NEMKRIZE
8.1.2016
Kategorie: Společnost

Demontáž státu v přímém přenosu

Sdílejte článek:

TOMÁŠ VANĚK 08|01|2016

Moje úvaha se nebude týkat nějaké rozvojové země nebo Sýrie.  Bude se, bohužel, týkat Německa. Toho Německa, které většina z nás vždy vnímala jako právní stát a chování jehož politiků nám bylo vytrvale dáváno za vzor.

Neuplynulo ani pár let  a situace je diametrálně jiná.  Není to ani týden, co došlo k hromadným útokům na ženy a reakce německých politiků je pozoruhodně jednotná. Blekotají a průhledně lžou jak malé děti.  V Kolíně nad Rýnem dokonce zcela oficiálně přiznali, že existuje část města, kde neplatí německé zákony a stát není schopen  zajistit bezpečnost svých občanů.  Přitom zajištění vnitřní a vnější bezpečnosti je spolu s ochranou hranic základní funkcí státu, a také základem „společenské smlouvy“ mezi občany a státem.  Protože stát, který těchto funkcí není schopen, je občanům zcela k ničemu.

V tomto případě je situace ještě horší, protože německý stát má dostatek „technických prostředků“ k udržení pořádku.  Je toho tedy nepochybně schopen, ale evidentně ne ochoten.

Stačí si jen připomenout, jak masové nepokoje řeší jinde.  V USA, když policie nestačí, povolá guvernér  národní gardu,  v Israeli  je okamžitě povolána armáda.  V současném Německu starostka Kolína doporučuje ženám chodit s rukama nataženýma před sebe. Bude jistě zajímavé sledovat, jak na to zareagují němečtí občané.

V této souvislosti padá i mythus o „čestných západních politicích“, kteří v případě selhání okamžitě odstupují ze svých funkcí.  Co může být horší selhání než neschopnost a neochota zajistit bezpečnost svých vlastních občanů?  Jsem docela zvědav, jak to v tom Kolíně nad Rýnem i jinde dopadne.  Nicméně se obávám, že zůstane u toho blekotání.

Jaké z toho plyne pro nás poučení?  Především je třeba si uvědomit, že přehlížení a bagatelizaci bezpečnostních rizik si mohou dovolit (na svou vlastní odpovědnost) jednotlivci.  V případě politiků jde o neomluvitelné selhání, po kterém by měl následovat nekompromisní vyhazov z funkce.  Protože ve chvíli masivního zhoršení situace bývá už pozdě.  Ne že by technická řešení  neexistovala – ale ti samí politici je nehodlají použít, čím celou situaci dále zhoršují.  Dalším problémem je pasivita občanů, kteří svůj nesouhlas se situací obvykle ventilují (dříve) u piva, nyní na sociálních sítích a domnívají se, že tím něco vyřeší.  Skutečností bohužel je, že tímto způsobem nevyřeší vůbec nic, jen oklamou sami sebe.  Je prostě potřeba jít k volbám, a když zrovna nejsou, tak „do ulic“.  Jinak si jich dnešní „elity“ ani nevšimnou. A jistě nikdo z nás netouží po tom, aby se naši politici chovali jako ti dnešní němečtí.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 432,- Kč
Vybráno 38.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 31 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...