ISLAMEU

Deset minut po dvanácté

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilVelmi nezvyklé zprávy začínají v posledních dnech přicházet ze Západu. Z onoho liberálního, multikulturního Západu, prodchnutého duchem vzájemného pochopení a tolerance, kde se různé kultury v míru obohacují a který je naším nedostižným vzorem. Alespoň tedy podle našich medií s Českou televizí v čele….

Francouzský prezident Emmanuel Macron před pár dny požádal muslimské vůdce, aby přistoupili k  „chartě republikánských hodnot”. Tedy požádal… Přesnější by bylo, dal jim ultimátum 15 dní, aby s tímto dokumentem vyslovili závazný souhlas. Uvedl, že podpis charty bude stvrzením francouzských hodnot a současně zárukou, že islám je ve Francii jen náboženstvím, nikoli politickým hnutím. Měla by tím také být učiněna přítrž náboženskému a ideologickému zasahování cizích zemí.

O co v dokumentu jde? Má být vytvořena Národní rada imámů, schvalovaných státem. Přísně bude omezeno domácího vzdělávání (které muslimská komunita zneužívá k indoktrinaci). Budou velmi přitvrzeny tresty pro ty, kdo by zastrašovali veřejné činitele z náboženských důvodů. Všechny děti obdrží identifikační číslo a tím bude sledována jejich školní docházka. Rodičům, kteří dítě do školy posílat nebudou, bude hrozit až šest měsíců vězení a vysoké pokuty. Dále pak bude zakázáno a trestáno sdílení osobních údajů o konkrétním člověku způsobem, který jej umožní vyhledat osobám, co mu chtějí ublížit. Jde o zjevnou reakce na nedávné podřezání učitele, ke kterému pachatele doslova dovedli jeho muslimští žáci.

Ještě o něco důrazněji pak do toho hrábli u našich sousedů, v Rakousku. Ve středu minulého týdne tam vláda projednala a schválila Protiteroristický balíček opatření na zabránění islámistických útoků v zemi. Návrh obsahuje ustanovení nového trestného činu s přímo revolučním názvem –  trestný čin politického islámu.

Je tu i článek o  „preventivním zadržování” osob podezřelých z plánování teroristických trestných činů, a to i v případě, že k útokům dosud nedošlo. Bude tedy možné zavřít plánovače už ve stádiu přípravy. A co je moc hezké –  má s nimi být zacházeno jako se zločinci trpícími duševní chorobou. „Pokud může být mentálně nenormální porušovatel zákona uvězněn na celý život, protože je hrozbou, pak může být uvězněn i terorista, který je hrozbou na celý život,” pravil k tomu Kurz”

Součástí navrhovaných opatření  je také „kontinuita dohledu”,  což v praxi znamená, že nebezpečný islamista, který bude po odpykání trestu propuštěn, dostane elektronický náramek, nafurt. Protože „mnoho z nich je časovanou bombou, jak dohled zdůvodnil rakouský kancléř. Uznal také, že tato opatření jsou sice „velikým zásahem do práv občanů, ale podle mého názoru nezbytným krokem k ochraně obyvatelstva”. Kromě všeho, dosud uvedeného, pak budou odsouzenému islamistovi doživotně odebrány také všechny sociální dávky, řidičský průkaz a rakouský pas.

Návrh nových zákonů by měl být, podle plánů vídeňské vlády, připraven počátkem prosince a v rakouském parlamentu pak projednán do konce roku.

Vzpomínáte ještě na to zděšení, když s něčím trochu podobným vyšli na veřejnost lidé z IVČRN? V roce 2015,  před pěti lety. To bylo pohoršení a křiku o xenofobních, zaprděných, rasistických čecháčcích, to bylo vyhrožování tresty za hanobení rasy a národa a šermování předsudečnou nenávistí…. A ejhle, teď s tím začínají ikony demokracie. Francie, Rakousko.

Nicméně nadále soudím, že by bylo lépe se z Únie, která čím dál víc připomíná chalífát ve stavu zrodu, urychleně vzdálit. A oddělit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč

Celkem za měsíc: 13 000,00 Kč
Vybráno 37.14%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 744 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
62 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.