krysyorel
14.4.2017
Kategorie: Ekonomika

Deratizace státu? Odluka politiků od rozdělování veřejných rozpočtů

Sdílejte článek:

MICHAL HÁJEK

Buďme upřímní, všichni to v hloubi duše víme. Že nepotřebujeme politiky, aby nám říkali co máme dělat, ke komu být solidární, co nebo koho podporovat – to přece víme sami. Jestliže je třeba úředníků, policistů, armády, dálnic, nepotřebujeme politiky aby nám říkali, že to něco stojí – to také víme sami. Ale musíme to platit sami, z našeho výdělku, abychom si uvědomili cenu takové služby. Jedině tak můžeme fundovaně rozhodovat o svých věcech, což je demokracie – mimochodem, vše ostatní je tyranie, diktatura, v našem případě diktatura přerozdělování (alespoň takto si naši éru bude pamatovat historie).

Musíme usilovat o to znát a “cítit” cenu každého jednoho úředníka, policisty, vojáka, hasiče, myslivce, fotbalisty, zemědělce, cenu školného na kvalitní škole, cenu svého zdraví. A to lze jedině tak, že tu cenu budeme skutečně sami platit, že si na to musíme sami vydělat. Současný stav, kdy všechny tyto “ceny” služeb určuje stát (politici!) za cenu, kterou nelze zkontrolovat, za podmínek, které nelze ovlivnit (například počty státních zaměstnanců bez ohledu na to zda jsou objektivně potřeba či nikoli), z peněz, které nelze identifikovat (nikdo netušíme kolik skutečně na co platíme) s výsledkem který je nepřijatelný (brutální deficit a kvalita služeb státu fatálně neodpovídající zdanění a odvodům), to je prostě nehorázný podvod s cílem nás všechny brutálně okrást.

Stát budoucnosti je aplikace. Ano, aplikace, přesněji řečeno konfigurátor. Konfigurátor s minimem úředníků, kteří se starají o funkčnost “systému”, ale nikoli o jeho obsah. Přímá demokracie bez nesmyslných hranic, prostředníků a korupce – to je naše budoucnost. A tento stát, přesněji aplikace, bude fungovat stejně jako když si konfigurujete auto: základní povinná výbava (armáda, policie, hasiči, reprezentace státu vůči zahraničí, příspěvek na základní infrastrukturu typu letiště a dálnice) za cenu odpovídající tomu, kolik toho využijete. A k tomu volitelné služby (napřímo od poskytovatelů, nikoli státu – například zdravotní pojištění, důchody, školství). Takhle jednoduché to je – a nepotřebujete volby, politiky ani přerozdělování.

A mimochodem: jestliže ti, co se o sebe starat nechtějí, používají stát, aby dostali “legálně” peníze druhých, je to zločin. A dokládá to, že stát je jen a pouze námezdní stroj na peníze. Takový stát ale nemusíte respektovat, protože z hlediska vyššího principu mravního zločin na státu, který je sám zločincem, není zločinem.

ZDROJ: Michal Hájek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 136,00 Kč
Vybráno 6.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 32 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.