karantena
26.5.2020
Kategorie: Společnost

Děsivé následky nedobrovolné karantény

Sdílejte článek:

JANE K.

Amerika

Alex Berenson, původně novinář pro významné americké noviny „The New York Times“ říká, že zavírat lidi doma je kolosální omyl. „Ten virus není zdaleka tak nebezpečný, jak se nám zdál před měsícem. Ale oproti tomu ekonomické a společenské škody, které jsme touto karanténou způsobili, jsou daleko horší, než jsme předvídali před měsícem,“ řekl. Zdroj ZDE.

Takže naše reakce na tento virus nadělala víc škody než virus sám.

A zatím co lidé sedí uzavřeni doma, s každým dnem stoupá naše ekonomická katastrofa, s každým dnem jsme na tom hůře co se týče nemocí, vyvolaných společenským isolováním a s každým dnem přibývá lidí, kteří nemají na zaplacení nájmu a často ani na jídlo.

Německo

Německý časopis „Bild“ se rovněž vyjádřil, že řešení předpokládané epidemie karanténou bylo snad to nejhorší, co bylo možno učinit. Několik významných německých osobností se k tomuto problému vyjádřilo zhruba stejně. Zdroj ZDE.

Profesor Klaus Püschel, významný patolog a vedoucí Institutu Mediciny při Hamburgské univerzitní nemocnici řekl, že nakonec COVID je zase jenom chřipka, která je ve většině případů naprosto neškodná. „Těch 180 mrtvých, kteří zemřeli na koronavirus jsme důkladně prošetřili a všichni trpěli již předtím jinými, těžkými nemocemi,“ prohlásil.

Profesor Stefan Homburg z University v Hanoveru a dřívější poradce Federální vlády se vyjádřil, že množství lidí, zasaženým koronavirem rozhodně neopodstatňují tuto karanténu. Zastává názor, že celému námětu se nevěnovalo dost pozornosti a nebyl dostatečně prověřen, ale honem, honem se spěchalo s karanténou.

Julian Nida-Rümelin, bývalý Ministr kultury prohlásil, že statistiky bez prozkoumání jejich podkladu způsobují paniku a nedovolují rozumnou diskuzi. „Musíme se ptát,“ říká, „kolik lidí zemřelo na COVID v Německu? Kolik lidí zemře na srdeční mrtvice? Kolik na rakovinu?“

Samozřejmě, na srdeční mrtvice a na rakovinu zemře nespočetně více lidí než na nějakou chřipku, i kdyby to COVID byl.

Významná novinářka Patricia Riekel se vyjádřila, že všecky tyto zákazy nepovažovala už ze začátku za vhodné. Nakonec, švédský přístup byl nejlepší, když bylo lidem doporučeno, aby udržovali odstup a nemocní aby se zdržovali doma. „To, co jsme viděli za posledních šest týdnů v Německu, bylo přehnané,“ říká. „Stali jsme se bezpáteřními a ještě navíc udavači.“

Anglie

Irský novinář Peter Andrews, žijící v Londýně zjistil, že kvůli karanténě zemřelo v Anglii o 8,000 více lidí než kdy jindy za stejné období. Tito lidé zemřeli doma, uzavřeni před jakýmkoliv „nebezpečím,“ které číhalo tam venku a zemřeli na jiné nemoci, které neměly s koronou nic společného. Zdroj ZDE.

Zato nemocniční úmrtí na jiné nemoci než COVID zaznamenala podstatný pokles. Aby ne, když skoro všechna úmrtí jsou dnes hlášena jako COVID!

Italie

Italie zaznamenala počet úmrtí v důsledku karantény o 12,000 vyšší než za stejné období v jiných letech. Většina těchto lidí zemřela na mozkové mrtvice a srdeční mrtvice.

Norsko

Universita v Oslo zkoumala vliv současné epidemie na psychický stav norských občanů a bylo zjištěno, že deprese a strach se u dospělých za období karantény více než ztrojnásobily. Zdroj ZDE.

Stejně tak 24-hodinová telefonní a internetová krizová linka, největší v celé zemi, která je při tamnějším kostele hlásila, že počet volajících, kteří vyjadřují sebevražedné sklony se ztrojnásobil.

Omid Ebrahimi, člen Oddělení psychologie na Universitě v Oslu řekl při rozhovoru s novinářem, že je velmi důležité si uvědomit, že pro mnohé jsou toto následky pouze dočasné, které pominou, jak se karanténa uvolní. Ale pro jiné bude mí toto následky dlouhodobé.

Samozřejmě, v Norsku mají kromě karantény ještě nedostatek slunce, což podstatně zhoršuje záporný vliv na psychický stav člověka.

