skola1
10.6.2021
Kategorie: Politika

Děti místo učení tráví školní čas besedami o genderu. Přestat financovat ty neziskovky

Sdílejte článek:

TWN/ZUZANA MAJEROVÁ ZAHRADNÍKOVÁ

Zážitek pandemie a vládních restrikcí by podle Zuzany Majerové Zahradníkové mohl mnohé voliče přivést k myšlence volby pravice, která proti všemocnému státu nabízí alternativu malý stát – bohatí občané. Její hnutí Trikolóra se proto podílí na projektu sjednocené pravicové kandidátky se Soukromníky a Svobodnými. Na sněmu Soukromníků v Praze, kde vystupovala jako host, jsme hovořili o vyhlídkách a plánech české pravice.

MAJEROVANěkolikrát během sněmu zaznělo, že kandidátka Trikolóra Svobodní Soukromníci má ambici na dvojciferný volební výsledek. Myslíte si, že poptávka po pravicové politice je po roce pandemie větší, nebo naopak menší?

Osobně se domnívám, že je větší. Právě proto, že důsledky pandemie postihly právě malé aktivní podnikatele a živnostníky. Tito lidé stát ničím neobtěžují a chtějí jen stabilní prostředí pro své podnikání. Stát se k nim zachoval tak, jak se zachoval, a mnozí z nich své živnosti ztratili.

Pravicová politika měla své místo ve společnosti vždy, i když víme, že ne majoritní, ale vzhledem k tomu, co se stalo, tak myslím, poroste poptávka po tom, aby stát byl štíhlý a díky tomu občan bohatý.

V projevu ke sněmu jste mluvila o tom, že my tady v Česku jsme vždycky papežštější než papež. Zmiňovala jste to v souvislosti s důslednou likvidací živnostníků za komunismu, která jinde neměla obdoby. Nemáte stejný pocit i letos v souvislosti s opatřeními proti pandemii? Ta byla také striktnější než kdekoliv jinde, aniž to vedlo k lepším výsledkům v boji s epidemií…

Samozřejmě. Měli jsme třeba nejdéle zavřené školy na světě. Opět jsme opatření, která jiní dělali v krajní nouzi na dobu dočasnou, dělali na mnohem déle. A navíc tedy bez jakýchkoliv pozitivních efektů.

Co by vaše spojenectví chtělo nabídnout jako alternativu současné vládě?

Je to svoboda ze všech úhlů pohledu. Ať už je to právo svobodně psát, svobodně mluvit, zbavit se cenzury, která tu na sociálních sítích začíná velmi „úspěšně“ fungovat a pomalu se prosazuje i v médiích.

Pak je to důraz na zachování naší české koruny a možnosti platit v hotovosti. Už se také někde spekuluje, že by se platilo jenom on-line, to je pro nás nepřijatelné.

Musíme něco udělat s vymahatelností práva. V tom jsme neskutečně pomalí a myslím, že to občany opravdu trápí. Když řeší jakýkoliv spor, na výsledek čekají roky.

V oblasti školství je to zrušení inkluze a návrat ke skutečnému vzdělávání dětí.

Je to antibyrokratická revoluce. To je složitější téma, ale plány na to máme. V mandatorních výdajích státu se prostě musí začít škrtat a mělo se škrtat už před pandemií. Chtěli bychom počet státních úředníků snížit na polovinu.

A jsou to samozřejmě i nízké daně.

Zmínila jste téma zachování české koruny. O něm se doposud moc nemluvilo, ale v posledních dnech se objevily ze strany Pirátů výzvy, že bychom se měli posunout v přistupování k euru. Myslíte, že to bude tématem letošních voleb?

No, uvidíme, co nám ta předvolební doba ještě přinese. Možné je samozřejmě všechno. Myslím si, že hlavním volebním tématem bude stav republiky po covidu, neskutečné zadlužení, pak témata jako zdravotnictví, školství. Česká koruna je podle mě silné téma, ale nemyslím si, že to bude stěžejní téma těchto voleb.

Lidi dneska trápí, z čeho zaplatí nájem a jak budou jejich děti chodit do školy.

Když jste zmínila školství, tak na tiskové konferenci jste jako hlavní heslo v tomto oboru vytkla, že děti se mají „učit myslet, ne učit, co si myslet“. Myslíte, že v tom je šance na změnu? Dovolím si namítnout, že duch současné doby samostatnému myšlení příliš nepřeje…

A já si myslím, že na to je velice jednoduchý manuál. Když přestaneme z veřejných peněz financovat neziskovky, které do té výuky zasahují, třeba takové, jako je EduIn. A ve chvíli, kdy nebudou mít zdroje, se jejich aktivity alespoň omezí. Byť já si myslím, že takové organizace ve školách vůbec nemají co dělat.

Druhá věc je, že se musí do školství vrátit systém ověřování kvality vzdělávání. Musí být dáno, co má žák umět na konci první třídy, třetí nebo deváté, a musí to být taky důsledně vyžadováno.

Důraz musí být kladen na vzdělání a na práci učitele, který za něj nese odpovědnost. Dnes je to tak, že děti čím dál více času tráví nejrůznějšími besedami o genderu nebo o náboženství. A takové aktivity na půdu školy vůbec nepatří.

Bavili jsme se tu o pravicovém programu, který chce vaše spojenectví nabízet voličům. Jste tři strany s trochu rozdílnými zájmy a akcenty. Jak snadno, nebo naopak jak „krvavě“ se hledal programový kompromis?

Musím říct, že to žádný „krvavý střet“ nebyl. Celkem jsme se shodli, spory byly spíše o formulaci na úrovni, že někdo chtěl zjemnit nějaký výraz. Ale nenapadá mě jediný případ v programu, kde bychom se „pobili“.

Snažili jsme se učinit program srozumitelným pro každého a brát ohled na to, o čem letošní volby budou a co lidi skutečně trápí.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Anonym 500,- Kč, Kateřina Levová 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 737,- Kč
Vybráno 50.67%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 444 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)