BARTOSPIONYR
30.4.2021
Kategorie: Politika

Digitalizovaní bolševici! Trikolóra je naprostý protiklad Pirátů …

Sdílejte článek:

PL/ZUZANA MAJEROVÁ ZAHRADNÍKOVÁ

MAJEROVAPředsedkyně Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková považuje za naprostý nesmysl chtít nyní urychlit volby do Poslanecké sněmovny o jeden či dva měsíce. Nemáme nakonec ani volební zákon. Při jeho přijímání Trikolóra varuje před pokusy senátorů s korespondenční volbou. Zkušenosti nejen z USA, ale i z poslední prezidentské volby v Rakousku jasně ukazují, že by to byla chyba.

Souhlasíte s návrhem na rozpuštění Poslanecké sněmovny, který prosazují například Piráti?

Rozpuštění Sněmovny je nesmysl, a to hned z několika důvodů. Za prvé: Volby už jsou vyhlášené a budou za pět měsíců. Za druhé: Dle článku 35 odstavec 3 naší ústavy Poslaneckou sněmovnu nelze rozpustit tři měsíce před koncem jejího volebního období. Takže to předčasné rozpouštění by se muselo stihnout do 9. července. Za třetí: Ať počítám, jak počítám, nikde nevidím 120 poslanců, kteří to odhlasují. Za čtvrté: I kdyby se to stihlo a volby bychom o trochu uspíšili, je nesmysl konat je během prázdnin. A za páté: Last but not least, tedy v neposlední řadě. Nemáme ještě volební zákon. Suma sumárum – je to jen takový pirátský výkřik, aby byli zajímaví.

Vláda Andreje Babiše ztratila podporu většiny ve Sněmovně. Na druhou stranu zbývá pět měsíců do voleb. Má podle vás smysl pokoušet se v současnosti nějakým způsobem (ať už rozpuštěním Sněmovny nebo vyslovením nedůvěry vládě) o změnu současného rozložení politických sil?

Vláda vládne špatně. To, co předvádí, je zoufalství a právní nihilismus. Vláda si nedůvěru zaslouží. Nic se nestane, pokud dovládne v demisi, aspoň si nebude moct tak vyskakovat. A nic se nestane, ani kdyby zemi k volbám dovedla nějaká úřednická vláda. A že by o ní rozhodoval prezident Zeman, jak se obává opoziční „bruselská pětka“? A kdo jiný by měl rozhodovat? Vždyť je to svobodně zvolená hlava státu. Trikolóra se prezidenta vlastní země neobává.

Hlavní překážkou voleb je v současnosti absence volebního zákona. Senátoři, kteří jej právě projednávají, uvažují, že do něj vloží právo hlasovat ze zahraničí korespondenčně. Je podle vás správné takto otevírat dveře korespondenční volbě?

Člověk by se měl vždy poučit z chyb nejen vlastních, ale i chyb druhých. A volby v Rakousku a USA jsou zářný příklad toho, proč korespondenční volby odmítnout. Koneckonců to má Trikolóra i ve svém programu. Svobodné volby vnímám jako výsostný akt demokracie, a tak by se k nim mělo i přistupovat. Osobní účastí.

Prezidentu Zemanovi je vytýkáno, že se v kauze Vrbětice „postavil na stranu Ruska“. Vnímala jste jeho nedělní projev také tak?

A na čí straně stojí Zemanovi kritici? Česká strana to rozhodně není. Tohle nálepkování mi začíná opravdu čím dál víc vadit. Já sama s prezidentem Zemanem zdaleka ne ve všem souhlasím. Ale ta potřeba některých politiků, novinářů a aktivistů vykreslovat prezidenta zvoleného lidmi v přímých demokratických volbách málem jako vlastizrádce, je už doslova patologická.

U Pirátů probíhá diskuse o speciálním zdanění nemovitostí (debatuje se o dani ve výši 1 procento z tržní hodnoty ročně). Piráti namítají, že to je pouze předmět vnitrostranické diskuse, a že oficiální volební program ještě nemají. Máte obavy, že by se pod vládou Pirátů tento nápad mohl zrealizovat?

To není obava, to je takřka jistota. A když to nebude tohle, bude nějaký jiný ultralevičácký úlet. Piráti jsou digitalizovaní bolševici. Možná ne úplně všichni, ale ti, co to vedou, zcela určitě. Nenechávejme se mást jejich mládím a neokoukaností. Před sedmdesáti lety by měli modré svazácké košile, na venkově by pomáhali kolektivizovat a na stavbách socialismu by budovali nový lepší svět. Jak to dopadlo tenkrát, už víme. Pokrokářské chiméry končí pokaždé stejně.

Vy jste na facebooku jmenovala Piráty jako v podstatě hlavní ideový protipól Trikolóry. V čem jsou podle vás nejzásadnější rozpory mezi oběma stranami?

Prakticky hlavní idea, na které Trikolóra vznikla, je obsažena v našem heslu „Vrátíme vám normální svět“. Normální svět je, že rodinu tvoří maminka, tatínek a děti, že existují pouze dvě pohlaví, že se máme nejdříve postarat o svoji rodinu, obec a zemi, a teprve pak můžeme pomáhat jinde. Normální je rovněž nepoklekat na počest kriminálníka. Piráti jsou naopak hlavními propagátory všech těch -ismů, genderismem počínaje a multikulturalismem konče, které hrozí rozvrátit naši euroatlantickou civilizaci, jak jsme ji po staletí znali.

Trikolóra, respektive její čelní představitel Zdeněk Koudelka, se v poslední době začala velmi angažovat v žalobách proti vládním pandemickým opatřením. Jenže vláda vzápětí po neúspěchu u soudu přijala opatření jiná, nepříliš odlišná. Vy sama jste to komentovala na facebooku slibem „sebereme vládě možnost vydávat protiprávní opatření“. Jak toho chcete dosáhnout?

A co obratem udělala Trikolóra, konkrétně pan docent Koudelka? Okamžitě jsme Ministerstvo zdravotnictví zažalovali znovu. Soudy naštěstí rozhodují docela rychle. Ona je to totiž do nebe volající nestoudnost, jak si počíná ministr Arenberger. On ví, že postupuje nezákonně, ale klidně si to ve své bohorovnosti dovoluje a vláda spolu s ním. Takový právní a mocenský nihilismus nikdy nemůže dopadnout dobře. A my to musíme zastavit. Už včera bylo pozdě…

 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 451 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...
58 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)