určitém mezidobí cítili být úžasně spokojení a svobodní, takové otevření hranic a umožnění cestování nám přišlo jako důkaz svobody, taktéž možnost podnikat či něco vlastnit. Politici si však velmi rychle uvědomili, že demokracie a svoboda jsou sice krásná představa plebsu, ovšem v realitě by jejich povolením ztratili svou kontrolu nad ním, a tím i svou výhodu. Začali postupně přitvrzovat v době, kdy jim zmizely pod rukama rozkradené státní majetky a bylo jasné, že si svou obživu budou muset zase zajistit jinak. Nicméně až budoucí čas ukázal, jací to byli žabaři.

Vstupem do Evropské unie jsme začali postupně procitat. RVHP a Varšavská smlouva byly procházkou růžovým sadem proti tomu, co přišlo nyní. V dobách Varšavské smlouvy jsme byli schopni díky povinné vojenské službě, výzbroji sice většinou sovětské, přesto většinou bojeschopné techniky bránit své hranice a zároveň zůstával solidní personální zdroj v případech, kdy si příroda uvolnila své mravy a způsobila nějaké škody. Přiznejme si, že komunisté měli ekonomiku vcelku zvládnutou. Zůstala po nich nezadlužená země, sice v průmyslovém odvětví mírně zaostalá, ale kdybychom měli nyní vydržovat tak mohutné vojenské síly, asi bychom za dva roky neměli co jíst. Našich 150 současných vojáků (to je samozřejmě ironie) bojujících kdesi po světě je určitým nepoměrem vůči době před rokem 1989. A také díky tomu nejsme schopni ani vytvořit jednotku schopnou hlídat naši jižní hranici, kterou ohrožují migranti jsoucí na cestě do Německa.

RVHP fungující na základu plánovaných pětiletek byla odstrašujícím příkladem toho, že když se plán nastavil ,,střízlivě“, nebyl problém ho plnit na 105%. Kdo si to pamatuje, tak také ví, že za to byly různé odměny a ve zprávách bylo možné chválit výsledky socialismu. I přes strašidelnou rétoriku té doby však po roce 89 zůstali velké státní podniky pro zahraniční firmy velkým lákadlem, a ty je skoupili především proto, aby se zbavili konkurence. Postupně tak zanikly takové kolosy, jakými bylo SONP Kladno, LIAZ, těsně před krachem byla nyní tak úspěšná TATRA, Vítkovické železárny a plno dalších. Škodovku v Mladé Boleslavi si Němci přebudovali na prosperující firmu a dojnou krávu. Podíváme li se zpět, musíme zamáčknout slzu, protože nám nezůstalo vůbec nic. Snad trochu nerostného bohatství, ale ani to už na pokyn EU těžit nebudeme.

Varšavskou smlouvu nahradilo NATO, to však u nás nijak dramaticky nevnímáme, prostě armáda se rozplynula, jen její zbytky stojí pořád dost peněz. RVHP centrálně řízené z Moskvy zaniklo a Evropská unie nás přijala do své náruče a drtí nás svým objetím. Bruselské politbyro svou diktaturou předčilo to moskevské. Smršť příkazů, zákazů, opatření, směrnic a nekompromisních politicko-ekonomických rozhodnutí ignorujících svrchovanost jednotlivých států překračuje vše, co bylo v RVHP možné. Brusel zasahuje do našich životů denně a námi volené politiky si zve na kobereček a kárá je jako malé kluky. Přestože EU žije z peněz, které její občané vytváří svou prací, přerozdělováním a neskutečným utrácením se jim jich nahoře nedostává a zadlužují nás na mnoho desítek let dopředu. Kdysi nezadlužené Československo bylo rozděleno a obě jeho části dovedeny do dluhové pasti.

Teror se týká každého z nás. Vakcinace, zdražování, ekošílenství spojené s elektrifikací dopravy, představa ,,progresivní“ potravinové politiky, kroky vedoucí k Velkému resetu znamenajícímu změny ve vlastnických právech a ekonomického stavu společnosti, připravovaná likvidace hotovosti, touha po čipování občanů, to vše je důkazem, toho, že elitám nejde o spokojenost nás všech, ale o to vytvořit prostředí, které by jim dalo neomezenou moc a zároveň generující obrovské zisky plynoucí do kapes úzkého vrcholu pomyslné pyramidy. Ukázkou přístupu jsou slova šéfa koncernu VW. Není třeba zlevňovat neoblíbená elektrická auta. Stačí na neúnosnou míru zdražit naftu a benzín a lidé rádi přejdou na námi vyráběná auta poháněná elektřinou. Kde tu elektrickou energii chtějí brát, to zatím neřeší. A podobný přístup mohou chtít použít jinde. Například navýšit cenu hovězího, omezit jeho chov a podpořit dotacemi hmyzí farmy. Jak rádi si k obědu koupíte kilo levných červů. Nebo vodu. Zakážou se studny, přivede se vodovod a náležitě zdraží vodné a stočné. Pokračovat by se dalo do nekonečna. Jak vidíte, mají to dobře nalajnované. A žádné pětileté plány. Už teď vědí, co bude v roce 2035, 2050…. Jsme svědky diktatury v daleko tvrdším podání, než jsme si byli dosud schopní jen představit. Žijeme v zadlužené zemi pod bičem našich i zahraničních otrokářů. Opravdu to lidé nevnímají?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 327 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (52 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
156 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)