jourovaeu
7.4.2020
Kategorie: Politika

Demokracie ohrožena?

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Pošleme tam místo ní Štrougala, pokud žije, zvedne jim to efektivitu a IQ. Jourová, zodpovědná v Komisi za otázky právního státu, prohlásila ve Weltu, že vidí v krizových zákonech nebezpečí pro demokracii v Evropě. Koronavirus nesmí zabít demokracii. Komise zkoumá v dotčených zemích (hlavně Maďarsko) nejsou-li nerušeny základní paragrafy evropského zákona (čl. 2). Pokud tomu tak je, zasáhneme. Komise podle ní detailně analyzuje maďarský zákon, má dávat vládě možnost cenzurovat reportování o koronaviru. Jourová sdělila svoje myšlenky o zákonu maďarské ministryni spravedlnosti Judit Vargové. Varoufakis vidí velké nebezpečí pro Evropu v celé Komisi. Nikdy se neukázala nekompetentnost Evropské unie tak přesvědčivě jako dnes.

.
Maďarský parlament přijal 30. března zákon o boji s koronavirem, následující den zákon vstoupil v platnost. Obsahuje konkrétní pravidla týkající se mimořádné situace, vláda v krizovém období řídí zemi dekrety. Zákon mj. specifikuje i trestní zodpovědnost pro osoby, které šíří nedostatečná a matoucí fakta, která brzdí efektivitu protivirové obrany. Jakýkoliv Orbánův postup a řešení vyvolá v evropskounijních kašparech vlnu nenávisti a vyhrůžek, tak je tomu i v tomto případě.

Virus zabijí v evropských zemích ve velkém, ale Orbán trápí i Evropský parlament víc než virus samotný, parlamentní frakce evropských lidovců chce vyloučit Orbánův Fidesz ze svých řad, šéf frakce evropských socialistů Stanišev: „Orbán je antidemokratický recidivista“. Viktor Orbán k nenávistné evropskounijní kampani: Koncentruji energii na záchranu života a zdraví spoluobčanů. Nedokáži si představit, že někdo může mít takové fantazie o záměrech v jiných zemích, v těchto dnech je to drahý luxus.

3. dubna vvystoupil Orbán maďarském rádiu: „ Brusel se zabývá Maďary, měl by se zabývat virem. Sedí v Bruselu v nějaké bublině a vyměňují si myšlenky místo toho, aby zachraňovali životy”. Premiér dál řekl, že maďarský parlament pracuje velmi tvrdě a mimořádné pravomoci maďarské vládě jsou zhruba stejné jaké má francouzský prezident v době míru. „Je zřejmé, že jde o politický útok, někteří lidé chtějí tuto zemi ukrást, chtějí její zdroje, Soros je v čele této sítě a jeho lidé sedí v Bruselu. Nevrátíme se k ekonomice založené na pomoci, na jejím konci je totiž úvěr a cesta, která končí u mezinárodního měnového fondu a u finančních spekulantů Sorosova typu“. Viktor Orbán řekl, že 7. dubna představí Maďarům kolosální plán oživení maďarské ekonomiky. Orban vymyslí kolosální plán, Jourová se pravděpodobně vrátí k agendě, kterou se zabývala počátkem března, kvóty žen v hospodářských grémiích a gendrové platové diference.

V demokratických státech rozhoduje přímo lid nebo jeho volení zástupci v parlamentu, jiná forma není moc osvědčená. Jourová z milosti Babiše, Leyenová z milosti Merkelové, Thierry Breton z milosti Macrona atd., evropskounijní komisaři rozhodují antidemokraticky z principu, ale v absurdní Evropské unii mají drzost spekulovat o maďarském parlamentu. V systému otevřeného lobismu, korupce a nepotismu se nevymyslí nic kloudnějšího než vyhrožování a sankce proti suverénním demokratickým státům. Sankce si nechávají schválit a požehnat soudy, jejichž hlavním principem rozhodování není spravedlnost, ale konformnost systému a loajalita s režimem. Je symptomem dobové degenerace, že je nikdo za antidemokratické postupy nežene k odpovědnosti. Moskevské protokoly aspoň formálně musel schválit československý parlament, ani náznakem sovětské politbyro v žádném okamžiku událostí nezpochybňovalo jeho suverenitu.

V Japonsku oznámila včera média, že ministerský předseda Abe vyhlásí velmi omezující normy pro Tokio a další velkoměsta, státní aparát bude mít v rukou neobyčejně silné omezující nástroje. Pro Japonce absolutně nepředstavitelné, že by někde nějaká Jourová blábolila o antidemokratickém nebezpečí, poslali by ji do blázince. Pro spolek Jourová a spol. je adekvátní termín „režimní demokracie“.

Herbert Priess píše na svém blogu: Ta paní je dobrá, doufám, že brzo zacílí na antidemokratický podvod v našem státě, Merkelová, Spahn, Soeder atd. jsou ještě horší než v Maďarsku, parlament dlouhodobě automaticky potvrzuje klanu Merkelové úplně všechno a opozice je v parlamentu ignorována a fakticky nesmí mluvit a vystupovat v médiích.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 721,00 Kč
Vybráno 36.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 104 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
loading...
68 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.