PLSCHULTZ
17.12.2015
Kategorie: Společnost

Demokratické volby v Polsku, podle Martina Schulze státní převrat. Tak snad nepoteče krev

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK MATĚJKA 17|12|2015

„To, co se tam děje, má charakter státního převratu a je dramatické,“ řekl pro stanici Deutschlandfunk  Martin Schulz na adresu Polska. Kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zakázali?

„Státní převrat neboli puč je (často násilné) svržení legitimní vlády a převzetí politické moci ve státě. Pučisté tvoří obvykle malou skupinu (například vysocí vojenští důstojníci). Pučisté se zpravidla zmocní výkonné moci a podřídí si jak zákonodárnou, tak soudní moc. Existují různé definice puče a hodnocení konkrétní politické události jako puče (nebo revoluce, povstání, atd.) většinou závisí na míře osobních sympatií pozorovatele vůči stávajícímu režimu, nebo vůči pučistům. Úspěšným pučem byl například Napoleonův převrat v roce 1815, Kaddáfího převrat v Libyi roku 1969 nebo roku 1999 Mušarafův převrat v Pákistánu.“ (zdroj: Wikipedia)

Benito Mussolini kdysi řekl: „Jasná pravda, zřejmá všem očím, které nejsou zaslepeny dogmatismem, je to, že lidé jsou možná unaveni svobodou. Mají jí příliš mnoho.“ Takový Josif Vissarionovič Stalin šel ještě dál: „Myšlenky jsou mocnější než zbraně. Nedovolili jsme našim nepřátelům mít zbraně, proč bychom jim měli nechat myšlenky.“ Martin Schulz je zatím opatrnější. Ten se v souvislosti se státním převratem, jak ho vnímá on, když nám tak pěkně srovnal konzervativní stranu Právo a spravedlnost a její výsledky v demokratických volbách do řady s Kaddáfím a Mušarafem, jen domnívá, že by proti výsledkům v Polsku mělo zasáhnout vedení EU a přivést Poláky zase na správnou cestu.

V souvislosti s  hodnotovou krizí v Evropské unii je zajímavé sledovat průběžná vyjádření vrcholných politiků. Někteří vydírají zastavením dotací, když členské státy odmítnou povinné kvóty na přerozdělení nelegálních ekonomických migrantů. Vždy jsem říkal, že dotace jsou jen nástrojem k zajištění poslušnosti a je to tady.

Merkelová otočila a z původního „je bezesporu obohacující, když u nás chce někdo žít, tito lidé by se v Německu měli cítit jako doma, jistě je také důležité, aby zde mohli bez problémů pracovat,“ na adresu přicházejících imigrantů z Afriky a Blízkého východu při akci #přijímám, teď nově na sjezdu své strany prohlásila, že drasticky sníží počet uprchlíků přijíždějících do Německa.

Začal zkrátka čas boje o volební hlasy a lidé v nich mívají krátkou paměť. A Martin Schulz? Ten mluví z pozice předsedy Evropského parlamentu o státním převratu v Polsku a potřebě zasáhnout. Mimochodem, jen tak bokem, když jsem viděl na videu, jak v Evropském parlamentu hlasují desetkrát za minutu, přičemž než jim přeloží obsah hlasování do sluchátek, hlasuje se už o něčem jiném, vzpomněl jsem si na Černé barony: „Počkejte, Halíku. Pro začátek jeden takovej názornej příklad, to neškodí, ne? Vemte si, soudruzi, takovej samopal vzor 24. Kontrolní otázka: teď by mě zajímalo, jestlipak víte soudruzi, jakou má takovej samopal kadenci. Nevíte, co? Tsch! Chacha! Podívejte se, já vám to řeknu naprosto přesně, soudruzi: takovej samopal vzor 24 má kadenci ta-ta-ta-ta-ta-ta-ta!!! Někdy ještě mnohem rychlejší. Tak teď to víte, ale jako kdybyste to nevěděli! Jinak politická diverze a vojenský soud.“

Pro další ohnutí významu pojmu demokracie, natož snad významů pojmů jako jsou svoboda, suverenita, svrchovanost nebo solidarita, dělají vrcholní představitelé Evropské unie maximum. Já jen doufám, že lidé ve volbách postupně vymění tyto novodobé totalitáře, nerespektující výsledky voleb členského státu EU a žádající o zásah proti takovému odpornému eurounijnímu puči v očích Martina Schulze, dřív, než v Evropě zase poteče krev v ulicích.

ZDROJ: František Matějka

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 33 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...