demnstrace3
23.9.2019
Kategorie: Společnost

Demonstrace v ulicích

Sdílejte článek:

J3K

Demonstrovat je v dnešní době módní. Účastníci těchto akcí překvapují tím, čím se dokážou zabývat. U nás je okruh témat nepříliš široký, což je dané tím, že pouliční ukázku síly organizují v zákulisí pořád ti samí lidé. Ať už jsou do demonstrace proti prezidentovi, vládě, jejímu předsedovi, klimatu a automobilům, vždy se na pozadí pohybuje skupina liberálů nebo pseudozelených a Pirátů, což vše je skoro to samé. Ideologický základ a financování také pochází ze stejných zdrojů a na dálku smrdí dolarem a eurem. Zfanatizovat dospělé není nic tak složitého, ovšem u mládeže je to jednodušší a jde spíše o to, kolik dnů či týdnů bude trvat, než bude připravena jít do ulic.

Absurditou demonstrací u nás je skutečnost, že ani ta dosud největší zdaleka nevypovídá o skutečném rozložení sil na politické scéně. I při spojení opozice do jakéhosi demobloku nazvaného Demokratický je pořád více voličů na straně vládní koalice. Čapí hnízdo již není aktuální, takže bude třeba hledat další střelivo, kterým by bylo možné Babiše odstřelit. Jeho ego opět stoupnulo, zároveň se ukázala slabost opozice sjednocené v bloku a v tomto spolupracující s Piráty. Babiš upevnil momentálně svou moc, obhájil svůj post a opět začne tlačit na pilu. A sáhne li na peníze politickým neziskovým organizacím, případně ustojí li veškeré další tlaky, lze očekávat, že se ze řetězu utrhne úplně, navíc získá další politické body. Lidé mají totiž loupežných uskupení z neziskového sektoru plné zuby. Již přišel na to, že mu od hlučných Kalouska s knížetem a Rakušana, či naopak jen hudrujícího Fialy nic nehrozí a Piráti si zase svým pražským vládnutím řežou vlastní větev, na které sedí. Neziskovky budou hlučně remcat, organizovat nepokoje, ale nakonec dojde ke smíru.

Lid v ulicích vzbuzuje hrůzu především u majitelů vozidel v nich zaparkovaných, také u dopravců a majitelů domů, u nichž se akce konají. Jinak však jde o plácání pádlem do vody. Mináře z Milionu chvilek musí štvát, že si nevzal do své zóny působení životní prostředí, to mu uniklo. Mohl mít o pár demonstrací více. Herci se nadále ztrapňují v různých představeních před lidem. Boj proti Babišovi se stal folklórem, nyní se přidali k ekošílencům a jsou schopní bojovat třeba i za zdraví delfínů ve Vltavě. Dochází k blokádám komunikací, aktivity se budou zvyšovat. Brzy dojde ke střetům s běžnými obyvateli, dojde i na ničení aut. Je s podivem, že to nechává policii v klidu, protože to vše může přejít k násilí kolem silnic. Rozdělování společnosti pokračuje.

Demonstruje se i v zahraničí, jen se o tom dozvídáme sporadicky. Jestliže v Itálii probíhají masívní akce svolané na podporu odstoupivšího ministra vnitra a bijce pašeráků migrantů Salviniho a o povstání Žlutých vest ve Francii se informovalo minimálně, každé upšouknutí v Moskvě je náležitě zveličeno a mnohokrát zdůrazněno. Ale o tom, že britskými městy prochází průvody muslimů požadujících stále více práv, ČT a jí názorově blízká média mlčí. Též o demonstracích namířených proti migraci. Školní akce u nás organizované studenty, školáky a některými pedagogy podporovanými některými politiky jsou už poté třešničkou na dortu. Místo kvalitního studia postávat před školou, případně vyjít do ulic s naprosto scestnými ideami zaznamenanými na primitivních transparentech, je přeci tak cool. Prezentovat vlastní neinformovanost, neznalost a naivitu se vyplácí. Kšeftmani a politici objevili nový zlatý důl. Jedni na peníze, druzí na voliče. Příprava potěru se totiž vyplácí. A za pár let se převaha ovládaných a mnohého schopných ukáže ještě více. Tedy pokud do té doby nepochopí, jaké šašky ze sebe nechávali dělat.

Týden určený ekošílenství je tady a lze doufat, že rychle a bez škodlivých průvodních jevů rychle odejde. Profesionální organizátoři demonstrací už se chystají na 17.listopadu, to bude možná i horko. Ale jinak lze považovat všechny tyto akce za vyhazování peněz, ztrátu času a ukázku hlouposti. Demokracie má svá pravidla a i když v nich i demonstrace mají své místo, momentálně opravdu není příliš důvodů jimi něco měnit. Babiše lid nesvrhne, lynčovat se také nebude, takže jde jen o ukázku nemohoucnosti opozice. Ta by si měla udělat pořádek ve svých řadách a hlavách. Babiš je opravdu zlobr, ale má to natolik dobře zorganizované, že ten dav v ulicích ustojí.

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 149 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
politicon.cz
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.