MIGRANTILOD2
19.12.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Desítkám milionů migrantů nebudou aplikovány vakcíny, za vedlejší účinky by totiž museli nést zodpovědnost výrobci

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Jak všichni dobře víte, tak za genetické preparáty, jejichž účinnost je pofiderní a vedlejší účinky více než časté (a ty dlouhodobé neznámé), nenesou výrobci ani nejmenší zodpovědnost. Z té je vyvázaly přímo vlády, které měly přesunout zodpovědnost buď na občana nebo na stát.  Pokud je ovšem kdokoli občanem země, která na sebe (případně občana) zodpovědnost nepřesunula, pak za vedlejší účinky zodpovídá právě výrobce. Jenže to se firmám, které moc dobře ví, že lidem nabízí šmejdy, nikterak nezamlouvá…

Desítky milionů přistěhovalců by mohly být bez vakcín z globálního programu, protože někteří farmaceutičtí giganti se obávají právních rizik škodlivých vedlejších účinků.

Jedná se o interní dokumenty od aliance pro vakcíny Gavi, které získala agentura Reuters. Mnoho farmaceutických gigantů požadovalo, aby byly postiženým proplaceny možné vedlejší účinky, které postihují jednotlivce, ze strany jejich státu, ale když vláda není pod kontrolou, není to možné.

Problém zahrnuje mimo jiné osoby vysídlené v důsledku krizí v Myanmaru, Afghánistánu a Etiopii, na které se nevztahuje vládní očkovací program. Zodpovědnost za případné vedlejší účinky by tak nesli výrobci, což oni odmítají.

Pro takové lidi byl globální očkovací program COVAX zřízen jako takzvaný humanitární nárazník, který má být spravován humanitárními skupinami. K tomu však neexistuje žádný mechanismus, který by nabízel kompenzaci.

Gavi spolupracuje s COVAXem společně s WHO. Uvádí, že zejména neziskovky, které žádají o dávky, nemohou nést právní riziko a že k dodávkám může dojít pouze tehdy, pokud sami farmaceutičtí giganti přijmou rizika.

Počet společností, které odškodnění za daných okolností akceptují, je malý a představuje menšinu výrobců vakcín v rámci programu. Více než dvě třetiny vakcín v nástroji COVAX pocházejí od společností Pfizer, AstraZeneca a Moderna. Jenže právě tyto společnosti odmítají za vedlejší účinky jakkoli zodpovídat.

Asi 167 milionů lidí se tak k dotyčným vakcínám vůbec nedostane. Natož, aby jim je někdo pod výhružkami nutil, jako to známe z Evropy či některých států USA…

Myslím, že občané dotčených zemí, které se neupsaly výše výše uvedeným farmaceutickým firmám, mohou být nakonec rádi, že nebudou zahrnuti do jednoho velkého globálního experimentu tak, jako například Evropané. Proč jsou do něj zahnuti právě Evropané je snad každému jasné…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 633,00 Kč
Vybráno 36.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 8 530 times, 9 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
50 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)