gunviolence_supporting
18.6.2016
Kategorie: Společnost

Dienstbier mluví stejně jako Hitler, Himmler nebo Lenin

Sdílejte článek:

RPP 18|06|2016

Přišel nám do redakční pošty zajímavý email z komunikace mezi rozlobeným voličem ČSSD a tiskovým oddělením dotyčné partaje. Jméno a příjmení redakce zná, ale na přání jej nezveřejňujeme. Text se týká vyjádření ministra Jiřího Dientsbiera o problematice držení zbraní. 

Posílám jednu zajímavost, která se týká názoru ČSSD na aktuální dění ohledně “zbraní v EU” z něhož vyplývá, že podle ČSSD by stát “měl mít monopol na vynucování autority násilím”. 
  • Originální email:
Dobrý den,
jakožto Váš dosavadní volič jsem vcelku pohoršen článkem pana Dienstbiera, který je členem ČSSD.
Jedná se o článek uvedený na jeho osobním blogu: Nenávist k různosti
 .
Nerozumím tomu a nejsem schopen pochopit, jak člen ČSSD, strany se snad nejstarší historií v novodobých dějinách republiky, může skoro citovat nacistické pohlaváry. Míním tímto text: 
Druhá věc je, že ten útok byl spáchán legálně drženými zbraněmi. Jsem rád, že v české republice nelze legálně koupit samopal. Ale beru každý podobný útok za doklad toho, že zbraně patří do rukou jen bezpečnostním složkám státu. Nepatří do rukou žádným pomyslným domobranám, nepatří do rukou ani veřejnosti, která se bojí.
To se ČSSD těmito výroky pomalu posunuje k těmto pánům?
  • “Nejhloupější chyba, kterou bychom mohli udělat, je dovolit podrobeným rasám držet zbraně. Historie ukazuje, že všichni dobyvatelé, kteří dovolili podrobeným rasám držení zbraní, si tím připravovali vlastní pád.” – Adolf Hitler
  • “Židům jest zakázáno nabývati, držeti a nositi střelné zbraně a střelivo, jakož i obušky a bodné zbraně. Současně držitelé zbraní mají je okamžitě odevzdati místním policejním ̇řadům.” – z říšského zákona, 1938
  • “Němci, kteří chtějí používat zbraně, by měli vstoupit do SA nebo SS – obyčejní občané zbraně nepotřebují, protože v jejich rukou státu k ničemu nejsou.”Heinrich Himmler
  • “Jeden člověk s puškou je schopen kontrolovat sto neozbrojených … provádějte plošné prohlídky a za nalezené zbraně popravujte.” – V.I.Lenin
  • “Veškerá politická moc pochází z hlavně pušky. Veškerými zbraněmi musí vládnout komunistická strana, aby takto žádné zbraně nemohly nikdy být použity proti straně.” – Mao C’Tung 
Prosím o odpověď, která nezajímá jenom mne, ale i kolegy, přátele a hlavně kupodivu mého dědečka a babičku. Děkuji, s pozdravem ….
  • Reakce ČSSD:
Pěkný den,
 .
děkujeme za dotaz směřovaný k otázce držení zbraní. Ve svém komentáři k masakru ve floridském Orlandu pan ministr odsoudil útok na nevinné lidi a zopakoval to, co zastává dlouhodobě, a sice, že monopol na násilí má být výhradním monopolem státu – policie, armády, justice, pokud někoho omezuje na svobodě.
 .
Desítky obdobných reakcí se ptají na věty: “Beru každý podobný útok za doklad toho, že zbraně patří do rukou jen bezpečnostním složkám státu. Nepatří do rukou žádným pomyslným domobranám, nepatří do rukou ani veřejnosti, která se bojí.”
 .
Vycházejí z výše uvedené premisy, že vynucovat násilím může svou autoritu jen stát. Že není možné práci armády nahrazovat domobranami a že vycvičené složky podřízené velení a řízení demokratického státu nejde nahrazovat živelným ozbrojováním občanů.
 .
Pan ministr se ve svém textu nevyjadřoval ani k novele zákona o zbraních projednávané nedávno v Senátu, ani k diskutované evropské legislativě. Nejde mu ani o zákaz sportovní střelby, ani omezování myslivosti. Ve všech případech pouze trvá na dodržování stávající platné legislativy.
 .
Osobní postoj pana ministra k otázce držení zbraní je ovšem konzervativní. Pan ministr se domnívá, že je na místě nosit zbraň například při převozu větších obnosů peněz, ne ale proto, že někdo má při nošení zbraně na veřejnosti větší pocit bezpečí, i když není reálně ohrožen. Pan ministr souhlasí s názory expertů, podle kterých jen špičkově vycvičení lidé dokáží reagovat tak, aby v případě potřeby byli podobně rychlí jako útočník. 
 .
S přátelskými pozdravy
Tiskové oddělení
Česká strana sociálně demokratická
 .
 .
Tedy jak vidno, podle ČSSD se nejlépe vládne bezbranným vystrašeným ovcím a inspiraci na to našla u fašistů a komunistů. Je dobré to vědět.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 655,00 Kč
Vybráno 7.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 96 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.