neomarxismus
9.9.2018
Kategorie: Společnost

Destruktivní filosofie neomarxismu

Sdílejte článek:

LUBOŠ ZÁLOM

Všechen současný marasmus, který vidíme v politice, ale i obecně ve společnosti, má původ v intelektuálním světě. Začalo to už dávno před první univerzitní revolucí v 60. letech, kdy se naplno projevilo dřívější intelektuální působení autorit, které pomalu zpracovávaly společnost a vštěpovaly jí naprostý hodnotový, morální i epistemologický relativismus: nic není dobré ani zlé, všechno jde, každý pojem si lze libovolně ohýbat, pravda neexistuje.

Multikulturalismus, myšlenka silného státu, všudypřítomná oikofobie, snaha potlačit a umlčet opoziční názor, nenávist vůči západní společnosti, rozklad identity jedince — to vše se setkává v jednom jediném bodě, jímž jsou filozofické univerzity. S trochou nadsázky lze říci, že lidé, kteří neprošli masírkou fakult humanitního zaměření, mají dnes na věci kolem nás zpravidla zdravější, racionálnější názor a jsou přístupní argumentům, nebo lépe řečeno argumenty hledají — snaží se najít odpovědi na otázky, co se to s naší společností děje a proč se to děje.

Bylo by však tragickým omylem odmítnout intelektuální svět jako takový, odmítnout filozofii a orientovat se na tradici či instinkty, nebo hledat útěchu v mystických autoritách. Pokud totiž podrobíme současný intelektuální svět důkladné analýze, můžeme dojít pouze k jednomu názoru: jeho určující charakteristikou je anti-intelektualismus. Zatímco intelektuální svět by měl mít v kostce jeden jediný úkol, tedy myslet, stanovil si úkol jiný: odmítnout myšlení, odmítnout rozum, a hlásat chaos. Chaos v hlavě, v jednání a nakonec i v politice. Intelektuály, filozofy však potřebujeme — racionální filozofy, kteří dají konečné odpovědi na otázky a obhájí renesanci rozumu. Já věřím, že lidé, např. ti, kteří dnes demonstrují v Chemnitzu (na něž se shodou okolností dívá socha jednoho z nejhorších filozofických ničitelů a šarlatánů, Karla Marxe), na takové odpovědi a na takovou renesanci čekají, alespoň podvědomě čekají na intelektuální vedení, které jim dá jistotu.

Pouze tak lze vrátit intelektuálnímu světu jeho skutečný význam a velikost. A pouze tak lze zachránit západní civilizaci před totálním úpadkem.

Autor: Luboš Zálom, AynRand.czFCB

lubos-zalom8847970_0

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 738,00 Kč
Vybráno 19.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 29 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.