Amerika, ještě jednou

Stejně lavinovitě se rozšířily psychické problémy i v Americe. Lidé, uzavřeni doma, s temnými vyhlídkami do budoucnosti, kdy jim hrozí ztráta zaměstnání a tím i ztráta obživy, propadají zoufalství. Zdroj ZDE.

V období od poloviny února do poloviny března, což je jeden měsíc, vzrostlo množství předepsaných léků proti nervovým potížím o 34%; množství léků proti depresi o 18.6% a proti nespavosti o 14.8%. Více než dvě třetiny všech těchto léků, neboli 78% byly nové recepty.

Proč veřejná media pořád dále straší, i když množství nemocných klesá?

Něco není rozhodně v pořádku, protože veřejná media stále dál straší s následky, když uvolníme všecka opatření příliš „rychle.“ Příliš rychle? Svět se nám hroutí pod nohama, naše firmy krachují, lidé nemají na základní potřeby a šílená media by nejraději držela karanténu ještě pět let. Co asi sledují? Naše dobro, anebo totální kolaps národního hospodářství, ekonomie, lidské společnosti a všeho ostatního, co s tím souvisí. Rádi by nás asi nahnali zpátky do jeskyní, o hladu, zdeprimované a zoufalé. Jedná se jim opravdu jen o to, aby zabránili obyčejné a ještě ke všemu ne příliš agresivní chřipce?

Americký tisk a televize straší, že dojde ke „katastrofě,“ když karanténu uvolníme „příliš brzy.“ Podle nich, „ignorováním vědy“ si říkáme o „další vlnu,“ která bude ještě horší a smrtelnější než ta první. Někteří propagátoři se dokonce snížili natolik, že prohlašují, že „odstranění karantény ponecháno náhodě je ‚pokoušení matky přírody, aby zabila buď vás, nebo někoho, koho máte rádi.‘“ Toto konkretně prohlásil Dr. Frieden, odborník na infekční nemoci, financovaný nadacemi Bloombergovou a Zuckerbergovou a stejně tak nadací Billa a Melindy Gates. Samí bergové a ještě k tomu Gates! No, to je nadělení. Zdroj ZDE.

Vydírají nás, to je všecko. Citově nás vydírají.

Je zde zjevná snaha dostrašit nás natolik, abychom poctivě seděli doma, vzdychali a plakali nad zničeným výhledem do budoucna, propadali depresím a pokud je nám více než šedesát, abychom spáchali sebevraždu. A přitom máme ještě děkovat, že kvůli náhubkům a stannému právu jsme získali tu privilegii, že jsme nepodlehli jedné obyčejné chřipce z mnoha. Té jedné, jediné a ubohé, slabé a neduživé chřipce!

A to jsme zažili španělskou chřipku, asijskou chřipku, hong-kongskou chřipku a mnohé jiné chřipky a přese všecky jsme se dostali i bez náhubků a bez stanného práva.

V Americe bylo lidem původně řečeno, že karanténa je na to, aby nebyly nemocnice přecpány nemocnými. Straší s tím, jak počet mrtvých stále stoupá a přitom nemocnice jsou prázdné, některé dokonce propouští personál, protože nemají co dělat. Tak jak to ve skutečnosti je?

Jestli chcete vědět skutečný stav zasažení koronavirem, klikněte si na worldometers.info a uvidíte sami. Když zvolíte „view by country,“ tak dostanete rozpis na jednotlivé země světa. Celkový počet úmrtí na koronavirus je (dnes) celosvětově 323,620. Co je to proti 17.65 milionům ročně na srdeční a cévní nemoci, 8.93 milionům za rakoviny a 1.34 milionům na autonehody?

Chlapci a děvčata, padli jsme snad všichni na hlavu, že jsme tak hnusné a nízké propagandě uvěřili?

Prevence proti chřipce

A to je navíc prevence proti této nemoci tak snadná! Bylo zjištěno, že v zemích, které měly nejvyšší úmrtnost na koronavirus, což byla hlavně Italie, Španělsko a Anglie, byl objeven společný jmenovatel: všichni postižení měli podstatně nižší hladinu vitaminu D.

A z čeho že je vitamin D? No přece ze slunce!

A my se budeme zavírat doma, nevystrčíme nos, slunce jsme neviděli už několik týdnů, takže se pak nemůžeme divit, že až zase vyrazíme do ulic, že nás může chřipka dohnat na nejbližším rohu.

Francie

Jakmile byly zákazy a příkazy jen trochu uvolněny, Žluté vesty okamžitě vyrazily do ulic a vrátily se ke své oblíbené činnost: k protestování. Tentokrát se spojili s další podobnou skupinou, s tak zvanou Černou skupinou protestujících a již 15. března uspořádali další protest, nazvaný „Černé jaro.“ Video je ZDE.

 

 

ZDROJE:

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 655,00 Kč
Vybráno 7.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 943 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 3,21 out of 5)
Loading...
politicon.cz
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.