slaves-1-1-678x381
14.7.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Demonstranti Black Lives Matters nějak zapomněli, kdo zrušil otroctví!

Sdílejte článek:

RUK

V posledních týdnech je evropsko-americká civilizace sužována demonstracemi proti údajnému rasismu, kdy radikální levicoví a protikřesťanští aktivisté prohlašují, že jsou mluvčími hnutí. Jejich výroky jsou často plné proti-bílého rasismu, nebo se otevřeně proměňují v útok na tradiční hodnoty evropsko-americké civilizace, jako je křesťanství.

Zdá se však, že nějak zapomněli, že to byli právě bílí lidé, kteří učinili otroctví nelegitimní a donutili Afričany, muslimy a další, aby otroctví také zrušili.

List Catholic media před několika dny informoval, že dav protestantů proti rasismu v Kalifornii šel do popředí místní vlády, aby zničil sochu křesťanského svatého Junipera Serryho. Skupině místních mladých katolických křesťanů se podařilo sochu před vandaly ochránit. Důraz na odhodlání protestujících proti údajnému rasismu je v tomto případě záměrný, protože o charakteru Junipera Serryho není nic rasistického.

Naopak, jediná věc, která, jak se zdá, trápí tyto protestující, jsou jeho bílé španělské kořeny a proklamace křesťanství. Jsou tito údajní bojovníci proti rasismu více rasističtí vůči bílým, nebo jsou motivováni nenávistí vůči křesťanům?

Podle popisu události se rozzuřený dav  pokusil za pomocí násilí zaútočit na křesťany, kteří chránili sochu svatého muže svými vlastními těly. Díky včasnému zásahu policie nebyl nikdo zraněn.

Zatímco se situace vyvíjí, demonstrace proti údajnému rasismu se stále více proměňují ve veřejné demonstrace nenávisti vůči bílým, křesťanství a tradiční evropsko-americké civilizaci. Radikální levičáci a socialisté se stávají mluvčími těchto „anti-rasistů“, kteří ani neskrývají své pohrdání tradiční společností.

Například Shaun King, jeden ze zástupců hnutí Black Lives Matter, který je také známým levicovým spisovatelem, vyzval ke zničení soch Ježíše Krista, protože jsou údajně symbolem „bílé nadvlády“.

Dnešní vlna demonstrací proti rasismu s podtextem nenávisti vůči křesťanům a tradiční evropské civilizaci není pro křesťany nic nového. Poprvé, vůdci francouzské revoluce na konci 18. století hovořili tak nespoutaně a rozpoutali masovou vraždu křesťanů a zejména kněží.

Bylo to vícekrát, kdy byli křesťané perzekuováni údajně revoluční silou bojující za lepší svět, ať už to bylo během Pařížské komuny v roce 1871, během komunistické revoluce v Rusku na počátku 20. století, nebo během republikánské vlády ve 30. letech 20. století.

Pokud by tito údajní vůdci protirasistických demonstrací dostali dnes příležitost vládnout, mohli by být stejně brutální jako jejich levicoví předchůdci.

Ale buďme spravedliví, tito levicoví bojovníci za lepší svět se nezaměřovali jen na křesťany, ale stejně brutálně terorizovali muslimy a buddhisty v komunistickém Sovětském svazu. Podobně v komunistické Číně během kulturní revoluce.

Je však důležité si pamatovat jednu věc. V roce 1537 vydal papež Pavel III. Encykliku Sublimis Deus, ve které odsoudil otroctví a zakázal křesťanům ho praktikovat. Toto je nejznámější důkaz, že Evropa byla po staletí proti otroctví a rasismu před tím, než se objevila levice a hnutí Black Lives Matter.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 261,00 Kč
Vybráno 32.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 936 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
politicon.cz
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.