CIKAN1019
3.7.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Děti by se prý měly ve škole dozvídat o pozitivním přínosu romské menšiny

Sdílejte článek:

MATOUŠ BULÍŘ

.

Přišlo to co jsem čekal. Už tu máme první celoevropské doporučení k tomu, ať začneme naše české děti převychovávat a programově ve školách vytvářet mýtus o státotvorném romském etniku, které se podílelo na evropské prosperitě po celou dobu svého kočovného života u nás.


Děti by se prý měly dozvídat o pozitivním přínosu romské menšiny k regionálnímu, národnímu i evropského kulturnímu dědictví. Zapomínat by se nemělo ani na aktivní roli Romů v protinacistickém odboji. Zkusím si tipnout, že proti Německu bojovalo rozhodně více homosexuálů než Romů, takže kdy se bude muset učit i o tomto?

Doporučení vybízí členské státy Rady Evropy, aby bojovaly proti přetrvávajícím protiromským náladám, a to právě lepší osvětou v hodinách dějepisu.

Výuka dějin Romů by se měla soustředit i na příspěvek této menšiny v hospodářské oblasti, především v oblasti obchodu, kovářství či chovu zvířat. O Romech a jejich kultuře by se však žáci neměli dozvídat jen v hodinách dějepisu, ale například i v občanské, výtvarné a hudební výchově. Laicky řečeno, je potřeba o nich ve škole mluvit minimálně v každém druhém předmětu, aby bylo dosaženo požadované převýchovy českých dětí.

Opomenout by se prý nemělo ani romské kulturní dědictví včetně literatury, zbožnosti, hudby a různých tradic. Zdůraznit by přitom měli učitelé „nerovný přístup k sociálním právům”, které tato menšina po staletí čelila, říká Rada Evropy.

Jestli toto není jeden velký dogmatický pokus o to, přepsat naprosto dějiny a vytvořit zcela nové, kde romské etnikum bude působit veskrze pozitivně, tak už potom nevím, co jiného by to mělo být. Ať se nám to líbí či nikoliv, romské etnikum se prostě nechovalo tak, jak by si někdo v dnešní době přál. Není to nekonfliktní etnikum a rozhodně to není ani etnikum, které by bylo pro krajinu, kde přebývalo přínosem. To je prostě realita, nikoliv rasismus či jiný “ismus”, nebo fobie, jak je dnes zvykem používat pro označení každého člověka, co se odmítá vzdát své národní identity a odmítá následovat multikulturní doktrínu.

EU, OSN, Rada Evropy, tři organizace, které mají za cíl, kdo ví proč, zcela odevropštit Evropu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 261,00 Kč
Vybráno 32.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 458 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
politicon.cz
207 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.