podnikatel1
16.5.2021
Kategorie: Ekonomika

Den českých podnikatelů a živnostníků

Sdílejte článek:

RADOMIL BÁBEK

Datum 15. května nebyl jako Den českých podnikatelů a živnostníků zvolen náhodou. Toho dne, přesně před 130 lety (1891), navzdory překážkám, které tehdejší mocenská garnitura přichystala, byla zahájena Jubilejní zemská výstava. Historický milník. První samostatné vystoupení českých podnikatelů na veřejnosti. Přehlídka rozvoje a vyspělosti všech odvětví českého hospodářství i důkaz nezdolnosti českého podnikání. Hrdá oslava šikovnosti a práce českých živnostníků a podnikatelů.

Podnikání je práce, která přináší svobodu
Každý živnostník a podnikatel sám rozhoduje o tom, jakou činnost chce dělat, jakým způsobem ji bude vykonávat a v jakém čase a místě ji bude realizovat.

Podnikání je práce, která vyžaduje vytrvalost
Každý živnostník a podnikatel ví, že záměr a vize nestačí. Podnikání není náhodná, či občasná činnost. Důležitá je kvalita a největší devizou je spokojený zákazník (či klient), který se opakovaně vrací.

Podnikání je práce, která zvyšuje kvalitu
Každý živnostník a podnikatel ví, že produkt, výrobek či služba musí být lepší, nebo rychlejší, než má konkurence. Úspěch na volném trhu prostě závisí i na tom, že je nabídnuto něco navíc.

Podnikání je práce, která znamená odpovědnost
Každý živnostník a podnikatel se pod svou práci (či služby) podepisuje svým vlastním jménem. Důležitý je nejen výsledek, ale i prostředky a cesty, které k jeho dosažení vedou.

Podnikání je práce, která vytváří hodnoty
Cílem všech živnostníků a podnikatelů je dosažení zisku. Díky němu živí nejen sebe, své rodiny a své zaměstnance. Z jejich výdělků je financován rozvoj a prosperita celé země.

Podnikání je práce, která značí odvahu
Na každého živnostníka a podnikatele je vyvíjen tlak ze strany kontrol a úřadů, protože musí dodržovat téměř dva tisíce zákonů a vyhlášek. Navzdory vládě, která je veřejně označuje za podezřelé podvodníky a zloděje, jsou to stovky tisíc živnostníků a podnikatelů, kteří jsou motorem naší ekonomiky.

Historie v rámci Jubilejní zemské výstavy připomíná jen některá jména. Kolben, Daněk, Škoda, Křižík, Ringhoffer… Neprávem. Na Jubilejní zemské výstavě představilo své výrobky, produkty a služby téměř 9 000 dalších podnikatelů. Bez jejich účasti by tehdejší výstava nebyla možná. Symbolicky právě na ně a jejich práci navazuje celá řada současných živnostníků a podnikatelů. A to přes veškeré ústrky, které jim současná vládní garnitura naděluje. Právě jim a jejich práci chceme vzdát hold. Proto je 15. květen – Den českých podnikatelů a živnostníků – jejich svátek. Chceme, pokud možno společně, vyvíjet tlak na Parlament, abychom dosáhli uznání tohoto svátku za významný den ČR.

P. S. Podnikatelské odbory chtěly 15. května uspořádat (vše bylo připraveno) několik větších akcí. Z mnoha různých příčin jejich konání nebylo možné. Lze si jen velmi obtížně představit, že by si někdo ze současné vládní garnitury na Den českých podnikatelů a živnostníků vzpomenul. Pojďme jim připomenout, že tady jsme. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 393 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
6 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)