FAKENEWS
29.7.2019
Kategorie: Společnost

Dezinformace je synonymum alternativy, píše Aktuálně

Sdílejte článek:

LU LINA

Národní centrála proti organizovanému zločinu vydala výroční zprávu. Dezinformační proamerický server Aktuálně z ní pro své čtenáře vybral tu největší hrozbu naší budoucnosti – alternativní média –  a věnoval jí článek.

Jeho titulek zní: „Dezinformační weby jsou hrozba, šíří poplašné zprávy a podněcují nenávist, píše NCOZ“ . Tak radikální tón, z něhož vystupuje vidina už téměř na dohled se nacházejícího razantního odpojení od internetu všech „dezinformačních“ webů, což jsou zřejmě všechny, které nesdílejí tytéž názory jako redakce Aktuálně a přesunu jejich osazenstva do lágrů Evropských hodnot na převýchovu, mne zaujal.

Nespokojil jsem se tudíž s překladem Aktuálně a popošel o krok dál k ČTK, kterou Fendrychovo derviši pod článkem uvádějí jako zdroj. A vida, ČTK informaci uvádí s titulkem: „Činnost alternativních médií vnímá policie jako hrozbu“ . Soudím, že redakce Aktuálně by měla z mého počínání radost, vždyť jsem se zachoval přesně podle i jimi neustále opakovaného návodu: jejich informaci jsem si ověřoval z několika seriozních zdrojů.

Protože ze stránek ČTK jsem putoval na ty policejní a předmětná zpráva, jejíž hlavní náplní je podle Aktuálně a v podstatě i podle ČTK existence internetových médií, které s nimi netroubí, přistála v mém počítači. Letmo jsem ji prostudoval a…nic. Ta velká hrozba naší svoboděnky nikde. Přečetl jsem ji tedy celou. A dočetl jsem se tam i o nějakých skutečných hrozbách. Ale to o „hrozbě alternativních médiích“ tam fakt je taky. Alternativních. Ne dezinformačních.

Myslím, že mezi pojmy „dezinformační web“ a „alternativní médium“ je nepatrný rozdíl. Ale nijak mne nepřekvapuje, že se nachází pod rozlišovací schopností redakce Aktuálně. A pak mám ještě jednu teorii, jak mohlo dojít k užití slova dezinformační místo alternativní. Cílená dezinformace za účelem manipulace. Protože „dezinformační“ je tak nějak bolševicky údernější a přímější, než nijak zvlášť velkou hrůzu vzbuzující „alternativní“, co říkáte?

Celá zpráva NCOZ má 62 stránek, včetně sekce věnované problematice terorismu a extrémismu. Ta zabírá cca dvě stránky a poslední odstavec se zaobírá onou největší hrozbou budoucnosti – činností alternativních médií. A kromě jedné další výjimky se tam v několika větách a zdaleka ne tak dramaticky píše zhruba to, co píše Aktuálně. Což je ale i tak tragédie, protože pokaždé když nějaká další státní instituce zaujme tento postoj, tedy, že mnohost názorů ohrožuje ten jeden momentálně žádoucí, je výsledkem dříve či později utažení šroubů. A skutečná hrozba budoucnosti. Ale to je zase jiný příběh.

Tou další výjimkou je ta druhá část titulku Aktuálně:“…šíří poplašné zprávy a podněcují nenávist…“. Což je další dezinformace. Protože nic takového se ve zprávě a ani ve výcucu ČTK nepíše. Zpráva uvádí, že jejich „příspěvky často balancují na hranici trestněprávní odpovědnosti ve smyslu šíření poplašných zpráv, podněcování k nenávisti…„.

Myslím, že „balancování na hranici šíření a podněcování “ není rovněž úplně přesně totéž jako „šíří“ a „podněcují“. Ovšem chápu, že redakci Aktuálně se nějaké balancování na hranici zdálo příliš matoucí, takže to prostě kreativně trochu pošoupli za ni, aby jejich věrní zbytečně netápali, jestli jsou ty „dezinformační weby hrozbou“ nebo nejsou.

Že se jak původní policejní zpráva, tak kreativní překlad Aktuálně rozkošnicky rochní v naprosto ojedinělé kauze magor Balda, což má, kromě jiného, být jasným dokladem právě oné „hrozby alternativních médií“,  už jistě nikoho nepřekvapí.

A ani to, že informace o potenciálních skutečných hrozbách, které zabírají naprostou většinu oné zprávy, agitátoři z Aktuálně neuvádějí. Protože ji, jsem si stoprocentně jist, nečetli. Chápu, šedesát stránek v tomhle horku…. Obšlehnout už tak silně účelový výcuc z ČTK a dát mu vlastní kreativní formu je mnohem jednodušší.

Jako například informace o islámském terorismu v ČR, o tom, jak se sem jezdí léčit bojovníci Islámského státu s početným doprovodem, kteří jsou pro nás opravdovou hrozbou, nebo o tom, jakou dokonce mezinárodní hrozbou dokážou být české cikánské gangy obchodující ve Velké Británii s cikánskými otroky.

Čili, pokud to mám, ještě stále nakrknut tím, že jsem byl dezinformátory z Aktuálně donucen prokousat se místo nich hromadou úředních blábolů, nějak shrnout, tak jestli skutečně i existuje jakási „hrozba“ ze strany nějakých médií, tak daleko spíše než od „alternativních“ přichází od politickou korektností prožraných a manipulací veřejným míněním posedlých médií mainstreamových. A to samé platí  i o „dezinformačních webech šířících poplašné zprávy a podněcujících k nenávisti“ . Přičemž Aktuálně by obsadilo čelné příčky jejich seznamu.

Protože web, který má dvě dezinformace už jen v titulku, což prakticky znamená, že nic jiného tam není, prostě je dezinformační, šíří poplašné zprávy a podněcuje k nenávisti.

Autor: 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 736,00 Kč
Vybráno 13.53%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 595 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
96 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.