italielevicevlada
4.9.2019
Kategorie: Politika

Devět senátorů z Hnutí pěti hvězd je prý nachystáno říci nové koalici ne

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Nejméně devět senátorů z Hnutí pěti hvězd (M5S) je nachystáno odmítnout koalici s Demokratickou stranou (PD) levicového establishmentu.

Politik Ligy a místo-tajemník strany Andrea Crippa tvrdí, že senátoři M5S ho oslovují a říkají mu, že nepodpoří navrhovanou koalici s PD, která už oznámila, že má v úmyslu zrušit politiky proti masové migraci zavedené Salvinim, hlásí Il Giornale.

„V posledních hodinách to bylo nejméně devět senátorů M5S, kteří mi volali, že jsou ochotni nehlasovat pro důvěru takové vládě,“ jakou navrhl ministerský předseda Conte, řekl Crippa italským médiím.

Crippa se o těchto senátorech vyjádřil, že jsou z jižní Itálie stejně jako ze střední a severní Itálie a řekl, že tito senátoři by rádi požádali, aby v příštích italských národních volbách mohli kandidovat za Ligu.

K tomuto odporu vůči vedení strany, které se spolčuje s establishmentem, dochází poté, co Il Giornale o víkend referoval, že řada senátorů M5S má obavy, že kdyby hlasovali pro nově navrhovanou koalici, tak přijdou ve volbách o senátorská křesla.

Většina toho odporu vůči nové koalici přichází kvůli požadavku PD, aby se zrušily politiky proti masové migraci Mattea Salviniho a znovu se pro neziskovky s přívozy migrantů otevřely přístavy, což je ovšem krok, proti kterému vystupuje i vůdce M5S Luigi Di Maio.

Vůdce PD Nicola Zingaretti během víkendu řekl, že je třeba, aby nová koalice provedla ve věci migrace radiální změnu, kdy tvrdil: „To, co se v těchto hodinách děje ve Středomoří, kdy na našem pobřeží pořád přistávají a u nás přitom platí ty nelidské zákazy, to jen potvrzuje, že imigrační politiky několika posledních měsíců nevyřešily vůbec nic.“

M5S se se chystá, že v úterý provede své vnitřní hlasování pomocí „Rouseauovy platformy“, aby zjistila, zda členstvo podporuje spojení s PD náležející k levici establishmentu, aby s ní zformovali novou vládu.

Pokud toto hlasování nevyjde, bude ministerský předseda Giuseppe Conte nucen vrátit se k italskému prezidentovi Sergio Matarellovi, a pak by mohlo dojít k vypsání nových voleb.

CHRIS TOMLINSON

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2019: *****

Luděk Kurka 100,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Petr Chovanec 1000,- Kč, René David 900,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Miloslav Pecka 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 0.000421 BTC (99.84 CZK), Květa Sekyrová 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Lucijan Škorjanc 150,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 8 604,44 Kč
Vybráno 24.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 585 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.