20200315102852_prymula
23.3.2020
Kategorie: Politika

„Diktátor“ Prymula

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonJiž jsem zaznamenal stížnosti na „diktátora Prymulu“. Poté, co prohlásil, že hranice mohou být zavřeny i dva roky, se ozvaly české sirény z poslanecké sněmovny, že je potřeba Prymulu vyměnit.

Poslanci za opozici, například Vít Rakušan či Markéta Pekarová Adamová, se ozvali proti tvrzení předsedy Ústředního krizového štábu Romana Prymuly, že hranice mohou být uzavřeny i dva roky.

 

Cestování do zahraničí může být omezené i v následujícím roce či dvou. Dovolená tak podle něj letos bude nejspíš v Česku, řekl Prymula, který se podobně vyjádřil už předtím v televizi Prima s tím, že opatření se budou uvolňovat nejspíš jen u nás: „Budeme muset být opouzdřeni. Situace v ostatních evropských zemích nebude dobrá. To budou měsíce a dlouhé měsíce.“

Co nato naši „opozičníci“?

„Zákaz cestování v současné kulminaci epidemie chápu, podporuji. Ale strašit teď dvěma lety, to už není a nesmí být rozhodnutí epidemiologa, byť váženého,“ uvedl na Twitteru předseda hnutí STAN Vít Rakušan. Pokud podle něj vláda má nějaká data, která by takový scénář naznačovala, ať je předloží. Stále ještě máme Parlament, poznamenal.

Za šokující má Prymulův výrok šéf sněmovního klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. Výrok podle něj znovu naléhavě nastoluje otázku, zda je správné, aby v čele krizového štábu stála osoba bez politické odpovědnosti. Podobně se vyjádřila i rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová. „Řídit tuto zemi a naše životy má ten, kdo byl legitimně zvolen ve volbách, a za nímž stojí hlasy voličů. Ne úředník, epidemiolog,“ napsala na Twitteru. Dvouleté uzavření hranic by mělo fatální následky ve všech oblastech, uvedla.

Za velmi nešťastný považuje výrok předsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová. Není podle ní vhodný čas na pesimistické scénáře.Bývalý eurokomisař a europoslanec Pavel Telička výrok vsadil mezi fámy spojené s koronavirem. „Je to další fáma, nešťastné vyjádření anebo skutečná úvaha?“ uvedl.

Nejprve k otázce, zda Ústřední krizový štáb má vést člověk bez „politické odpovědnosti“. Když přijde „tvrdé na tvrdé“, ukáže se, kdo na to má a kdo na to nemá. Česko mělo zřejmě štěstí, když byl do funkce náměstka ministra zdravotnictví jmenován epidemiolog. Ministr zdravotnictví tak mohl naslouchat jeho názorům a mohl je přednést na vládě, a to i v době, kdy se jakékoliv razantní opatření považovalo v politice za „ránu pro demokracii“. Naprostá většina myslících bytostí se nechá raději operovat zkušeným operatérem než ředitelem nemocnice, který je zavalen administrativou. Přesto, ředitel má odpovědnost za nemocnici i onu operaci – tak říkajíc „politickou“.

To, že se naše politické „sirény“ ozývají a vyjí, že to či ono je špatně, je ostatně v souladu s tím, co se děje ve světě. V USA si dnes guvernéři a starostové podle médií stěžují na Donalda Trumpa za „nečinnost“. Když se podíváme na ony starosty a guvernéry podrobněji, zjistíme, že to jsou v naprosté většině starostové a guvernéři za Demokratickou stranu. Vždyť v USA budou prezidentské volby, tak co si do Trumpa nekopnout, že ano.

Co se omezení cestování týče, patřím ke generaci, která zažila za větší polovinu svého života hranice na Západ zavřené. Volné hranice jsou největším kladem pádu bolševického režimu. Nicméně, virová krize uzavřela hranice prakticky na celém světě. Jak dlouho budou omezení trvat, lze v současnosti jen spekulovat, nicméně názor Prymuly, že omezení mohou trvat dlouhé měsíce či roky, lze z hlediska současného poznání považovat za reálný. Bude to záviset i na tom zda se podaří najít lék a případně i vakcínu. V takovém případě budou moci být omezení odvolána. Sázím proto spíše na názor Prymuly než Kalouska či Pekarové Adamové. Nicméně, letos plánuji s celou rodinou dovolenou v Česku. A těším se, to mi věřte.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 050,00 Kč
Vybráno 45.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 899 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,24 out of 5)
Loading...
47 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)