20200315102852_prymula
23.3.2020
Kategorie: Politika

„Diktátor“ Prymula

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonJiž jsem zaznamenal stížnosti na „diktátora Prymulu“. Poté, co prohlásil, že hranice mohou být zavřeny i dva roky, se ozvaly české sirény z poslanecké sněmovny, že je potřeba Prymulu vyměnit.

Poslanci za opozici, například Vít Rakušan či Markéta Pekarová Adamová, se ozvali proti tvrzení předsedy Ústředního krizového štábu Romana Prymuly, že hranice mohou být uzavřeny i dva roky.

 

Cestování do zahraničí může být omezené i v následujícím roce či dvou. Dovolená tak podle něj letos bude nejspíš v Česku, řekl Prymula, který se podobně vyjádřil už předtím v televizi Prima s tím, že opatření se budou uvolňovat nejspíš jen u nás: „Budeme muset být opouzdřeni. Situace v ostatních evropských zemích nebude dobrá. To budou měsíce a dlouhé měsíce.“

Co nato naši „opozičníci“?

„Zákaz cestování v současné kulminaci epidemie chápu, podporuji. Ale strašit teď dvěma lety, to už není a nesmí být rozhodnutí epidemiologa, byť váženého,“ uvedl na Twitteru předseda hnutí STAN Vít Rakušan. Pokud podle něj vláda má nějaká data, která by takový scénář naznačovala, ať je předloží. Stále ještě máme Parlament, poznamenal.

Za šokující má Prymulův výrok šéf sněmovního klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. Výrok podle něj znovu naléhavě nastoluje otázku, zda je správné, aby v čele krizového štábu stála osoba bez politické odpovědnosti. Podobně se vyjádřila i rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová. „Řídit tuto zemi a naše životy má ten, kdo byl legitimně zvolen ve volbách, a za nímž stojí hlasy voličů. Ne úředník, epidemiolog,“ napsala na Twitteru. Dvouleté uzavření hranic by mělo fatální následky ve všech oblastech, uvedla.

Za velmi nešťastný považuje výrok předsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová. Není podle ní vhodný čas na pesimistické scénáře.Bývalý eurokomisař a europoslanec Pavel Telička výrok vsadil mezi fámy spojené s koronavirem. „Je to další fáma, nešťastné vyjádření anebo skutečná úvaha?“ uvedl.

Nejprve k otázce, zda Ústřední krizový štáb má vést člověk bez „politické odpovědnosti“. Když přijde „tvrdé na tvrdé“, ukáže se, kdo na to má a kdo na to nemá. Česko mělo zřejmě štěstí, když byl do funkce náměstka ministra zdravotnictví jmenován epidemiolog. Ministr zdravotnictví tak mohl naslouchat jeho názorům a mohl je přednést na vládě, a to i v době, kdy se jakékoliv razantní opatření považovalo v politice za „ránu pro demokracii“. Naprostá většina myslících bytostí se nechá raději operovat zkušeným operatérem než ředitelem nemocnice, který je zavalen administrativou. Přesto, ředitel má odpovědnost za nemocnici i onu operaci – tak říkajíc „politickou“.

To, že se naše politické „sirény“ ozývají a vyjí, že to či ono je špatně, je ostatně v souladu s tím, co se děje ve světě. V USA si dnes guvernéři a starostové podle médií stěžují na Donalda Trumpa za „nečinnost“. Když se podíváme na ony starosty a guvernéry podrobněji, zjistíme, že to jsou v naprosté většině starostové a guvernéři za Demokratickou stranu. Vždyť v USA budou prezidentské volby, tak co si do Trumpa nekopnout, že ano.

Co se omezení cestování týče, patřím ke generaci, která zažila za větší polovinu svého života hranice na Západ zavřené. Volné hranice jsou největším kladem pádu bolševického režimu. Nicméně, virová krize uzavřela hranice prakticky na celém světě. Jak dlouho budou omezení trvat, lze v současnosti jen spekulovat, nicméně názor Prymuly, že omezení mohou trvat dlouhé měsíce či roky, lze z hlediska současného poznání považovat za reálný. Bude to záviset i na tom zda se podaří najít lék a případně i vakcínu. V takovém případě budou moci být omezení odvolána. Sázím proto spíše na názor Prymuly než Kalouska či Pekarové Adamové. Nicméně, letos plánuji s celou rodinou dovolenou v Česku. A těším se, to mi věřte.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Iva Janouchová 100,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 18 855,00 Kč
Vybráno 53.87%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 819 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,24 out of 5)
Loading...
politicon.cz
47 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.