detskanevesta
10.9.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Dětské nevěsty jsou v Afghánistánu běžné, výjimkou nejsou ani devítileté holčičky, provdané za starce

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Dnes jsem na Novinkách narazila na manipulativní článek s titulkem “V USA jsou i afghánské dětské nevěsty. Aby unikly Tálibánu, zoufalé rodiny je provdaly”. Taková nehorázná lež hned v titulku má vyvolat dojem, že v Afghánistánu vlastně nic jako dětské sňatky neexistuje. Ovšem je třeba připomenout, že drtivá většina Afghánců se řídí právem šaría a činy Mohameda, což znamená, že nevěsty od 9 let, tedy od věku, kdy Mohamed začal konzumovat manželství s Ajšou, jsou v Afghánistánu celkem obvyklé.

 

V islámu je každý člověk dospělý od 12 let. Nevěsty mezi 9 a 11 lety  jsou poněkud méně časté, ve větší míře se tyto sňatky praktikují na venkově, ovšem dětské nevěsty 12 nebo 13leté a starší jsou již normou, která není ničím výjimečná kdekoli v Afghánistánu, ale i v dalších muslimských zemích. Z tohoto hlediska jsou spíš výjimkou ženy, které se vdávají až po 18 roce věku.

Je logické, že mezi ženami, které doputovaly do Evropy či USA, je i spousta již dospělých žen, které však byly provdány ve 12 nebo 13 letech. Nicméně ty se již neřeší, protože podstatný je aktuální věk. Stačí si spočítat, kolik dětí mají a jak jsou jejich děti staré. Pokud má například dvacetiletá Afghánka 4 děti, tak minimálně první dvě měla ještě ve věku pod 18 let.

Nesmyslná tvrzení o nešťastných rodinách, které svoje dcery na poslední chvíli provdaly za kolaboranty, aby je dostaly do bezpečí, berte s velkou rezervou. Opět má někdo zapotřebí vámi manipulovat tak, abyste si mysleli, že dětské sňatky je cosi v Afghánistánu nevídaného. Tam by ovšem byla raritou spíš svobodná dvacátnice…

Také na videu výše můžete vidět v některých oblastech Afghánistánu – zejména pak na venkově – zcela obvyklý obrázek. Holčička je provdána za o několik generací staršího muže.

Rodiny navíc považují své dcery za podřadné, rodiče či bratři neváhají zavraždit neposlušnou dceru či sestru, aby obhájili čest rodiny. O mnoha takových případech jste si zde mohli přečíst, vraždy ze cti jsou již dávno běžné i v evropských multikulturně obohacovaných zemích.

Podotýkám, že v článku je i zmínka o tom, že úředníci netuší, zda jde o skutečné nevěsty nebo jen nevěsty naoko, jak tvrdí jejich manželé. Pokud však znají zákonitosti islámu, tak musí vědět, že verze o falešném sňatku je jen lží, která má zastřít pravou skutečnost. Afghánci moc dobře ví, že v západních zemích jsou tyto sňatky protizákonné…

Dětské nevěsty, obzvlášť pak ty od 12 let, jsou zcela jistě skutečnými manželkami, rozhodně nejde o dívky, jejichž rodiče je vyslali do Evropy pod záminkou falešného sňatku. Ostatně, to ani islám nepřipouští, neboť žena je majetkem otce, bratra, později svého manžela nebo nejstaršího syna. Bez svého majitele nikam samotné nesmí. Jejich majitel je tak nyní jejich manžel, jakákoli jiná verze je nejen nepravděpodobná, ale u muslimů dokonce nepřijatelná…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč

Celkem za měsíc: 17 849,00 Kč
Vybráno 50.99%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 824 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)