hriste
21.9.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Dětská hřiště v Česku už nejsou pro bílé

Sdílejte článek:

NAFTALI

Přibývá žen s dětmi, které vyhledají pomoc kvůli tomu, že se staly terčem rasistických útoků. Musí snášet opovržlivé pohledy, urážky, ale také třeba fakt, že ostatní matky zakazují svým dětem, aby si hrály s jejich dětmi. Ročně čelí rasistickým útokům v České republice stovky lidí. Tak s tímhle článkem pod titulkem Tohle hřiště je jen pro bílý! Ženy s dětmi jsou víc než dřív terčem rasistů, se připotácela nedávno naše oblíbená mediální žumpička IBěs, pod článkem fikaně zrušila diskusi, proč ne, když máme tu demokratůru.

 

Zřejmě proto, aby se ti hnusní rasisté nemohli bránit a neuvedli pár konkrétních příkladů, jak to na takových hřištích někdy vypadá. „Omlouváme se všem slušným čtenářům za zrušení diskuse pod článkem. Někteří ji bohužel zneužívali k opakovaným výpadům, které už nešlo mazat jednotlivě. Děkujeme za pochopení,“ vzkazuje žumpička na vysvětlenou. Příběhy stěžovatelek v článků, které se týkají hlavně dětských hřišť a škol, jsou nafouknuté, hysterické a přehnané. Dokonce i to, že nějakou barevnou rodinku na ulici hlasitě nezdravíte, je prý, bráno jako rasismus. Do prkýnka, koho na ulici pozdravím, je má svobodná volba a nikdo mi to nařizovat nebude, ale já chci vyprávět jeden konkrétní příběh, který ukazuje, že vše je naopak. Hřiště u nás už dávno nejsou – pro bílé a na dětských hřištích občas už teče krev.

Hádka kvůli ratolesti přerostla na jihlavském dětském hřišti v brutální napadení. Psala žumpička IBěs. Dvě ženy nejprve třicetiletou ženu, která z hřiště vykázala dítě házející kolem sebe kameny, zasypaly sprškou nadávek a posléze ji i fyzicky napadly. Zraněná žena skončila v nemocnici. Zkusme hádat, čí spratek kolem sebe metal šutry a co byly zač ty útočné furie, které napadly ženu, která chtěla jejich spratka umravnit. Podobný případ se podle mluvčího jihlavského magistrátu Radka Tulise nestal v dané lokalitě poprvé. “Nedávno se řešil problém na nedalekém velkém hřišti, kdy skupinky romských dětí poškozovaly a znečišťovaly vybavení hřiště,” uvedl Tulis. A ejhle, už to víme, kdo to byl a že to trvalo. Internetová kamera dohlíží na dětské hřiště v Jihlavě. Nejen svého hlídače, který se dětem stará i o sportovní vyžití, ale také novou kameru má hřiště za deset milionů u Hellerova rybníka píše se v dalším článku. U hřiště na jihlavském sídlišti Dolina začala fungovat ve zkušebním provozu další kamera městského monitorovacího systému. Na rozdíl od ostatních kamer ve městě jako první přenáší signál po internetu. Ano vážení, tak daleko jsme dospěli, že hřiště musí hlídat kamera, aby si děti mohly v klidu hrát a nestaly se obětí agresivních přičmoudlých spratků.

“Je nutné zaručit jeho bezproblémový provoz,” řekl Tulis. Právě hřiště bylo v minulosti několikrát místem vzniku sporů mezi romskou menšinou z nedalekého sídliště Horní Kosov a ostatními obyvateli nové sídlištní zástavby. Nejen hlídač, ale i nová kamera by měla pomoci šarvátky utišit. No nazdar kašpar, tak to je rasismus jak prase. Co je proti tomu vaše svobodné rozhodnutí, že nepozdravíte na ulici babu, které ze šátku čouhá jen nos, protože ji ani nepoznáte?.

Jihlavský magistrát uvažuje o tom, psalo se loni na stránkách IBěs, že by už neotevřel hřiště na sídlišti ve Srázné ulici. V minulosti tam problémy dělaly méně přizpůsobivé děti, stěžovali si na ně obyvatelé okolních bytů. Hřiště si přivlastnili nepřizpůsobiví. Sousedé pořizovali do oken mříže. Desítky lidí z jihlavského sídliště ve Srázné ulici už mají plné zuby tamního prašného hřiště. Nechtějí, aby se na plácku s fotbalovými brankami a basketbalovými koši scházely děti z hůře přizpůsobivých rodin z centra města. Stěžují si na hluk i výtržnosti. Žena v přízemí si už byt osadila mřížemi. Lidé si stěžují také na to, jaký slovník děti používají. „Nejhorší slova, která si dovedete představit, tady zní od rána do večera. A bojíme se, co se tady bude dít o letních prázdninách,“ pravila žena, která je v kontaktu s radnicí. Ani ona si nepřeje s ohledem na napjatou situaci uvádět své jméno. Redakce její totožnost zná. Na hřišti byl nepořádek. Řešili jsme to. Město ustanovilo správce, těch stížností bylo ale hodně – na hluk ve večerních i odpoledních hodinách nebo prašnost,“ uvedl zástupce ředitele městské policie Jaroslav Dřevo. Nakonec to podle něj došlo tak daleko, že správce odstoupil, a v současné době je tak hřiště z provozních důvodů zavřené.

„Byl tam i požadavek na mobilní toaletu, to by ale byl nesmysl. Někdo by ji převrátil. Navíc tam není možná obslužnost vozidlem, které se o tyto záchody stará. Nemohlo by tam zajet,“ dodal Dřevo.
Kvůli problémům s nepřizpůsobivou mládeží, nechalo město hřiště na sídlišti Srázná nakonec zavřít. Loni od podzimu je sportoviště ve Srázné ulici zavřené. Tady je ale něco v nepořádku nezdá se vám? Místo aby radnice v Jihlavě udělal bugr, pozvala si na kobereček neziskovku, co se ve městě o takové nepřizpůsobivé cikány stará, vynadala jí do bezvědomí a prohlásila, že když si neudělají mezi svěřenci pořádek, nedostanou do kasy od státu nebo radnice už ani korunu, volí cestu podesranosti a hřiště zavře. Výborný nápad, místo řešení problému hřiště zrušíme. A co přijde příště? Zavřeme některé ulice, kde se to cikány jen hemží? Není to dávno, co malí cikáni v Jihlavě v ZOO umlátili plameňáka. Nebylo by lepší to ZOO zavřít? Ano je to smutné, mnohá dětská hřiště v Česku už nejsou pro bílé a nejen hřiště.
Politici vytvořili v Jihlavě raritu, romské ghetto přímo v centru krajského města, tvrdí někteří obyvatelé. Jejich frustrace prý stoupá s nekonečným hlukem a nepořádkem. Vedení radnice jim oponuje a varuje před narůstající xenofobií, takže obyvatelé Jihlavy i dalších měst kde se radnice takto chová, už víte koho na radnici NIKDY nevolit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 19 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.