VIRUS3
10.8.2020
Kategorie: Společnost

Dezinformace o koróně – mizí hranice mezi mainstreamovými médii a nejen bulvárem ale i tak zvanými dezinformačními zdroji

Sdílejte článek:

TOMÁŠ GUTTMANN

guttmanKorónové šílenství v celém světě pokračuje, zatímco Čínští komunisté si mnou ruce. Za všechny země je to možné demonstrovat na Spojených státech. Tak například v některých oblastech Kalifornie byla zrušena škola až do ledna příštího roku. V New Yorku zase zavedl v posledních dnech progresivistický starosta Andrew Cuomo, jehož heslem je, že Amerika velká nebude a nikdy nebyla, kontrolní hlídky na všech vjezdech do města, včetně mostů a tunelů, přičemž příchozí z rizikových států, musí strávit po příjezdu 14 dní v karanténě; rizikové jsou 35 z 51 amerických států, a za porušení karantény se platí do 10 000 dolarů. Není jasné, o co starostovi jde, zda o splácnutí píku nebo o chytrou karanténu, v každém případě tato opatření na průběh koróny, kterou ve Spojených státech už absolvovalo mezi 15% až 30% obyvatel, a ani na řešení existenčních problémů západního světa, nebudou mít žádný vliv.

Svět kolem nás je dnes bohužel plný nesmyslných opatření i nesmyslných zpráv. Například páteční Lidovky si neodpustily na první straně rádoby dramatickou zprávu: „Představa o promoření padla, trvalejší imunita proti covidu nefunguje. Začal souboj o vakcínu“ (zde). Článek mě zaujal tím, že jeho každá druhá věta je nepravdivá či nesmyslná, ať jde o názor autorky nebo o údajné citace odborníků. Podle článku cesta kolektivní imunity padla na základě poznatků z domova i ciziny, protože lidé, kteří se nakazili, nezískali žádnou odolnost a tak zbývá jediná šance – spolehnout se na vakcínu. Autorka článku dokládá své dedukce úryvky z prohlášení údajně mediálně nejviditelnějšího lékaře (zde), doktora Maďara, který měl říci, že „vyšlo najevo, že výskyt protilátek u obyvatel nejvíce zasažených lokalit je minimální… strategie, na kterou se spoléhaly i země jako Švédsko a při níž by došlo k dosažení imunity přirozenou cestou, se ukázala jako nedosažitelná“.

Autorka tvrdí, že český plošný průzkum měl za cíl mapovat kolik lidí covid chytilo a jestli jim po něm zbyly protilátky, přičemž se ukázalo, že „imunizace společnosti se odbývá v nízkých promile“. Prý lidé s minimálními příznaky nevytvářejí protilátky, a tak „jediným způsobem vytvoření imunity je sázka na imunitu buněčnou čili na vakcínu“. O té se vyjádřil druhý z nejcitovanějších poradců, doktor Prymula, když podle článku žádal spravedlnost v očkování: „Až vakcína bude, zásobení by mělo být rovnoměrné. Nemůže se stát to, že některý stát naočkuje veškeré své obyvatele a někteří nebudou moct naočkovat ani ohrožené skupiny“. Tady doktor Maďar vidí úlohu pro Světovou zdravotnickou organizaci (WHO), která prý bude rozdělovat vakcínu mezi státy spravedlivě. Zpěvák a činitel v hnutí ANO, ministr zdravotnictví Vojtěch, podle článku již spočítal, že republika bude potřebovat asi 3,5 milionu dávek, aby ochránila zdravotníky v první linii a rizikové jedince.

Když začnu od konce, nevěděl jsem, že zdravotníci a obézní tvoří třetinu obyvatel v Česku, a když už se rozdělují vakcíny, které ještě ani neexistují, též nechápu, proč nedostane každý tolik vakcín, kolik si zaplatí. WHO, vedená Čínou a bývalým vůdcem teroristické organizace Tigray People’s Liberation Front, doktorem Tedrosem Adhanomem Ghebreyesusem (here), sotva vakcínu vyvinou či spravedlivě rozdělí. Tvrzení Lidovek, že „jediným způsobem vytvoření imunity je sázka na imunitu buněčnou čili na vakcínu“, obsahuje v jedné větě několik nesmyslů, protože vakcína nemusí nutně budit buněčnou imunitu (zprostředkovanou T-lymfocyty), ale může podle druhu budit i humorální imunitu (zprostředkovanou volnými imunoglobuliny, zde), a kromě toho imunitu lze dosáhnout nejen vakcinací, ale i infekcí korónavirem (zde). Autorčiny vývody ohledně plošného průzkumu jsou zcela pomatené, ale lze jí je prominout, jelikož ani onen průzkum nebyl pomatenosti prost a jeho cíle a výsledky nebyly nikdy jasně prezentovány. Údajná nízká imunizace v promile plošných zkoušek byla v rozporu s výsledky v jižních Čechách, které s jinými typy testů daly 10 krát vyšší hodnoty (zde).

Ovšem tvrzení Lidovek a citovaných poradců o tom, že u nakažených se netvoří imunita, je nejen nesmysl, ale i nebezpečná dezinformace, neboť imunizace obyvatel třeba i po mírné nákaze je nejdůležitější faktor v řešení současné krize. I lidé s minimálními příznaky získávají imunitu, jak ukazuje mimo jiné článek 29 autorů v bioRxiv z 29. června (zde); již titulek článku říká vše: „Robustní imunita zprostředkovaná T buňkami jedinců uzdravujících se z COVID-19 bez příznaků či s mírnými příznaky“, a článek zdůrazňuje, že vystavení Covidu může zabránit opakované nákaze dokonce i u lidí bez protilátek nalezenými v jejich seru. To je v rozporu s všemožnými senzačními zprávami v bulvárních médiích (což jsou dnes již všechna mainstreamová média) o tom, že se možná lze nakazit opakovaně, k čemuž přidává vakcínová lobby reklamní přívěsek „takže vše bude záležet na vakcíně“. Tento přívěsek není příliš logický, protože, kdyby bylo infekční agens tak podivné, že by nebudilo imunitu, tak by i s vývojem vakcíny byly speciální problémy.

Ani autorka článku a ani citovaní populární poradci asi příliš nečtou o tom, co se ohledně korónaviru ve světě děje, když tvrdí, že výskyt protilátek u obyvatel nejvíce zasažených lokalit je minimální a že dosažení imunity přirozenou cestou je nemožné. Je možné citovat desítky článků ukazujících promořenost různých skupin lidí, či obyvatel různých měst a celých zemí, hodnoty se pohybují často až do 50% a víc. Dokonce i oblasti, v nichž údajně skoro nikdo neonemocněl, jako je Japonsko, mají promořenost možná až 5%, což vysvětluje nové „nečekané“ druhé a další vlny nákazy. Některé oblasti Itálie mají promořenost už asi kolem 60% (zde), a proto zde vlna nákazy opadává. Různé oblasti Západní Evropy a Severní Ameriky měly podle různých odhadů promořenost 2-30% v červnu (zde) či 5-50% v červenci (zde).

Opakovaně se čtenáři mohou utvrdit v tom, že hranice mezi mainstreamovými médii a bulvárem již neexistuje, a navíc že dochází i k mazání hranice mezi mainstreamovými médii a tzv. dezinformačními zdroji.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč

Celkem za měsíc: 14 083,00 Kč
Vybráno 40.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 826 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,10 out of 5)
Loading...
politicon.cz
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.